Osman Bey’in Veliaht İsteği Bala Hatun’u Kıskandırdı! Kuruluş Osman 58. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Aleyna

ATV

6 Mayıs 2021

Osman Bey’in Veliaht İsteği Bala Hatun’u Kıskandırdı! Kuruluş Osman 58. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

İzleyicileri ekranlara heyecan dolu aksiyon sahneleriyle bağlayan Kuruluş Osman’da bu hafta duygusal sahnelerle de bizi bekliyor. Bala Hatun’un Malhun Hatun’a karşı hisleri ve Osman Bey’in vereceği önemli karar Kuruluş Osman 58. Bölüm fragmanında!

Osman Bey’den Moğollara Rest!

Osman Bey geçtiğimiz hafta Moğollara ödenecek olana vergiyi almak için gelen elçiyi kapı dışarı eder. Osman Bey bu hamlesi ile dönüşü olmayan bir yola girmiştir. Selçuklu Sultanı is Moğolların gazabı ve herhangi bir saldırısından kendilerini koruyabilmenin bir yolu olarak Osman Bey’i cezalandırmak için başkente çağırır.

Şeyh Edebali’nin Osman Bey’e Tavsiyesi

blank

Osman Bey’in Moğol elçisine bu şekilde davrandığını obadaki casusu sayesinde duyan Nikola hemen harekete geçer. Amacı Moğol – Türk çatışmasından faydalanıp uç bölgesindeki nüfuzunu artırmaktır. Diğer yandan ise Umur Bey Togay’la savaş kararı almıştır. Ancak bu karar Osman Bey’in planlarını bozduğu için Osman Bey bu karara karşı çıkar. Şeyh Edebali ise Türk obalarının birleştirilmesi ve Umur Bey’in desteği için kızı Malhun Hatun’la evlenmesini önerir. Bu arada Cerkutay da Şeyh Edebali’nin şahitliği ile Müslüman olmuştur.

Kuruluş Osman 58. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 58. bölüm fragmanında ise Osman Bey vasiyetini düşünür ve bu vasiyet gereği kendisine bir veliaht gerektiğini söyler. Bu düşüncesini paylaştığı Şeyh Edebali ise ona cengaver bir veliaht verecek olan kişinin de cengaver olması gerektiğini söyleyerek Malhun Hatun’u işaret eder. Bunun üzerine ise Osman Bey Bala hatunla bu kararını konuşur. Bala hatunun “Aklında birisi var mı?” sorusuna Osman Bey Malhun Hatun yanıtını verir.

Benzer Haberler

Şeker 6 Mayıs 2021

Coook guzel

Yorum Yaz