Güncel Minika GO Frekans Bilgileri (Adım Adım Anlatım)

Aleyna

Haberler

16 Ocak 2021

Güncel Minika GO Frekans Bilgileri (Adım Adım Anlatım)

Eski adı Minika olan Minika GO kanalı, 7 ile 14 yaş arasındaki çocuklara hitap eder. Kanal, bu yaş grubundaki çocuklar için birbirinden farklı çizgi film, oyun ve etkinliklerle eğlenceli ve eğitici bir yayın imkanı sunar. 24 saat aralıksız yayın yapan Minika GO kanalında günün her saatinde çocuklara uygun bir program bulmak mümkün.

Minika GO, pek çok platformda yer almakla birlikte Minika GO TV adlı mobil uygulaması ile de izleyicilerine kesintisiz erişim imkanı sunuyor. Sizler de mobil cihaz veya tablet üzerinden kanalın uygulamasını indirmek isterseniz “Play Store” veya “App Store” ile kolaylıkla indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, Minika GO’yu Türksat 4A, Digiturk, Tivibu, D-Smart, Kablo TV ve Turkcell TV Plus platformları üzerinden de rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bu yazımızda Minika GO frekans bilgilerini tüm detaylarıyla sıraladık…

Platformlara Göre Minika GO Kanal Numaraları

Her platform kendi özel sistemini geliştirdiği için kanal sıralamaları birbirlerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle, Minika GO kanalı da her platformda farklı bir sıralamaya sahiptir. İşte yayın platformları üzerinden Minika GO’yu izlemenizi sağlayacak tüm kanal numaraları:

 • Digiturk: 170. kanal
 • D-Smart: 124. kanal
 • Kablo TV: 446. kanal
 • Tivibu: 115. kanal
 • Turkcell TV Plus: 116. kanal
 • Teledünya: 168. kanal

Minika GO Frekans Bilgileri

Minika GO kanalında yayınlanan çizgi film ve oyun etkinliklerini şifresiz olarak izleyebilirsiniz. Ancak Minika GO çocuk kanalına ait kanal numaralarını bilmek tek başına yeterli olmaz. Bunun için ilk olarak, televizyondan kanala ait güncel frekans bilgilerini girerek ayarlama yapmanız gerekir. Günümüzde çoğu uydu alıcısı otomatik arama özelliği ile kolaylık sağlar. Bu özellik sayesinde eklemek istediğiniz kanalın frekans bilgilerini girmenize gerek kalmaz.

Elbette ki bazı durumlarda frekans bilgilerini manuel girmek de gerekebiliyor. Bu durumda doğru bilgileri gerekli alanlara girerek kolay bir şekilde kanal ayarlaması yapabilirsiniz. Frekans ayarlama işlemi birçok kullanıcı için karmaşık bir işlem olarak görülebilir. Ancak yazımızın devamındaki adımları takip ederek frekans ayarlarını kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İşte Minika GO kanalına ait frekans bilgileri ve ayarlama adımları…

Minika GO Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu Adı: Türksat 4A
 • Alış Frekansı: 12053 MHz
 • Symbol Rate (Sembol Oranı): 27500
 • Polarizasyon: H – Yatay
 • FEC: 5/6
 • VideoPid: 1304
 • AudioPid: 1404

Minika GO Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz güncel frekans bilgileri ile Türksat 4A uydusu üzerinden Minika GO kanalına erişim sağlayabilirsiniz. Gelin, birlikte frekans ayarlamasının nasıl yapılacağına göz atalım. Bu yöntemi takip ederek siz de kolay bir şekilde manuel frekans ayarı yapabilirsiniz. İşte adım adım Minika GO frekans ayarlarının uygulama adımları…

1. Adım

Minika GO çocuk kanalı frekans ayarını yapabilmek için uydu alıcısının veya televizyonun kumandasına ihtiyaç duyulur. Öncelikle, kumanda üzerinde yer alan “Menü” yazılı tuşa basarak “Ayarlar” bölümüne geçiş yapmanız gerekir. Bazı kumandalarda “Setup”, “OK” veya direkt olarak ayarlar simgesinin yer aldığı bir tuş yer alır. “Ayarlar” menüsüne ulaşmak için cihazınızın modeline göre gerekli tuşa basın.

2. Adım

Daha sonra, “Kurulum Ayarları”, “Kanal Ayarları” veya “Frekans Ayarları” menüsüne ulaşın.

3. Adım

Bir önceki adımda “Kurulum Ayarları” seçeneğine tıkladıktan sonra, karşınıza kanal ekleme listesi çıkacaktır. Burada “Elle Kanal Ekleme”, “Kanal Arama” ve “Otomatik Kanal Ekleme” gibi farklı seçenekler yer alacak. Kumandada yer alan yön tuşlarını kullanarak “Kanal Ekleme” seçeneğine basın.

4. Adım

Ardından “Alış Frekansı” veya “Uydu Frekansı” yazısını seçin ve gerekli ayarlamaları yapacağınız bölüme gelin. İlk sırada yer alan frekans bölümünün yanındaki boşluğa yine kumanda üzerinde yer alan tuşlarla, yukarıda vermiş olduğumuz Minika GO frekans bilgisini (12053) girin.

5. Adım

Bir sonraki adımda, “Sembol Rate” veya “Sembol Oranı” yazısının yanındaki boşluğa Minika GO kanalına ait bilgiyi (27500) yazın.

6. Adım

Daha sonra, aynı pencere üzerinden Minika GO kanalı için vermiş olduğumuz “Polarizasyon”, “FEC”, “AudioPid” ve “VideoPid” ayarlarını girin ve Minika GO frekans ayarlama işlemini tamamlayın.

7. Adım

Ekleme işlemini tamamladıktan sonra Minika Go, kanal listenizde yer almaya başlayacaktır. Dilerseniz kanalın sıralamasını değiştirerek Minika Go’yu daha kolay erişebileceğiniz bir sıraya taşıyabilirsiniz.

Minika Çocuk Frekans Bilgileri

EKOTÜRK Frekans Bilgileri

Sports TV Frekans Bilgileri 

Benzer Haberler

Gulcan 5 Mayıs 2021

Çok teşekkürler gerçekten işe yaradı hem frekans bilgileri hemde anlatım ile

Yorum Yaz