Mucize Eseri Kurtuldu Tekrar İmparator Oldu! İşte İbrahim Tatlıses’in Saldırıdan Sonra Yaşadıkları…

Aleyna

Haberler

16 Aralık 2020

Mucize Eseri Kurtuldu Tekrar İmparator Oldu! İşte İbrahim Tatlıses’in Saldırıdan Sonra Yaşadıkları…

“İmparator” İbrahim Tatlıses’in 2011 yılında bir suikastten sağ çıktığını bilmeyen yok. Sizin için bu saldırının detaylarını ve Tatlıses’in sonrasında yaşadıklarını inceledik.

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, 1970’lerden beri Türkiye’nin gündeminde olan bir isim. Tatlıses, Şanlı Urfa’da kendisinin deyimiyle bir “mağarada” doğdu, çocukluğundan itibaren çalıştı ve inşaatlarda çalışırken bir sinemacı tarafından keşfedildi. Ankara gazinolarından İstanbul’a, oradan da şöhretin zirvesine çıkan Tatlıses, diğer sektörlere de el atmasıyla beraber “imparator” olarak anılmaya başladı.

İbrahim Tatlıses

Öte yandan değişik sektörlerdeki bağlantıları, kadınlara karşı olan küçümseyici tavırları, şiddet kullanmaktan çekinmemesi ve eski eşi Derya Tuna’yı “topuğundan vurdurduğu” iddiaları nedeniyle hep tartışmalı bir figür de oldu. Ama o kendisini küçümseyenlere hep “Urfa’da Oxford vardı da biz mi okumadık” cevabını verdi!

İbrahim Tatlıses’in kendisine ait kanalı, radyosu, şirketleri, yıllarca gün birincisi olan “İbo Show”u ve en çok satanlar listesinden inmeyen albümleri vardı. Ama bir “İbo Show” çıkışında her şey değişti!

Program Çıkışı Suikast!

İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses, 14 Mart 2011’de sunduğu “İbo Show” programının çıkışında iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Korumalarıyla gezen Tatlıses böyle bir olay olacağını tahmin etmiş miydi, bilinmez! Ama korumaları da ani saldırı karşısında bir şey yapamadı ve saldırganların kalaşnikofla sıktığı 11 kurşundan biri Tatlıses’in başına, diğeri asistanı Damla Buket Çakıcı’nın boynuna geldi. Tatlıses, yine de şanslı sayılırdı çünkü yapılan incelemelerde 12. merminin tutukluk yaptığı, bu yüzden saldırganların geri kalan 19 mermiyi ateşleyemediği ortaya çıktı!

Acilen hastaneye kaldırılan Tatlıses ve Çakıcı kurtarıldı. Ancak Tatlıses uzun süre hayati tehlikeyi atlatamadı ve bir süre de felç kaldı. Nisan ayında tedavi için devlet desteğiyle Almanya’ya götürüldü. Sonraki yıllarda da ABD’de dünyanın en iyi beyin cerrahları tarafından tedavi gördü. Artık onun bittiği, bir köşeye çekilip sakin bir hayat süreceği düşünülüyordu. Ama durum hiç de böyle olmadı!

Birkaç Ay Sonra Evlendi!

İbrahim Tatlıses ve Ayşegül Yıldız

İbrahim Tatlıses, suikast girişiminin üzerinden sadece birkaç ay geçtikten sonra kameralara bir damat olarak yansıdı! 27 Eylül 2011’de Ayşegül Yıldız’la hastanede evlenen Tatlıses’in bu evlilikten Elif Ada isimli bir de kızı oldu. Çift 2013’te boşandı.

Borçlarını Ödeyemedi!

İbrahim Tatlıses

İbrahim Tatlıses, bu süreçte bazı sıkıntılar da yaşadı. Kendisine ait müzik kanalı “Tatlıses TV”, 2014’te borçları yüzünden yayın hayatına son verdi.

İş İnsanı Değil Milletvekili!

İbrahim Tatlıses fotoğrafı

Ancak İbrahim Tatlıses’in bir köşeye çekilmeye hiç niyeti yoktu. Saldırıdan sona rotayı tamamen siyasete kıran Tatlıses, 2011’in haziran ayında düzenlenen genel seçimlerde AKP’den aday olmak için başvurdu ama aday gösterilmedi. Bu seçimler için Şanlı Urfa’dan bağımsız aday olmak istese de bundan da vazgeçti. 2015’te ve 2018’de başvurusunu yineleyen Tatlıses yine hüsrana uğradı. Yine de AKP’nin sanatçıları da kapsayan pek çok projesinde onu görmeye başladık.

“İmparator” Geri Döndü!

Saldırıdan sonra en çok merak edilenlerden biri de İbrahim Tatlıses’in şarkı söyleme durumuydu. Bir daha şarkı söyleyip söyleyemeyeceği merak edilen Tatlıses, 2020 yılına “İbo Show” ile ekranlara geri döndü ve hala şarkı söyleyebildiğini kanıtladı! Aynı zamanda bir insanın kolay kolay 40 sene ülke gündeminde kalamayacağını da gösterdi. “İmparator” olmak böyle bir şey herhalde!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz