En Yeni Sports TV Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Aleyna

Haberler

16 Ocak 2021

En Yeni Sports TV Frekans Bilgileri (Detaylı Anlatım)

Sports TV, ülkemizde yayın yapan şifresiz spor kanallarından biri. Kanal, İtalya Basketbol Ligi, İtalya Voleybol Ligi, Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi ve Tenis ATP Turnuvası gibi önemli spor organizasyonlarını seyirciyle buluşturuyor. 24 saat kesintisiz olarak yayın yapan Sports TV kanalında, basketboldan pentatlona, yogadan pilatese kadar bir çok spor dalını izlemek mümkün.

“Sportstv.com.tr” bağlantısıyla internet sitesi üzerinden de yayınladığı programlara erişim fırsatı sunan kanal, bunun yanı sıra birçok platformdan da yayın yapıyor. Sports TV, bazı platformlarda normal yayın kalitesi sunsa da, genellikle HD yayın ile yüksek görüntü kalitesi sunuyor. Sports TV kanalını şifresiz olarak Türksat, D-Smart, Vodafone TV, Turkcell TV Plus, Tivibu ve Kablo TV platformları aracılığıyla izleyebilirsiniz. Sports TV’yi tüm bu platformlardan izlemek için ilk olarak kanala ait uydu bilgileri ile frekans ayarının yapılması gerekiyor. Sports TV kanalını kesintisiz izlemek isteyen seyircilere rehber olması amacıyla hazırladığımız bu yazıda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri sıraladık. İşte, Sports TV frekans bilgileri, kanal numaraları ve frekans ayarının nasıl yapılacağının detaylı açıklaması…

Platformlara Göre Sports TV Kanal Numaraları

Her platformda farklı bir sistem bulunması nedeniyle, kanal numaralarında değişikler bulunuyor. Platformlara göre Sports TV kanal numaraları aşağıdaki listede belirttiğimiz gibi.

  • D-Smart: 84. kanal
  • Vodafone TV: 76. kanal
  • Turkcell TV Plus: 73. kanal
  • Tivibu: 84. kanal
  • Kablo TV: 245. kanal

Sports TV Frekans Bilgileri

Sports TV ile spor karşılaşmalarını izlemek veya spor eğitimi programlarıyla günlük sporunuzu yapmak için öncelikli olarak Sports TV frekans ayarlarını yapmalısınız. Yani, kanalı dilediğiniz an izleyebilmek için kanal numaralarını ve frekans bilgilerini bilmek yeterli olmaz. Tüm bu bilgilerle birlikte televizyonunuzun kanal ekleme seçeneğini kullanarak Sports TV’yi kanallarınızın arasına eklemelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Sports TV güncel uydu frekans bilgilerini ve frekans ayarı işleminin nasıl yapılacağını açıklayan detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Sports TV Türksat 4A Uydu Frekansı

  • Uydu Adı: Türksat 4A
  • Alış Frekansı: 12685 MHz
  • Polarizasyon: V – Dikey
  • Sembol Oranı: 30000
  • FEC: 3/4

Sports TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Bu bilgiler eşliğinde Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapan Sports TV’yi kanal listenize eklemek için televizyonunuzdan birkaç işlemin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Uydu ayarını yalnızca bir kere yapmak, sonraki dönemde kanalı rahatlıkla izleminize olanak sağlayacaktır. Sports TV’yi kanallarınız arasına ekledikten sonra da “Ayarlar” bölümünden istediğiniz sıraya alabilir, kanal listenizi dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Peki, Sports TV kanalının frekans ayarı nasıl yapılır? İşte, adım adım uydu frekans ayarlaması…

1. Adım

Hem Sports TV hem de farklı bir kanalı izlemek için frekans ayarlarının yapılması gerekiyor. Bu işlem için de cihazınıza ait bir kumandaya ihtiyaç duyulur. İlk olarak cihazınıza ait kumanda üzerinde “Menü” veya “Ayarlar” tuşuna basın ve televizyonun ayarlar penceresini görüntüleyin. 

2. Adım

Ayarlar penceresi üzerinden de “Kurulum” ayarlarını açın. Bu noktada cihazın modeline göre farklı bir başlıkla karşılaşsanız bile frekans ayarını gerçekleştireceğiniz asıl bölüme geçiş yapmanız gerekir.

3. Adım

Açılan yeni pencerede kanal ekleme ile ilgili “Otomatik Kanal Ekleme”, “Elle Kanal Ekleme” veya “Kanal Arama” seçenekleri bulunur. Bu bölümde otomatik kanal ekleme yöntemini deneyebilir veya elle kanal ekleme seçeneği üzerinden devam edebilirsiniz.

4. Adım

Otomatik eklemede frekans bilgilerini girmenize gerek kalmaz. Ancak manuel kanal ekleme gerektiren durumlarda bu bilgilere ihtiyaç duyulur. “Elle Kanal Ekleme” seçeneğine basın ve kanal ayarlama işlemine devam edin. 

5. Adım

Açılan pencerede, verdiğimiz Sports TV’ye ait bilgileri kullanarak ilerleyin. “Alış Frekansı” alanına “12685” kodunu girin ve sırasıyla verdiğimiz tüm bilgileri gerekli alanlara eksizsiz bir şekilde yazın.

6. Adım

Sizlere, uydu frekans bilgileri arasında “FEC” kodunu da belirtmiştik ancak, bu kod her zaman elle kanal arama seçenekleri arasında yer almayabiliyor. Bu durumda bu bilgiyi kullanmanıza da ihtiyaç kalmaz.

7. Adım

Son olarak “Tamam” butonuna basarak yaptığınız kanal ayarını kaydedin ve aramayı tamamlayarak işlemi sonlandırın.

Bengütürk Frekans Bilgileri

24 TV Frekans Bilgileri

EKOTÜRK Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz