Masterchef’te Özgül Elendi! Somer Şef ve Danilo Şeften Övgü Dolu Sözler Geldi: “Avuçlarımız Patlayana…”

Aleyna

Haberler

28 Aralık 2020

Masterchef’te Özgül Elendi! Somer Şef ve Danilo Şeften Övgü Dolu Sözler Geldi: “Avuçlarımız Patlayana…”

TV8’in en sevilen programlarından biri olan Masterchef’te artık final haftası başlıyor! Aylarca takip ettiğimiz programda onlarca kişi tek tek elendi ve son üç kişi Barbaros, Serhat ve Emir kaldı. Dün gece 4. olarak yarışmadan ayrılan isim ise, yarışmada kalan tek kadın yarışmacı Özgül oldu! Özgül’ün profesyonel olarak bu işi yapmamasına rağmen 4. olabilmesi herkesi hem sevindirdi hem de bir o kadar şaşırttı!

36 yaşındaki Özgül Coşar Masterchef programında gözü yaşlı veda ederken; sevilen jüri üyelerinden Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu, Instagram hesaplarından kendisiyle gurur duyduklarını açıklayan fotoğraflar paylaştılar.

Profesyonel Olmamasına Rağmen Güçlü Duruşuyla Dikkat Çekti!

Masterchef yarışmasına İstanbul’dan katılan Özgül Coşar, 36 yaşında evli ve 2 çocuk sahibi. Kendisinin söylediğine göre, yemek aşkını oğluna hazırladığı bir doğum gününde fark ederek mutfağa girmiş ve bir daha da çıkmamış! İyiki de çıkmamış.

Aslında Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun olan Özgül Coşar, Haliç Üniversitesinde tiyatro eğitimini yarıda bırakmış ve gittiği bir kitap fuarında karşısına çıkan “Butik Pastacılık” kitabıyla kendini geliştirmeye ve farklı lezzetler denemeye başlamış. Katıldığı bazı workshopların ardından, bu işi daha ciddi öğrenmek istediğini fark ederek MSA(Mutfak Sanatları Akademisi)’dan Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi alarak kendine butik bir pastane işletmeye başladı.

Jürilerden Veda Paylaşımı!

Yarışmada aktif olarak mutfakta çalışmayan nadir yarışmacılardan biri olan Özgül Coşar, son dörde kalarak kendini tüm Türkiye’ye kanıtlamış oldu! Dün gece Emir Elidemir’e karşı kaybetmesinin ardından yarışmadan elenen Özgül’ün arkasından yarışmanın sevilen jüri üyeleri Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna Instagram gönderisi paylaşarak Özgül’e veda ettiler!

İlk olarak, her yarışmacının ardından beraber çektikleri bir fotoğraf paylaşarak kısa bir veda açıklaması yapan Somer Sivrioğlu’ndan paylaşım geldi. Özgül Coşar ile sarıldıkları bir gönderiyi paylaşan Somer Sivrioğlu gurur duyduğunu biraz da iğneleyici bir dille şu sözlerle ifade etti: “Nedendir bilinmez, güçlü kadın yarışmacılar, sosyal medyada hep bir eleştiriye maruz kalıyor bizim programda. Pek sevilmiyor galiba bu toplumda başarılı, özgüvenli, güçlü kadınlar. Olsun, belki de gelişmenin ve ilerlemenin bir parçası bu, dördüncülük ananın ak sütü gibi helal sana. Biz seni de, yemeklerinin lezzetini de, gösterdiğin gelişimi de avuçlarımız patlayana kadar alkışlıyoruz”

İkinci olarak ise İtalyan şefimiz Danilo Zanna’dan bir paylaşım geldi. Tüm Türkiye’ye Özgül’ü 4. olarak taktim etti:

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz