Murat Boz Vokalistlik Yaptığı Dönemde Bir Dünya Starının da Vokalisti Olmuş! “O kadar sevecendi ki…”

Aleyna

Haberler

21 Kasım 2020

Murat Boz Vokalistlik Yaptığı Dönemde Bir Dünya Starının da Vokalisti Olmuş! “O kadar sevecendi ki…”

Murat Boz’un konservatuvardan sonra yıllarca ünlü şarkıcılara vokalistlik yaptığı biliniyor. Ancak bir dünya starına da vokalistlik yaptığını pek kimse bilmez!

Murat Boz

Ünlü popçu Murat Boz, çoğu meslektaşının aksine şarkı söylemek ve enstrüman çalmak için yıllarca eğitim almış biri! İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde 4 sene yatılı okuyan Boz, burada piyano ve keman çalmayı öğrendi. Eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Caz Vokal bölümünde devam eden Boz’u bu da kesmedi! Bitirdikten sonra bu kez de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na başladı.

Bu kadar eğitimli bir sanatçı olarak hemen albüm çıkarmak yerine piyasada pişmeyi tercih etti. Öğrencilik yıllarından itibaren vokalistlik yapmaya başlayan Boz’un çalıştığı isimler saymakla bitmiyor! Emel Müftüoğlu, Burcu Güneş, Demet Sağıroğlu, Hande Yener, Nazan Öncel, Nilüfer, Nil Karaibrahimgil ve en önemlisi de Tarkan! Murat Boz, Tarkan’ın tam 6 yıl vokalistliğini yaptı ve ona kapıyı açan da bu oldu.

En Büyük Şansı O!

Murat Boz ve Tarkan

Murat Boz, Tarkan’ın vokalisti olmanın avantajıyla bir dünya starına da vokalistlik yapmayı başardı! 2003 yılında Shakira’ya vokalistlik yapan Boz’u, dünya starının bağlı bulunduğu firmanın Türkiye ayağı önermiş. Murat Boz da “Hayatımdaki en önemli deneyimlerden biri” dediği bu teklifi seve seve kabul etmiş.

Shakira’ya Hayran Kaldı!

Murat Boz

Murat Boz, bu deneyimi için, “Türkiye’den pek çok değerli sanatçıyla çalıştım ama bir dünya starıyla yan yana gelmek ve onun işine ortak olmak apayrı” diyor. Ünlü popçu, Shakira’nın çok mütevazı, sevecen ve aynı zamanda çok disiplinli olduğunu da ekliyor. “Onu sahnede görmeliydiniz! İnanılmaz bir profesyonellik ve işine sadakati vardı” diyen popçu, Shakira’ya gerçekten hayran kaldı.

Shakira’nın Şaşırtan Mütevazılığı!

Shakira

Müzik camiasındaki en mütevazı ünlülerden biri olarak bilinen Murat Boz, “Siz bir de Shakira’yı görün” diyor! Tanışmak için Shakira’nın yanına gidip adını söylediğinde “Ben de Shakira” yanıtını alan Boz, “Sanki bilmiyormuşum gibi davrandı. O mütevazılığı çok hoşuma gitti” diyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz