Televizyondan Dijitale Göç Başladı: Aybüke Pusat, Büşra Develi ve Furkan Andıç Blu TV’ye Transfer Oldu!

Aleyna

Haberler

4 Mayıs 2021

Televizyondan Dijitale Göç Başladı: Aybüke Pusat, Büşra Develi ve Furkan Andıç Blu TV’ye Transfer Oldu!

Televizyon kanallarından dijital platformlara göç hız kesmeden devam ediyor. Birçok oyuncu dijital platformlarda daha özgür projeler peşinde koşarken; Aybüke Pusat, Büşra Develi ve Furkan Andıç da dijital platformlara transfer olan isimlerden oldu!

Dijitalin Önlenemez Yükselişi!

Özellikle de Koronavirüs pandemisi patlak verdiğinden beri dijital platformların önemi daha da ortaya çıkmaya başladı. Son dönemde dünya çapında büyümeye devam eden Netflix’in yanında HBO Max, Amazon Prime gibi yapım şirketleri de kendi dizilerini üretmeye ve bunu televizyon kanallarından ziyade dijital dünyada yayınlamaya başladı.

Netflix

Bildiğiniz gibi pandemide birçok sektör büyük darbe aldı. Bu sektörlerden biri de şüphesiz sinema sektörü oldu! Geçtiğimiz yıl kapatılan sinema salonları; yeni film çekimlerinin ertelenmesine ya da dijital platformlara satılmasına neden oldu. Ancak dijitale kaymak zorunda kalan sadece filmler değil! Özellikle Türkiye’de uzun dizi saatleri yüzünden haftanın en az 6 günü günde 12 saat çalışmak zorunda kalan set çalışanları ve oyuncular bu konudan çok şikayetçi.

Netflix

Aybüke Pusat, Büşra Develi ve Furkan Andıç Transfer Oldu!

Hem RTÜK’ün sıkı kuralları hem de yoğun çalışma temposu dizi sektöründe çalışan herkesin, ilk fırsatta dijital platformlara kaymasını sağlıyor. Dijitalde hem daha rahat projelerde yer alma şansına sahip olan oyuncular hem de kısalan dizi süreleri sayesinde çok daha az çalışıyor. Kısa zamanda pek çok oyuncu televizyon dizilerini bırakarak tamamen dijitalde yayınlanan projelerde yer almaya başladı.

blank

Aybüke Pusat, Büşra Develi ve Furkan Andıç da dijitale geçen oyunculardan oldu! “Kusursuz” isimli bir romantik komedi dizisi için kamera karşısına geçmeye hazırlanan oyuncular; televizyon kanalları yerine Türkiye’nin en büyük dijital platformlarından olan Blu TV’yle anlaştı. Hem birçok yabancı yapımın telifini kiralayan hem de kendi dizilerini üretmeye başlayan Blu TV’nin yeni dizisi “Kusursuz”da Aybüke Pusat ve Furkan Andıç başrol karakteri canlandıracak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz