Tolgahan Sayışman’dan “Elveda Rumeli” Müjdesi! Dizinin Devamını Yazıyor!

Aleyna

Haberler

12 Aralık 2020

Tolgahan Sayışman’dan “Elveda Rumeli” Müjdesi! Dizinin Devamını Yazıyor!

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman’ın kariyerinin dönüm noktası şüphesiz “Elveda Rumeli” dizisiydi. Sayışman, efsane dizinin devamı için hikayeler yazdığını müjdeledi.

2007 ve 2009 yılları arasında ATV’de yayınlanan ve 83 bölüm süren efsane dizi “Elveda Rumeli” 1896-1898 yılları arasında Makedonya’da yaşananları bir Türk aileyi merkeze alarak anlatıyordu. Makedonya’nın Manastır kenti yakınlarında çekilen dizi Filiz Ahmet ve Ertan Saban gibi şimdinin aranan oyuncularını Türkiye’ye tanıttı. Tolgahan Sayışman, Berrak Tüzünataç, Gülçin Şantırcıoğlu, Caner Özyurtlu, Salih Bademci gibi pek çok ismin de adını hafızalarımıza kazıdı.

Elveda Rumeli

İzlenme rekorları kıran ve özellikle Balkan göçmenleri tarafından çok sevilen “Elveda Rumeli”, 1907’yi ve Balkan Savaşları’nı anlatmaya başladığı sezonda erken final yaptı. Oyuncuları da çok üzen bu durum için dizide “Tıbbiyeli Mustafa” karakterini oynayan ve kariyerinde dönüm noktası yaşayan Tolgahan Sayışman’ın düşündüğü bir çare var!

“Hep gururla anlatırım”

Tolgahan Sayışman

Tolgahan Sayışman, “Elveda Rumeli” dizisinde oynarken henüz yeni yeni tanınıyordu. Tıbbiyeli Mustafa karakteri sayesinde kariyerinde önemli bir adım atan Sayışman, diziyi, “Daha dün gibi. İki buçuk yılım Makedonya’da geçti, çok keyifliydi. Bu işte yer aldığımı hep gururla ve mutlulukla söylerim” diye anlatıyor.

Tolgahan Sayışman’ın diziden bu kadar keyif almasının nedenlerinden birisi onun da Balkan kökenli olması! Baba tarafı mübadeleyle Balkanlar’dan gelip İzmir’e yerleşen Sayışman, Rumeli’ye dair hikayeler dinleyerek büyümüş.

Dizinin Devamı Gelebilir!

Tolgahan Sayışman ve Berrak Tüzünataç

“Elveda Rumeli” dizisini hala döne döne izleyen fanatikler çok fazla. Tolgahan Sayışman’a da en çok sorulan konulardan biri hep “Elveda Rumeli” oluyor. Çünkü dizinin yarım kalan finali izleyicileri hala üzüyor. Sayışman da bu duruma üzülse de bir çare bulmuş! Ünlü oyuncu, dizinin devamının gelme ihtimali olduğunu ama kanalların o dönemi anlatan projelerin prodüksiyonu zor ve maliyetli olduğu için pek yanaşmadığını söylüyor. Yine de bir fikri var!

Tolgahan Sayışman, ailesinden -özellikle babaannesinden- duyduğu öyküleri ve Balkan Savaşı’nı anlatan hikayeler yazdığını anlatıyor. Ünlü oyuncu, fırsat bulduğunda bu hikayeleri bir şekilde “Elveda Rumeli” dizisinin finaline bağlayıp çekmek istiyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz