Sessiz Kalamadı! Demet Akalın ve Arzu Sabancı’dan Sonra Gülben Ergen’den de Mülteci Hamlesi Geldi

Aleyna

Haberler

29 Temmuz 2021

Sessiz Kalamadı! Demet Akalın ve Arzu Sabancı’dan Sonra Gülben Ergen’den de Mülteci Hamlesi Geldi

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen de gündemin en yakıcı sorunlarından biri olan mülteci meselesine sessiz kalamadı. Hıncahınç dolu bir eğlencenin videosunu paylaşan ünlü isim, sosyal medyada tartışma yarattı.

Mülteciler

Türkiye’nin son dönemdeki en büyük problemlerinden biri şüphesiz ki mülteci sorunu. Komşu ülke Suriye’deki savaştan kaçıp gelen sığınmacılar, daha güvenli bir hayat yaşamak ya da buradan Avrupa’ya geçmek için akın akın Türkiye’ye geldi. Doğru düzgün bir entegrasyon politikası uygulanmadığı ve kapasitenin çok üzerinde sığınmacı geldiği için ciddi problemler ortaya çıktı. Kaldı ki, sığınmacılar da kayıt dışı istihdam edilip büyük bir sömürünün kurbanı oldular. Daha bu sorun çözülememişken, bu kez Afganistan’dan akın akın Türkiye’ye gelen mültecileri görmeye başladık!

Sessiz Kalmadılar

Arzu Sabancı story

Özellikle son bir haftadır herkes yatıp kalkıp mültecilere ve Türkiye’ye neler olacağını konuşuyor. Ünlüler camiasının önemli isimleri de bu meseleye sessiz kalmıyor. Cemiyet hayatının gözde ismi Arzu Sabancı, “Ülkemde mülteci istemiyorum. Sessiz işgale dur de!” paylaşımıyla bazılarının tepkisini çekse de genel olarak takdir topladı. Takdirini kazandığı isimlerin arasında ünlü oyuncu Ezgi Mola da vardı!

Radyoda Duymuş

Demet Akalın

Ünlü şarkıcı Demet Akalın ise radyo dinlerken duyduğu eşsiz bilgileriyle hayranlarını aydınlatmayı ihmal etmedi.

Radyoda duydum, şu an 3.5 milyon Afgan yolda geliyormuş. 200 binden fazlası da şu an Türkiye’deymiş! Ne yapacağız, valla merak ediyorum” diyen ünlü şarkıcı, “yandaşlık” eleştirilerine maruz kalınca fena patladı: “E yazıyoruz işte, hangi şarkıcı yazıyor bak bakalım!” Ama Demet Akalın’ın söylediğinin aksine bir şarkıcı daha bu konuda ses çıkardı.

“Mülteci göremedim”

Gülben Ergen

Toplumsal olaylarla ilgili az ama öz konuşan Gülben Ergen, Bursa’da hıncahınç dolu bir mekanda yapılan kutlamayı paylaştı. Pandemi önlemleriyle ilgili iki çift laf edecek diye beklerken, konuyu mültecilere bağladı!

Mültecileri göremedim?” diyerek pandemi önlemlerine uymayanlara taş atan Gülben Ergen, konuyu diğer meslektaşlarının aksine sık sık gündemde tutacak gibi görünüyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz