Masumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar’ın Büyük Başarısı! Ünlü Oyuncu Bakın Hangi Ödüle Layık Görüldü?

Aleyna

Haberler

26 Mart 2021

Masumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar’ın Büyük Başarısı! Ünlü Oyuncu Bakın Hangi Ödüle Layık Görüldü?

Masumlar Apartmanı ile ekranlarda fırtınalar estiren Merve Dizdar ödüle doymuyor. Ekranlardaki başarısı kadar sahnedeki başarılı performansıyla da bilinen ünlü oyuncu, “Yetenekli Genç Tiyatro Sanatçısı” ödülünün sahibi oldu.

merve dizdar-masumlar apartmanı

TRT’nin sevilen dizisi Masumlar Apartmanı, yayınlandığı ilk günden beri reyting listelerinin ilk sıralarından inmiyor. Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola, Birkan Sokullu gibi isimlerin olduğu dizinin en sevilen karakterlerinden biri de Gülben. Saf tavırları, cesareti ve sempatikliği ile herkesin gönlünde taht kuran Gülben karakterine ise Merve Dizdar hayat veriyor. Başarılı performansıyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan Merve Dizdar, Türkiye’nin en popüler oyuncularından biri haline geldi.

En Yetenekli Genç Tiyatro Sanatçısı

YEKÜV eğitim vakfı yirmi üç yıldır aralıksız olarak verdiği “YEKÜV Vasfi Rıza Zobu Tiyatro Ödülleri”ne bu yıl Merve Dizdar’ı layık gördü. 27 Mart “Dünya Tiyatrolar Günü” kapsamında Zihni Göktay’a “Onur Ödülü”, Merve Dizdar’a da “Yetenekli Genç Tiyatro Sanatçısı Ödülü” verildi.

merve dizdar-masumlar apartmanı

Pandemiden dolayı ödül töreni gerçekleşemedi. YEKÜV’ün “Yetenekli Genç Tiyatro Sanatçısı Ödülü” verdiği Merve Dizdar ödülünü rol aldığı “Masumlar Apartmanı” adlı dizinin setinde aldı. Yıldız oyuncu “Bu ödül nedeniyle çok mutluyum heyecanlıyım. Bu zor günler geçtiğinde sahnemize seyircimize kavuşmayı çok istiyorum. Oyunlar oynar, oyunlar izleriz inşallah. Bu günleri bekliyorum” dedi.

Böyle Yetenek Görülmedi

25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de doğumlu olan Merve Dizdar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapan başarılı oyuncu tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp. Craft Tiyatro’da devam etti.

merve dizdar-masumlar apartmanı

İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminden sonra ekran kariyerine hızla başlayan güzel oyuncu, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Vatanım Sensin, Mucize Doktor gibi başlıca dizilerde başarılı performans sergiledi. Şimdilerde Masumlar Apartmanı’nda izlediğimiz ünlü isim, Yutmak, On İkinci Gece gibi tiyatro oyunlarında da rol aldı. Serenay Sarıkaya’nın başrolünde olduğu Alice Müzikali’nde başarılı bir performans sergileyen Dizdar, anlayacağınız yetenek timsali.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz