Geçmişten Günümüze Bütün Survivor Şampiyonları

Aleyna

Haberler

11 Mart 2021

Geçmişten Günümüze Bütün Survivor Şampiyonları

Hiç şüphesiz Acun Ilıcalı’nın en başarılı işlerinden biri olan Survivor, zorlu ada şartları ve akıl almaz parkurları ile her yıl nefeslerimizi kesiyor. Farklı karakterlerin kesişim noktası olmasının yanı sıra açlık, mücadele, özlem gibi kavramları da iliklerimize kadar hissettiriyor. Çoğu zaman yarışmacılarla beraber televizyon ekranlarının önünde hop oturup hop kalkıyoruz. Peki kavgaların, hararetli konseylerin ve renkli kişiliklerin adeta yansıması olan Survivor’ın birincilerini hiç merak ettiniz mi? Sizin için tüm şampiyonları derlediğim bir liste hazırladım. İşte geçmişten günümüze Survivor şampiyonlar listesi! 

2005 Survivor Şampiyonu: Uğur Pektaş

16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğan Uğur Pektaş, Kocaeli Üniversitesi Otelcilik bölümü mezunu. Kendisini Survivor kimliği ile pek tanımasak da 2005’te Palau’da yapılan Survivor Türkiye: Büyük Macera’da birinci oldu. Daha sonra adını sıkça duymamızı sağlayan Arka Sokaklar’da gördük onu. Buradaki partneri Gamze Özçelik ile olan evliliğini ise bilmeyenimiz yoktur. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uğur Pektaş (@ugurrpektas)’in paylaştığı bir gönderi

Son olarak 2020’de Survivor’a tekrar katılmış ancak sakatlığı nedeniyle erkenden adaya veda etmişti. 

2006 Survivor Şampiyonu: Derya Durmuşlar

Survivor’ın benim için hüzünlü yanıdır Derya Durmuşlar. 2006 yılında Survivor Türkiye-Yunanistan’da hem başarılı bir şekilde temsil ettiği ülkesini hem de kendisini şampiyonlukla mutluluğa boğan Derya Durmuşlar 2011’de Çanakkale’de bir kazada hayatını kaybetti.

Bizler ise onu kıpkırmızı tişörtü ve kararlı bakışları ile hep hatırlayacağız. 

2007 Survivor Şampiyonu: Taner Özdeş

O zamanlar Panama’da yapılan Survivor Aslanlar-Kanaryalar’da, Taner Özdeş Kanaryalar takımında boy göstermişti. Bu zamana kadarki Survivor şampiyonları arasında hakkında en az bilgi bulunan şampiyon olabilir kendisi. 2015’te Survivor All Star’da tekrar gördüğümüz Taner, hızlı konuşması ve tezcanlılığı ile beni de çokça güldürmüştü.

2010 Survivor Şampiyonu: Merve Oflaz

”Survivor kadın şampiyonları” listesini zirveye yerleşerek o başlattı! Kararlı ve sakin duruşu ile adım adım finale ilerledi! 

Survivor’un şu ana kadarki tek kadın şampiyonu olan Merve Oflaz’ı çoğumuz, takım arkadaşı İhsan’ın onu ödüle götürmemesi sonucu tanıdık. Bu olay sonucu doğum gününde adada yalnız kalan Merve Oflaz’a Acun Ilıcalı’nın yaptığı jesti ise unutmak mümkün değil! Elinde pasta ile tekneye atlayıp adaya gelen başarılı sunucu, yarışmacının doğum gününü kutlayarak bence Survivor tarihinin en unutulmaz anlarına bir yenisini eklemişti. 

Merve Oflaz, daha sonra All Star’a da gelmiş fakat çok fazla ilerleyememişti. Şu an ise Arka Sokaklar dizisinde oyuncu olarak kariyerine devam ediyor.  

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Merve Oflaz (@merveoflaz)’in paylaştığı bir gönderi

2011 Survivor Şampiyonu: Derya Büyükuncu

blank

İşte geldik Survivor’un izleyici ile asıl bütünleştiği yıllara. Survivor: Ünlüler-Gönüllüler konsepti ile ilk kez izleyici karşısına çıkan yarışma, Pascal Nouma-Nihat Doğan kavgası ile adını o yıl çokça duyurmuştu. Gazetelerde ve magazin programlarında ismi sık sık anılan yarışmada biri vardı ki sakinliği ve beyefendi duruşu ile takdir toplamıştı: 27 yıl Türk Milli Takımı’na hizmet etmiş tek sporcu olan Derya Büyükuncu.

Sporcu kimliği dışında Yok Böyle Dans ve Survivor yarışmaları ile de kendini kanıtlamış olan Derya Büyükuncu’yu finalde Nihat Doğan ile kıran kırana geçen şampiyonluk mücadelesi ve kazandığı ödülün yarısını paylaşacağını söylemesi ile hatırlıyoruz. 

2012 Survivor Şampiyonu: Nihat Altınkaya 

Benim için bütün Survivor şampiyonları arasında en beyefendi olan yarışmacı o. Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi Pusu gibi başarılı projelerin ardından karakteri ve duruşu ile o sene adeta bir yıldız gibi parlamıştı Nihat Altınkaya. Polemiklere girmemesi ve karizmatik görüntüsü ile ben ve benim gibi destekçilerinin kalbini fethetmişti.

Annesinin rahatsızlığını öğrendiği andaki endişesi, başarılı performansı ve finalde rakibi Hasan ile iletişimi hala hafızalarımızda yerini korumakta. 

Bu arada Nihat’ın Survivor’a diğer yarışmacıların aksine gömlek ile gelmesi de her hatırladığımda beni şaşırtan bir detay oluyor. Malum, izleye izleye bizler de biraz olsa anladık Dominik’in sıcak havasını. Sizce de şaşırtıcı bir kıyafet seçimi değil mi? 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nihat Altınkaya (@nihataltinkayaofficial)’in paylaştığı bir gönderi

İki çocuğu olan yakışıklı oyuncu yarışma sonrası Yüksek Sosyete, Söz gibi başarılı dizilerde rol aldı. Şu an ise Teşkilat dizisinde Hulki rolü ile tekrar izleyicilerin karşısına çıktı. İtiraf etmem gerekirse, buradaki görünüşü ve üstlendiği rol ile beni bayağı şaşırttı. 

2013 Survivor Şampiyonu: Hilmi Cem İntepe

Agresifliği ile adayı kasıp kavuran Duygu, bir efsanenin oğlu olan Doğukan Manço ve Kavak Yelleri’nin Efe’si Dağhan Külegeç ile fırtına gibi başlayan Survivor, 2013’te bir ilke imza atarak ilk kez Gönüllüler takımından bir şampiyon çıkarmıştı. Renkli yarışmacı kadrosu ile o sene adından sık sık söz ettiren Survivor’da atletik vücudu, yakışıklılığı ve en yakın arkadaşı Murat ile olan samimiyeti ile dikkatleri üzerine çeken Hilmi Cem İntepe şampiyon olmuştu. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hilmi Cem İntepe (@hilmicemintepeofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Yüzmedeki başarısı ve şovlarıyla tanıdığımız Hilmi Cem 2018’de All Star’a da gelmişti. Bizler gibi Yunan yarışmacı Rodanthi’nin de dikkatini çeken Hilmi Cem o yıl üçüncü olarak yarışmayı tamamlamıştı.

Eee, sevgili Rodanthi sizce de etkilenmekte haklı değil mi? 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hilmi Cem İntepe (@hilmicemintepeofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Survivor ile yıldızı parlayan Hilmi Cem İntepe’yi Tek Yürek, Bodrum Masalı gibi birçok dizide de oyuncu olarak gördük. Son projesi Maria ile Mustafa’da Jessica May ile başrolü paylaşmış ve Ürgüp’ün tanınmış ailesinin veliahtı olan Mustafa karakterini canlandırmıştı. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hilmi Cem İntepe (@hilmicemintepeofficial)’in paylaştığı bir gönderi

2014 Survivor Şampiyonu: Turabi Çamkıran

1987 doğumlu olan Turabi; gençliğinde breakdance ve muay thai ile ilgilenmiş, 2013’de Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yarı finale kadar yükselmişti. 2014 Survivor Ünlüler-Gönüllüler’de kendine has konuşma tarzı ve stiliyle dikkatleri üzerine çeken Turabi, adaya ilk bastığı andan itibaren adeta şampiyonluğunu ilan etmişti.

Konseylerde yaptığı konuşmaları ve özlü sözleri ile Survivor’a yeni bir soluk getirmiş olan Turabi Çamkıran, hiç şüphesiz kusursuz yarışma performansı ile dikkatleri toplamıştı. Yarışmacılarla girdiği çatışmaları ve kendi kendine yaptığı teknesi ile Ünlüler adasına gelişini unutmak ise mümkün bile değil!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TURBO TURABİ (@turabi)’in paylaştığı bir gönderi

2015 Survivor Şampiyonu: Turabi Çamkıran

Unutulmaz yarışmacı; işi farklı bir boyuta taşımış, 2014’teki zaferini bir yıl sonra All Star’da ikinci şampiyonluk ile taçlandırmıştı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TURBO TURABİ (@turabi)’in paylaştığı bir gönderi

Uzun bir aradan sonra finalde bir kadın yarışmacıyı da gördüğümüz 2015 yılı, bana göre en renkli sezon olarak o yıl izleyicilerin gönlünde taht kurmuştu.  

Hatırlarsanız Turabi ve özlü sözleri demiştik bir önceki şampiyonluğundan bahsederken. Bu videoda da art arda sıraladığı özlü sözleriyle bu durumu kanıtlıyor ve beni her izlediğimde çok şaşırtıyor! 

Sizler de Turabi’nin ezber yeteneği ve adeta taşı gediğine koymasından biraz da olsa etkilendiniz değil mi?  

2016 Survivor Şampiyonu: Çağan Atakan Arslan

Ve işte geldik benim canı gönülden desteklediğim tek şampiyona! Güçlü ve karizmatik duruşu ile ilk günlerden ”Kesin şampiyon olur.” dediğim yarışmacılardan biriydi Avatar Atakan. Liderliği ile sorunlara çözüm arayan ve gerektiğinde hakkını savunmaktan çekinmeyen duruşu ile tanıdım ben onu. Hatta Gönüllüler takımının kazandıkları bir ödül oyunu sonrası yaptığı sevince tepkisi ise hala Youtube’da Survivor videoları içerisinde en çok izlenenler arasında. 

Atakan’ı bana göre unutulmaz kılan anlarından biri ise oynanan bir oyun sırasında yaşadığı korkutucu sakatlık. Başına aldığı darbe ile suya düşen Atakan’ın çaresizce sudan çıkmasını bekleyen yarışmacıları ve o gergin anları hatırlamak oldukça ürpertici benim için. O sezon bir diğer desteklediğim yarışmacı Serkay Tütüncü’nün hızlı manevrası ve diğerlerinin yardımıyla kurtulan Atakan Arslan’ın yaşadıklarını unutmak mümkün değil! 

Yarışma sonrası dizilerde de gördüğümüz başarılı kick bokscu, bu sıralar dünya tatlısı oğlu Leon ile gündemde! 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Çağan Atakan Arslan (@avataratakan)’in paylaştığı bir gönderi

2017 Survivor Şampiyonu: Ogeday Girişken

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogeday Girisken (@ogedaygirisken)’in paylaştığı bir gönderi

Kürek sporcusu olan Ogeday, yarışmanın başlamasıyla hem hızı hem de karakteri ile bizlere kendini kanıtladı. Tatlı ve sempatik halleriyle evimizin oğlu gibi oldu. Kazandığı oyunların ardından söylediği ”Bu çocuk kaybetmiyor!” cümlesi hala kulaklarımda yankılarken en büyük rakibi Adem Kılıççı ile keyif veren mücadelesi de onu Survivor tarihine altın harflerle yazdırdı. 

Yarışma sonrası birçok başarılı dizide de kendisini görme şansımız oldu. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogeday Girisken (@ogedaygirisken)’in paylaştığı bir gönderi

2018 Survivor Şampiyonu: Adem Kılıççı

1986 yılında Ağrı’da dünyaya gelen ünlü boksör, 2017’de katıldığı Survivor Ünlüler-Gönüllüler’de Ogeday Girişken ile finale kalmış ve 2. olmuştu. O sene yarışmadaki arkadaşı Sabriye ile olan dostluğu, konuşmaları ve birleşme partisindeki şarkı performansı ile kendini ispatlasa da şampiyonluğa ulaşamamıştı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adem Kılıççı (@adem_kilicci)’in paylaştığı bir gönderi

Bir yıl sonra yarışmanın All Star kadrosu için tekrar davet edilen Adem Kılıççı, gerek kusursuz duruşu gerek de performansı ile önceki seneyi aratmadı. Turabi Çamkıran ile olan çatışmaları ve kavgalarıyla izleyenleri hop oturtup hop kaldırdı. Bizlere pes etmemeyi gösterircesine finale doğru adım adım ilerledi. Finalde güçlü rakibi Nagehan Karadere’ye karşı galip gelip şampiyon oldu. 

Survivor’ın tüm şampiyonları arasında, vazgeçmeyerek hedeflediği zaferi elde etmesiyle benim için ayrı bir yere sahip Adem Kılıççı. Bu şampiyonluğu ile de her defasında aklıma Jül Sezar’ın şu sözlerini getirir: Geldim, gördüm, yendim! 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adem Kılıççı (@adem_kilicci)’in paylaştığı bir gönderi

Kendisini yakından takip etmek isteyenler için bir dipnot düşelim: Youtube’da çektiği videolarla sevenlerini yalnız bırakmıyor şampiyon.  

2019 Survivor Şampiyonu: Yusuf Karakaya

2019’da uzun bir aradan sonra formatta değişikliğe gidilip Survivor: Türkiye-Yunanistan ile karşımıza çıkmıştı Acun Ilıcalı. Farklı kültürlerin ve dillerin tek çatı altında toplanmasıyla izleyiciler de merakla neler olacağını beklemişti o sene.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yusuf Karakaya (@yukarakaya)’in paylaştığı bir gönderi

Başarılı kick boks kariyerinin ardından ekranlarda gördüğümüz Yusuf Karakaya; performansı ile takımını sırtlamış, Atakan’la arkadaşlığı ile sempati kazanmıştı. Aynı zamanda annesi ile aylar sonra buluşmasındaki hali ile bizleri de duygulandırmıştı. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yusuf Karakaya (@yukarakaya)’in paylaştığı bir gönderi

Ancak eminim ki benim gibi birçok Survivor izleyicisi de onu yarışmanın diğer favorilerinden olan Hikmet ile kavgaları ile hatırlıyor. İki güçlü yarışmacı da aralarındaki rekabeti kıyasıya mücadele ile ekran başındakilere hissettirmişti. Tabii ki rekabet varlığını koruyadursun, ikisi de sportmen kişilikleri ile tanınmış yarışmacılardı. Bunu Hikmet’in talihsiz sakatlığında Yusuf’un yardıma koşması ve gözyaşlarında hepimiz anlamıştık aslında. 

 

Başarılı Survivor mücadelesinin ardından Seda Ocak ile finale kalmış ve şampiyon olmuştu. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yusuf Karakaya (@yukarakaya)’in paylaştığı bir gönderi

2020 Survivor Şampiyonu: Cemal Can Canseven

İnanıyorum ki, destekleyen desteklemeyen herkes tarafından ”Ne kadar sempatik çocuk!” tepkisine mazhar olmuştur Cemal Can.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cemal Can Canseven (@cemalcancanseven)’in paylaştığı bir gönderi

Eminim çoğu kişi onu Danla Bilic ile olan arkadaşlığından tanıyordu. Ben de, geçen yıl dünyayı etkisi altına alan pandemide evlerimizde hoş vakit geçirmemizi sağlayan Survivor ile onu daha yakından tanıma fırsatı buldum. Ailem ve benim için neşesi ile adeta evimizden biri gibi oldu diyebilirim.

Cemal ”Survivor’da sporcular şampiyon olur.” algısını adeta yıktı geçti 2020’de. Kah sempatikliği ile güldürdü kah gözyaşlarıyla duygulandırdı. Arkadaşları ve ailesiyle olan iletişimi ile gönlümüzü fethetti. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cemal Can Canseven (@cemalcancanseven)’in paylaştığı bir gönderi

Açık arttırmalardaki sütlaç sevgisi ile hiç şüphesiz tüm Türkiye’de ”Sütlaç” seferberliğine neden oldu. Anlat Bakalım oyununda Ezgi Mola ve Demet Özdemir’le eşleştiği bölümlerde izleyenleri kahkahaya boğdu.

Nisa ile dostluğu, tüm yarışmacılara karşı saygılı duruşu ve başarılı performansı ile finale adım adım ilerledi. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cemal Can Canseven (@cemalcancanseven)’in paylaştığı bir gönderi

Art arda SMS birincisi olan Barış Murat Yağcı’yı finalde aldığı oylarla eleyerek şampiyon oldu. 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Cemal Can Canseven (@cemalcancanseven)’in paylaştığı bir gönderi

Hiç Bilmediğiniz Yönleriyle Güzel Oyuncu Fahriye Evcen

Tolga Sarıtaş Mercek Altında: Boyu Kaç? Nereli? Burcu Ne?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz