Özcan Deniz’in En Büyük Pişmanlığı Bu Filmmiş: “Allah belamı verseydi de yapmasaydım…”

Aleyna

Haberler

24 Kasım 2020

Özcan Deniz’in En Büyük Pişmanlığı Bu Filmmiş: “Allah belamı verseydi de yapmasaydım…”

Türkücü olarak tanıdığımız Özcan Deniz’i önce kapı baca kıran yapımlarda oyuncu, sonra da birbirinden değişik işlerin yönetmeni olarak gördük. Öğrendik ki, tüm başarısına rağmen onun da pişmanlıkları var!

Özcan Deniz’i ilk olarak türkücü ve “Prestij Müzik ailesi”nin bir parçası olarak tanıdık. O zamanlar Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül ve Alişan ayrılmaz dostlardı. Bugün hepsi müzik dışında farklı kulvarlarda ilerleyen başarılı isimlere dönüştü. Ama hiçbiri Özcan Deniz’in dönüşümü kadar şaşırtıcı olmadı. 1990’ların sonunda oyunculuğa ufaktan göz kırpmaya başlayan Deniz, Türkiye’de hala kırdığı reyting rekoruna ulaşılamayan Asmalı Konak’la beraber kendini baştan yarattı. O günden beri de ekranlardaki “ağa dizilerinin” patentini almış gibi hepsinde oynuyor!

Bilim Kurgu Bile Yönetti!

Özcan Deniz ve Feyza Aktan

Asmalı Konak’tan sonra oynadığı ve öyküsünü yazdığı Neredesin Firuze’yle sinemaya hızlı bir giriş yapan Özcan Deniz, beyaz perdede sadece oyunculukla yetinmedi. Eski dostu Mahsun Kırmızıgül gibi yönetmenliğe heves eden Deniz birbiri ardına filmler çekmeye başladı. Genellikle aşk filmleri yöneten Deniz’in son projesi ise hayli ilginç! Karantina döneminde evini sete çeviren Deniz, bu filmde eski eşi Feyza Aktan’a ve minik oğlu Kuzey’e başrol verdi. Filmin türü ise bilim kurgu ve gerilim!

“Allah belamı verseydi de…”

Özcan Deniz ve Mehmet Ali Erbil

Özcan Deniz’i sinemada oyunculuktan ziyade yönetmenliğe ve deneysel projelere iten bir neden olduğunu düşünüyoruz! Özcan Deniz de bu yönde sinyaller veriyor. İşte Özcan Deniz’in “Allah belamı verseydi de yapmasaydım” dediği Keloğlan Kara Prens’e Karşı filminin fragmanı!

Şaka bir yana, 2006 yılı Özcan Deniz’in en popüler olduğu yıllardan biriydi. Neden böyle bir projeyi kabul etti, çocuk sinema seyircilerini de kazanmaya çalışırken daha da uzaklaştırdığının farkında mıydı, bilmiyoruz! Ama iyi ki beğenmediği yapımlara evet demek yerine yapımcılık ve yönetmenlik macerasına adım atmaya karar vermiş.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz