Müge Anlı İle Tatlı Sert Programında Bir Kadın Daha Adaletle Buluştu! Şiddet Faili Koca Tutuklandı

Aleyna

ATV

10 Mart 2021

Müge Anlı İle Tatlı Sert Programında Bir Kadın Daha Adaletle Buluştu! Şiddet Faili Koca Tutuklandı

Müge Anlı İle Tatlı Sert programı şiddete uğrayan, mağdur edilen kadınlara yardım etmeye devam ediyor. Kocaeli Körfez’de hem darp edilen hem de psikolojik şiddete maruz bırakılan Ayten Erbaş’ın çocukları durumu video kaydına alarak Müge Anlı’ya gönderdiler. İşte program sonunda yaşananlar!

Veli Erbaş Tutuklandı

Kocaeli Körfez’de 34 yıldır evli olan Ayten Erbaş eşinden yaşadığı şiddetin ardından çocuklarının yardımı ile Müge Anlı İle Tatlı Sert programına ulaştı. Ayten Erbaş darp edildikten sonra ayrıca Veli Erbaş tarafından 2 gün boyunca bir odaya kapatılıp aç susuz bırakılmış. Şiddet mağduru kadın yaşadıklarını anlatırken hafta sonu işte olan oğlu eve gelip onu bulana kadar odada bu şekilde kapalı halde kaldığını ifade etti. İş dönüşü annelerini bu halde bulan çocuklarsa artık bu duruma son vermek için yaşananları videoya kaydederek canlı yayına ulaştırdılar. Bu esnada Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan Veli Erbaş çıkartıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benim Gibi Susan Kadınlar, Artık Susmasınlar!

Ayten Erbaş yıllardır bu şiddete çocuklarının hatırı için sustuğunu belirtti. Bu güne kadar her türlü hakaret, iftira, şiddet ve psikolojik baskıya maruz kaldığını söyleyen Ayten Erbaş artık kadınlar susmasın dedi. Kızı ise “artık öyle bir noktaya geldik ki bir sonraki adımın ölüm olduğunu biliyoruz” şeklinde annesinin yaşadıklarına isyan etti. Ayten Erbaş ise benim gibi çok susan kadın var, artık susmasınlar dedi.

Bu Ülkede Evlenmek Kolay Boşanmak Zor!

blank

Müge Anlı ise ülkede yaşanan aile içi şiddet olaylarına yönelik olarak bu ülkede bir terslik var dedi. “Bu ülkede evlenmek kolay boşanmak zor” diyen Müge Anlı bunun tam tersi olması gerektiğini söyledi. Evlenmek zor boşanmak kolay olmalı diyen Anlı ayrıca şiddetin yaşla da ilgisi olmadığına dikkat çekti. Veli Erbaş’ın 58 yaşında olmasına rağmen 34 yıllık eşine bu şiddeti yaşatmaktan çekinmediğinin de altını çizdi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz