Nurgül Yeşilçay’dan Dünyaca Ünlü Yönetmen Quentin Tarantino’ya Kapak: “Yaa Taro bu işler böyle…”

Aleyna

Haberler

28 Aralık 2020

Nurgül Yeşilçay’dan Dünyaca Ünlü Yönetmen Quentin Tarantino’ya Kapak: “Yaa Taro bu işler böyle…”

Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, meslek hayatında yaşadığı en unutulmaz anı anlattı. Yeşilçay’ın Quentin Tarantino’yla olan anısına çok güleceksiniz.

Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, bir dönem Türkiye’yi kasıp kavuran dizilerinin ardından yurt dışına da el atmıştı. Almanya’da yaşayan dünyaca ünlü Türk yönetmen Fatih Akın’la çalıştığı proje ise ona en prestijli film festivalinin kapısını açtı!

Yaşamın Kıyısında

2007’de vizyona giren “Yaşamın Kıyısında” filmi sayesinde Cannes Film Festivali’ne katılan Yeşilçay, kadın oyuncu ödülü için favoriler arasındaydı. O kazanamasa da film “En İyi Senaryo” ödülünü aldı. Ayrıca usta yönetmenlerden önemli rol teklifleri aldı. Ancak o dönem oğlu Osman Nejat henüz bebek olduğu için düzenini değiştirip bu projelerde yer alamadı.

Nurgül Yeşilçay

Yine de bu festival ünlü oyuncuya meslek hayatında unutamayacağı bir başka an hediye etmiş. Hem de dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino ile!

“Kim bu kız?”

Nurgül Yeşilçay

Nurgül Yeşilçay, festival sırasında bir başka duayen yönetmen Martin Scorsese’yi dinlemeye gitmiş. Salondaki 1000 kişinin -çoğu da ünlü- arasından muhabirler onu bulmuş ve röportaj yapmaya başlamış. “Oturduğum yerde röportaj yapıyorlar, çok havalıyım… İnsanlar ‘kim bu kız’ diye dönüp bakıyor” diyen Yeşilçay’ın saltanatı kısa sürmüş!

Didem Uzel Doğru Söylüyormuş!

Didem Uzel

Çünkü o sırada dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino salona girmiş, kolunda da Didem Erol varmış. Manken ve oyuncu Didem Erol, o dönem Tarantino’yla aşk yaşadığını iddia etmiş ama kimseyi inandıramamıştı!

“Bu işler böyle!”

Nurgül Yeşilçay

Muhabirler Quentin Tarantino’yu görünce Nurgül Yeşilçay’ı hemen bırakıp onun yanına koşmuş. Ancak salona bu kez de star oyuncu George Clooney girmiş, tabi muhabirler de onun peşinden koşmaya başlamış.

Quentin Tarantino ve George Clooney

Nurgül Yeşilçay da o an Tarantino’yla göz göze gelmiş ve içinden “Ya Taro, bu işler böyle” demiş. Eminiz, Tarantino onun bakışından ne demek istediğini anlamıştır!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz