Kıvanç Tatlıtuğ’dan Sonra Bir Arkadaşıyla Daha Arası Bozuldu! Netflix İşi Çağatay Ulusoy’a Uğursuz Geldi

Aleyna

Haberler

21 Mart 2021

Kıvanç Tatlıtuğ’dan Sonra Bir Arkadaşıyla Daha Arası Bozuldu! Netflix İşi Çağatay Ulusoy’a Uğursuz Geldi

Netflix’te geçtiğimiz hafta yayınlanan, başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı ve aynı zamanda yaratıcı yapımcılığını üstlendiği Kağıttan Hayatlar filminin senaryosundaki bazı detayların ve filmdeki pek çok sahnenin “çalıntı” derecesinde olduğu iddia edildi.

kağıttan hayatlar-çağatay ulusoy

Çağatay Ulusoy’un kağıt toplayıcısını canlandırdığı ‘Kağıttan Hayatlar’ filmi izleyiciyle buluştu. OGM Pictures tarafından hayata geçirilen ve yönetmen koltuğunda Can oturduğu Kağıtlar Hayatlar, tüm dünyayla aynı anda Netflix’te yayınlandı. Film, yayınlandığı ilk günden itibaren Netflix’in en sevilen ve en çok izlenen projesi olmayı başardı.

kağıttan hayatlar-çağatay ulusoy

Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul’un başrollerini paylaştığı Kağıttan Hayatlar, 12 Mart’ta filmseverler ile buluştu. İkiliye kadroda , Turgay Tanülkü, Selen Öztürk, Osman İskender Bayer, Tomris Çetinel, Volkan Çalışkan, Mehmet Bahattin Genç ve Okşan Büyük gibi ustalar eşlik etti.

Kağıt Toplayıcısı Mehmet’in Kendi İle Yüzleşme Hikayesi

Genç bir adam olan Mehmet, kağıt toplayarak geçimini sağlar. Onun bu hayattaki en büyük destekçisi ise Tahsin Baba’dır. Mehmet’in yaşamı, hayatına Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun girmesiyle bambaşka bir hal alır.

kağıttan hayatlar-çağatay ulusoy

Mehmet, Ali’yi himayesi altına alarak annesini aramasına yardım eder. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet, bu sırada küçük çocukla arasında farklı bir bağ kurar. Ali’nin hikayesi, onu kendi hikayesiyle de yüzleşmek zorunda bırakır.

Ulusoy’un Arkadaşının Filminden Mi Esinlendi?

Kağıttan Hayatlar izleyen her kesimden olumlu geri dönütler aldı. Ancak bugün filmle ilgili büyük bir iddia ortaya atıldı. Hürriyet’ten Orkun Ün tarafından kaleme alınan köşe yazısında, filmin pek çok sahnesinin Ulusoy’un yakın arkadaşı olan Umut Evirgen’in bir filminden ‘araklandığı’ ifade edildi.

kağıttan hayatlar-çağatay ulusoy

Orkun Ün’ün ifadelerine göre Kağıttan Hayatlar, Umut Evirgen’in yazıp yönettiği 2020 yapımı bir film olan ‘Ben Bir Denizim’ ile büyük benzerlikler gösteriyor. geçimini kağıt toplayarak sağlayan Deniz’in hikayesi anlatılırken Kağıttan Hayatlar’da da kağıt toplayıcılığı yapan karakterimiz Mehmet yer alıyor.

kağıttan hayatlar-çağatay ulusoy

 Aynı zamanda filmlerin ikisinde de yer alan kağıt arabaları ile yarış sahnesi gibi benzer sahneler de  dikkat çekiyor tabii. Esasen çok yakın iki arkadaş olan Ulusoy ve Evirgen’in arasının çalıntı iddiaları sebebiyle bozulduğu da söyleniyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz