Acun Ilıcalı’nın Hedefi Çok Daha Büyük! Exxen’in Tüm Dünyaya Açılacağı Ortaya Çıktı

Aleyna

Haberler

28 Aralık 2020

Acun Ilıcalı’nın Hedefi Çok Daha Büyük! Exxen’in Tüm Dünyaya Açılacağı Ortaya Çıktı

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, yeni yılın ilk günü yayına girecek dijital platformu Exxen’in heyecanını yaşıyor. İzleyici kitlesinde de merak uyandıran Exxen’le ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Ünlü televizyoncu ve TV8’in sahibi Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen’i duymayan kalmadı. 2021’in ilk günü yayın hayatına başlayacak olan Exxen’de birbirinden iddialı diziler, yarışmalar ve talk showlar var. Ayrıca, Ilıcalı Türkiye’deki platformlarda daha önce denenmemiş bir şey denedi! YouTube Türkiye’nin en çok izlenen isimlerinin çoğu artık Exxen bünyesinde içerik üretecek.

Enes Batur, Hasan Can Kaya, Zeynep Bastık, Orkun Işıtmak gibi YouTuber ya da YouTube’da öne çıkan pek çok isim artık Exxen’de. Hal böyle olunca, sosyal medyada “Exxen Netflix’e değil YouTube’a rakip olacak herhalde” yorumları yapılmaya başlandı. Ancak durum hiç de böyle değil!

Tüm Dünyaya Açılıyor!

Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı’nın aylarca günde 10 saat toplantı yaparak hazırladığı Exxen tabi ki sadece YouTuber transferlerine yaslanmıyor! Ilıcalı zaten uzun zamandır yurt dışına format ihraç ediyor ve 7 ülkede programları yayınlanıyor. Hatta 2019’da katıldığı bir programda söylediğine göre paranın çoğu da oradan geliyor!

Acun Ilıcalı

Ilıcalı, “TV8’de bu yıl para kazanamadık. Sektör küçüldü. Türkiye bizim için Meksika ya da Amerika’ya göre karlı bir pazar olmasa da Türkiye’de program yapmanın zevki var” demişti. Televizyon kadar dijital mecraların da önemini kavrayınca da hemen harekete geçti!

Avustralya’da Bile Var!

Acun Ilıcalı

Exxen’le ilgili de sessiz sedasız bir gelişme yaşandı. Dizilerin ve programların afişleri gümbür gümbür duyurulurken gözden kaçan bu ayrıntı bize Acun Ilıcalı’nın hedefinin büyüklüğünü gösteriyor.

Exxen Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Orta Doğu pazarına da açılacak. Güney Amerika ve Orta Doğu’yu kasıp kavuran Türk yapımları diğer ülkeleri de etkileyecektir. Özellikle de 2.5 saat süren bölümler olmadan!

Exxen

Bu strateji doğrultusunda Exxen Europe, Asia ve Australia hesapları açıldı bile! Hesaplara da platformun en iddialı yapımları “Hükümsüz” dizisi ve Alp Kırşan, Esra Eron ve Acun Ilıcalı’nın sunacağı “Sürprizimiz Var” programının afişleri eklendi. Bakalım Exxen hangi ülkelerde ne kadar başarılı olabilecek?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz