Sonunda Bunu da Yaptı! Acun Ilıcalı Exxen’e Yatırdığı 900 Milyon TL Parayı Bakın Nasıl Çıkarıyor?

Aleyna

Haberler

29 Temmuz 2021

Sonunda Bunu da Yaptı! Acun Ilıcalı Exxen’e Yatırdığı 900 Milyon TL Parayı Bakın Nasıl Çıkarıyor?

Exxen televizyonunun kurucusu olan ve MasterChef, Survivor gibi yarışma programları ile milyonların takip ettiği Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıl katıldığı bir röportajda kanalın aşağı yukarı ne kadara mal olduğunu açıklayarak duyan herkesi şaşırtmıştı. 900 milyon TL civarında bir paradan bahseden Acun’u duyan herkes şok olmuştu. Meğer o parayı bakın nasıl çıkartıyor?

Kaç Kişi İstihdam Ediyor?

Yayın hayatına bu yıl başlayan Exxn televizyonunun sahibi Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıl kanala ve Acun Medya’ya ilişkin sorulan sorulara hepimizi şok eden cevaplar vermişti. Yeni dijital platformu Exxen’e dair sorulan sorulardan en dikkat çekenlerden birisi Acun Ilıcalı’nın kaç kişiyi istihdam ettiğine dairdi. Acun bu konuda da duyanları şaşırtan bir cevap vererek herkesi şok etmişti. Çünkü Acun’un kanal üzerinden tam Bin 500 kişiyi istihdam ettiğini biliyor muydunuz?

Kanalın Maliyeti

Özellikle MasterChef ve Survivor programları ile milyonlarda kişinin yakından izlediği ve takip ettiği Exxen’in kendisine ne kadara mal olduğu sorusuna da oldukça uçuk astronomik bir rakamla cevap vermişti. Söz konusu platform için 900 milyon TL civarında masraf yaptığını açıklayan Acun Ilıcalı gerçekten maddi anlamda altına girdiği bu yükle magazin dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Reklam Kokan Story’ler

Exxen’in kuruluş sürecinde oldukça profesyonel bir ekiple sabahlara kadar toplantı yaptıklarını ve sürekli bu konuda kafa patlattığını anlatan Acun Ilıcalı bugün baktığımızda tüm bunların meyvelerini toplamaya başlamış durumda. Ancak bu kadar büyük masrafların nasıl finanse edildiğine dair akıllara sorular da gelmiyor tabii ki. Hatta kendisinin “Şu anda platformun içindeki içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. 900 milyon TL olduğu için ‘bunu gel bedava seyret’ deme şansımız yok” şeklinde de bir açıklaması vardı. Bugün de Instagram hesabından paylaştığı story ile aklımıza yine bu soru geldi. Story’sinde adeta bir elektrik firmasının reklamını yapan Acun Ilıcalı reklam kokan bu story’si ile hepimizi şaşırttı doğrusu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz