Star TV’nin Yüz Yıllık Mucize Dizisi Çalıntı mı? İddiaların Ardı Arkası Kesilmiyor!

Aleyna

Haberler

27 Nisan 2023

Star TV’nin Yüz Yıllık Mucize Dizisi Çalıntı mı? İddiaların Ardı Arkası Kesilmiyor!

Birkan Sokullu ve Ebru Şahin’in başrollerinde rol aldığını Yüz Yıllık Mucize dizisinin çalıntı olduğuna dair iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Televizyon ekranlarında pek eşi benzeri görülmemiş olan bu dizinin biraz fantastik olduğunu söyleyebiliriz. 130 yıldır hayatta olan ve hiç yaşlanmayan bir adamı konu alan dizinin üstünde ise pek çok hak sahibi var! Türk dizileri kendi tarzıyla eleştiren Youtuber Murat Soner’in son videosunda, bir takipçisi kendisine “Yüz Yıllık Mucize” dizisini daha önce “Yüz Yıllık Hasret” ismiyle yazdığını ve yapımcılara mail olarak gönderdiğini iddia etti. Hatta öyle ki, artık bu olay mahkemeye kadar taşınmış!

Yüz Yıllık Mucize dizisinin kendisine ait olduğunu söyleyen isimlerden ilki Özcan Deniz! Özcan Deniz, dizinin ilk bölümü yayınlandıktan sonra, kendisinin 10 yıldır üstünde çalıştığı “Bin Yıllık Aşk” hikayesiyle birebir örtüştüğünü, hatta Instagram’da paylaştığı bir repliğin dizide kullanıldığını iddia etmişti. Özcan Deniz, Instagram’dan; “10 yıldır üstünde çalıştığım bu epik aşk hikayemin ilk paylaşımını 2 sene evvel buradan yapmıştım. Ve hayata geçmesi için son adımlarımızı atıyorduk ki… Bir tv kanalında kırpılıp takla attırılmış halini izledik… Neyse hayırlı olsun.” dedi. Aynı dönem bir Wattpad yazarı, aynı hikayeyi 2019 yılında yazdığını ve hatta “Doğu Ekspresi” isminde kitabının basıldığını da söyledi.

Yüz Yıllık Mucize Dizisinin Senaryosu Çalıntı mı?

Dizi hakkında iddialar bununla kalmıyor! Youtube’un sevilen içerik üreticilerinden Murat Soner’i tanımayan yoktur. Kendi tarzıyla Türk dizilerini yorumlayan, çoğu zaman eleştiren Murat Soner, dün Yüz Yıllık Mucize dizisini ele aldı ve takipçisinin kendisine gönderdiği bir maili izleyenleriyle paylaştı. Maildeki iddiaya göre, genç bir yazar 2020 yılında Yüz Yıllık Mucize dizisinin yapım şirketine “Yüz Yıllık Hasret” isminde dizi yazdığını söyleyerek, dizinin ilk bölümlerinin senaryosunu gönderiyor. Elbette yapım şirketinden dönüş alamıyor, 3 yıl sonra ise kendi yazdığı diziye çok benzer bir senaryoyu “Yüz Yıllık Mucize” ismiyle aynı yapım şirketinden çıktığını görüyor. Çareyi ise Murat Soner’e mail atmakta buluyor, şimdilerde ise genç yazar hukuki süreci başlatmış durumda. Tüm bunlar iddiadan öteye gidemese de, birçok kişinin “benim senaryom” dediği Yüz Yıllık Mucize dizisinin çalıntı olup olmadığı merak konusu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz