RTÜK’ten Acun Ilıcalı’ya Darbe! Programı Yayından Kaldırdılar! Acun Ilıcalı Çaresiz…

Aleyna

Haberler

15 Mayıs 2021

RTÜK’ten Acun Ilıcalı’ya Darbe! Programı Yayından Kaldırdılar! Acun Ilıcalı Çaresiz…

Acun Ilıcalı bugünlerde oldukça zorlu günler yaşıyor! Exxen’de istediğini bulamayan ve kullanıcılarını elinde tutmayan ünlü yapımcıya bir darbe de RTÜK’ten geldi. Exxen’e transfer olan Youtube konseptlerinden biri de ünlü psikolog Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis ve Katarsis XTRA programlarıydı. Ancak programa katılan Çağla Akalın’ın hayat hikayesi RTÜK’ten veto yedi ve Exxen’den kaldırıldı!

Acun Ilıcalı Exxen

Katarsis’in Bölümü Kaldırıldı!

Bildiğiniz gibi Katarsis programında birçok ünlü Gökhan Çınar’ın kırmızı koltuğuna konuk oluyor ve kendi hayat hikayelerini milyonlarla paylaşıyor. Geçtiğimiz aylara kadar Youtube’un en sevilen konseptlerinden olan Katarsis; Acun Ilıcalı’nın yeni dijital projesi Exxen’e transfer edildi. Ancak Katarsis programının bu kadar sevilmesinin nedeni sadece ünlü konuklar değil.

blank

Katarsis XTRA isminin verildiği özel bölümlerde; hayattan dışlanmış ve farklı hikayeleri olan insanlar Gökhan Çınar’a konuk oluyor. Bu isimler genellikle transseksüel, hayat kadını, uyuşturucu bağımlısı gibi gündelik hayatlarında dışlanan ve ötekileştirmelere maruz kalan kişiler oluyor. Önceki haftalarda ise Gökhan Çınar’ın konuğu Türkiye’nin ilk trans güzellik kraliçesi Çağla Akalın’dı. Kırmızı koltukta kendi hayat hikayesine anlatan Çağla Akalın’ın konuk olduğu bölüm RTÜK’ü rahatsız etmiş ve kaldırılmasını talep etmiş!

blank

Acun Ilıcalı’ya Şok!

Artı Gerçek’e açıklama yapan Çağla Akalın, bu durumdan habersiz olduğunu söylüyor; “Exxen bölümü kaldırmış. Bana yapılan açıklama bu yönde. İlkleri başarmanın gurunu bir kez daha yaşadım. Tarihinde ilk kez bir trans kadının katıldığı program ceza yedi, tarihinde ilk kez bir platform ceza yedi belki Acun Beye bile ilk defa bu ilki yaşattım. Benim son sözüm keşke çocukluğundan beri yaşadığım olayları anlattığım programa ceza kesmek yerine bana bu acıları yaşayanlara ceza kesilse idi. Keşke bu dünyada böyle bir kurul olsaydı. Allah’tan, Rabbimin mahşeri ve kıldan ince kılıçtan keskin adaleti var.”

blank

Çağla Akalın’ın da söylediği gibi, ilk defa RTÜK bir dijital platforma karışarak ceza kesti ve yayınlanan bölümü kaldırttı! Bakalım bu durum Blu TV, Netflix gibi diğer platformları da etkileyecek mi? Exxen’de istediğini bulamayan Acun Ilıcalı’nın Exxen’i de ilk cezasını RTÜK’ten yedi!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz