Sol Yanım’ın Asena’sı Defne Samyeli’nin Geçmişi Hiç De Düşündüğümüz Gibi Değilmiş

Aleyna

Haberler

30 Ocak 2021

Sol Yanım’ın Asena’sı Defne Samyeli’nin Geçmişi Hiç De Düşündüğümüz Gibi Değilmiş

Sol Yanım ile televizyonlara dönen Defne Samyeli’nin geçmişi bildiğiniz gibi değil. Güzel ismin elini atmadığı iş kalmamış!

Her Şey Güzellik Yarışması ile Başladı

Güzelliği dillere destan olan Defne Samyeli için her şey 1991 yılında yarışmaya katılmasıyla başladı. Katıldığı güzellik yarışmasında 3. olarak iyi bir derece elde etmişti.

Haberciliğe Başladı

blank

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan güzel isim, ilk olarak haber sunuculuğu ile ekranlarda boy göstermeye başladı. O dönem, Tuncay Özkan’ın yönetiminde bulunduğu Kanal D ana haber bülteninde sunuculuk görevini üstlendi.

Kariyerinde Köşe Yazarlığı da Bulunuyor

blank

Ana haber bülteni sunuculuk görevini büyük bir başarı ile sürdüren Samyeli, farklı haber sunuşuyla dikkatleri üzerine topladı. Bu alanda, uluslararası iki farklı ödüle de layık görüldü. Defne Samyeli, haber sunuculuğu görevinin yanı sıra, Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Ardından, Güneş Gazetesi’nin bünyesinde bu görevini sürdürdü. Sizin anlayacağınız, kendisi hem tescilli güzel hem de başarılı.

Hayallerinin Ucu Bucağı Olmayan Bir Kadın

defne samyeli

Elini attığı her alanda başarıyı yakalayan Defne Samyeli, bunlarla da sınırlı kalmamış. Bir gün, ünlü besteci Melih Kibar’ı programına davet etmesi onun önünde farklı bir kapının açılmasını sağlamış. Ünlü güzelin hayalleri Melih Kibar ile gerçek olmuş yani anlayacağınız.

Albüm Çıkardı

blank

Güzel sunucu Defne Samyeli, 1994 yılında bir albüm çıkardı. “Tek Başına” ismini verdiği albümü, Melih Kibar şarkılarından oluşuyor. O dönem, “20 yıllık şan eğitimim var.” diyen Samyeli yıllar sonra da bir mekanda sahne alarak, o çok sevdiği şarkıcılığa devam edecekti…

Sahnede İzleyenlerine Müzik Ziyafeti Sundu

blank

Samyeli, her hafta Nişantaşı’nda ünlü bir mekanda sahne alarak şarkı söylüyordu. Mekan çalışanlarının söylemlerine göre, Samyeli’yi dinlemek için özel olarak gelen bir hayran kitlesi de varmış. Neye elini atsa başarıyla altından kalkıyor mübarek!

Ekranlara Geri Döndü

blank

Habercilikten sıkılıp şarkıcılığa soyunan Samyeli; yine sıkıldığından mıdır, özlediğinden midir bilinmez ekranlara döndü. Daha önce de İstanbullu Gelin ve Hekimoğlu dizilerinin kadrosuna katılan Defne Samyeli, şu sıralar Sol Yanım dizisinde fırtınalar estiriyor.

Magazinin Değerli Taşı

blank

Defne Samyeli, bir dönem ortadan kaybolmuş olsa da daima magazinin yakın markajında kaldı. Özellikle, geçtiğimiz yıllarda Cem Yılmaz ile yaşadığı aşkla sık sık gündem olmuştu ancak, o şuan tam konsantre işine odaklanmış durumda. Biz de, bu güzel kadının sonraki projelerini heyecanla bekliyoruz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz