Öykü Karayel Bir Başkadır’daki Performansıyla Yaktı Geçti Ama Aynı Rolü Daha Önce Oynamıştı!

Aleyna

Haberler

21 Kasım 2020

Öykü Karayel Bir Başkadır’daki Performansıyla Yaktı Geçti Ama Aynı Rolü Daha Önce Oynamıştı!

Öykü Karayel, Netflix’in olay yaratan dizisi Bir Başkadır’da canlandırdığı Meryem karakteriyle övgüye boğuldu. Ancak kariyerinin ilk rolü de Meryem’in aynısıydı diyebiliriz!

Öykü Karayel

Öykü Karayel, Netflix’in günlerdir gündemden düşmeyen dizisi Bir Başkadır’da Meryem karakteriyle başrol oynadı. Üstelik o kadar iyi oynadı ki, ilk günlerde dizi bir kenarda kaldı, onun yerine Öykü Karayel konuşuldu! Doğal oyunculuk ve gerçekçi senaryo görmeye alışık olmayınca çoğu insan Öykü Karayel için “Meryem diye biri gerçekten gelip oynamış gibi duruyor” ve “Bunu nasıl yapabildi” vb. yorumlar yaptı. Aslında Öykü Karayel bunu daha önce de yaptı!

Güzel Şeyler Bizim Tarafta!

Güzel Şeyler Bizim Tarafta

Öykü Karayel, henüz 20 yaşında bir konservatuvar öğrencisiyken -tıpkı Bir Başkadır- gibi sanat gündemden yıllarca düşmeyen bir oyunda oynadı. Bir Başkadır’ın senaristi ve yönetmeni Berkun Oya’nın yazdığı “Güzel Şeyler Bizim Tarafta” oyunu farklı toplumsal kesimlerden gelen iki çift üzerinden ahlak, sevmek, özgürlük vb. kavramları anlatıyordu. Bir Başkadır izleyicilerine konu ne kadar da tanıdık geldi değil mi?

Öykü Karayel

Oyunda Ayşenur adlı türbanlı bir genç kadını canlandıran Öykü Karayel’in performansı yıllarca konuşuldu. Karayel, bu oyundaki performansıyla 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü kazandı.

Kuzey Güney’e de Oradan Seçildi!

Öykü Karayel ve Kıvanç Tatlıtuğ

Oyundan çıkan herkesin Öykü Karayel’i konuşmaya başlaması yapımcıları da harekete geçirdi. Pek çok dizi teklifi alan Karayel, okulunu bitirdikten sonra Kuzey Güney dizisini kabul etti. Böylece, Karayel, İlk işinde yılın en çok beklenen dizisinde başrol oynadı ve Kıvanç Tatlıtuğ’un partneri oldu!

Öykü Karayel

Öykü Karayel’in kariyerinin zirvesine çıktığı Meryem karakteri de bu oyundaki Ayşe’nin 10 yıl büyük hali ya da ablası gibi! Belki bir 10 yıl sonra Karayel’i tekrar benzer rollerde görebiliriz, kim bilir?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz