Son Pandemi Tedbirlerini Tatmin Edici Bulmayan Demet Akalın’dan İsyan! Yine Açlığa Mahkumuz

Aleyna

Haberler

31 Mayıs 2021

Son Pandemi Tedbirlerini Tatmin Edici Bulmayan Demet Akalın’dan İsyan! Yine Açlığa Mahkumuz

Pandeminin gerek dünyada gerekse ülkemizde yarattığı sıkıntılar bir türlü geçmek bilmek bilmiyor. Her ne kadar yavaş yavaş kısıtlamalarda azalmalar görülmeye başlasa da bu hiç kimse için yeterli olmuyor. Birçok sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de büyük sorunlara neden olan pandemiye Demet Akalın’dan isyan var: Yine açlığa mahkumuz!

Açız Geçinemiyoruz!

Elbette pandemi her sektörü ve her kesimi derinden etkiledi. Ama magazin dünyasında bu konuda başından beri en büyük isyan hep Demet Akalın’dan geldi. Daha pandeminin ilk günlerinde “Açız, geçinemiyoruz” diyen Demet Akalın o günlerde vergilerini dahi ödemekte büyük zorluk yaşadığını açıklamıştı. Bunun ardından kısıtlamaların ve yasakların daha da derinleşmesinden sonra en sonunda herkes nefeslerini tutup bugünkü açıklamayı beklemişti. ama o açıklamalardan da beklenen gelmedi.

Hayal Kırıklıkları Story’de

blank

On binlerce müzisyen ve sanatçı gibi Demet Akalın da artık sahnelere, konserlere ve dinleyicilerine kavuşmayı dört gözle bekliyor doğal olarak. Ve bugünkü açıklamanın ardından daha dakikasında sanat camiasından isimlerin hayal kırıklığı içeren açıklamalarını story’sinde yayınladı. Bu isimlerden birisi de Armağan Çağlayan…

Yine Açlığa Mahkumuz Maalesef!

blank

Demet Akalın bu konuda hislerinde yalnız değil elbette. Onunla aynı fikirde olan isimlerden birisi de Armağan Çağlayan. “Müzik ve eğlence sektörü yine açlığa mahkum” diyen Armağan Çağlayan’ın bu paylaşımı da Demet Akalın’ın story’si arasında yerini aldı. Pandeminin ilk gününden bu yana bıkmadan usanmadan bu konuda sorunlarını söyleyen Demet Akalın bugün de bu sorunlarını anlatmaya kaldığı yerden devam ediyor. Zira bu sektördeki kişiler için değişen hiçbir şey yok.

blank

Yine yazar Rahşan Gülşan da bu konuda sessizliğini bozanlardan. Gülşan ise daha çok Pazar günü yasaklarının kalkmaması ve ayrıca gece yasaklarının devam ediyor olmasına dikkat çekiyor. Tatil yerlerinde esnafın para kazanamamasının yanı sıra Pazar günleri yaz sıcağında evde kapalı olmanın herkesin psikolojisi için son derece kötü etkileri olacağını söylüyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz