Tarkan ve Eski Vokalisti Murat Boz Yıllar Sonra Aynı Sahneden Aynı Şarkıyı Söylüyor: İkizdere Taş Ocağı Olmasın!

Aleyna

Haberler

2 Mayıs 2021

Tarkan ve Eski Vokalisti Murat Boz Yıllar Sonra Aynı Sahneden Aynı Şarkıyı Söylüyor: İkizdere Taş Ocağı Olmasın!

Toplumsal olaylara ama en çok da ekoloji mücadelesine verdiği destekle tanıdığımız Tarkan’dan sonra bir zamanlar onun vokalistliğini yapan Murat Boz’dan da ekoloji mücadelesine destek geldi. Ünlü sanatçı bugün İkizdere için paylaşım yaptı. İşte Tarkan ve eski vokalisti Murat Boz’un yaptığı paylaşımlar!

İkizdere Taş Ocağı Olmasın!

Birkaç gündür sosyal medyaya ve haber bültenlerine konu olan olaylardan birisi de İkizdere’de yaşananlar. Rize’nin İkizdere ilçesinde yer alan İşkencedere Vadisi’nde yaşayan köylüler, Cengiz İnşat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı ayağa kalktılar. Bunun nedeni ise yapılması planlanan taş ocağının doğayı geri dönülmez bir şekilde tahrip edecek olması. Ama tabi tek ayağa kalkan İkizdereliler olmadı. Sanat camiasının ünlü isimlerinden de köylülere anında destekler yağdı.

Tarkan Başı Çekti

Kendisi de Rizeli olan ve her ekoloji mücadelesinde bir şekilde destek olmaya çalışan Tarkan bu konuda da duyarsız kalmadı. İkizdere köylülerinin başlattığı direnişe ilk destek mesajını gönderen Tarkan “Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım” dedi.

Twitter’dan Sert Mesaj

blank

Tarkan ayrıca Twitter hesabından da “Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım. Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bi durun artık! Yeter!” ifadeleri ile hislerini paylaştı.

Eski Vokalisti Murat Boz da Tarkan’ın Yolunda

Bugünse İkizdere köylülerine bir ünlüden daha destek geldi. Bu kişi de gerek şarkılarıyla gerekse sempatik kişiliğiyle çok sevilen Murat Boz. Bir zamanlar Tarkan’ın vokalistliğini yapn am sonrasında kendi kariyerinde oldukça iyi noktalara gelen sanatçı da İkizdere’de yaşanan doğa katliamına sessiz kalmadı. Instagram hesabından paylaştığı iki ayrı story ile “İkizdere Taş Ocağı Olmasın” dedi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz