TRT 1’in Yeni Dizisi Milat

admin

TRT 1

14 Nisan 2015

TRT 1’in Yeni Dizisi Milat

TRT 1 ekranlarında yayınlanan yeni dizi Milat, Olimpos Dağı’nın kahramanları ile Hira Dağı’nın kahramanlarının arasında büyük bir kavganın hikayesini konu alıyor. ‘Zaferi en iyi tarif edebilenler, kazananlardır. Geri kalanlar yalnızca ismi değişen, bitmek bilmeyen kavgadan ibarettir’ diye tarif eden Agah Bey, bugünün kızgın cepheleri arasında olan Milli İstihbarat Teşkilatı’nın kahramanlarının kavgasını da konu alıyor.

Hollanda Uluslararası Terör Suçluları Hapishanesi’nden sıkı bir kaçış planı ile kaçmayı başaran terörist Asaf, Türkiye’nin büyük baronlarının destekleriyle, ülkeyi tehdit altına sokan silahlı iki örgütü birleştirerek Türkiye’yi iç ve dış tehdit altında bırakarak büyük bir girdaba sokmaya hazırlanıyor.

Milat Karakterleri Kimlerdir?

Yılların getirmiş olduğu yorgunluk ile emekli olma kararı almak üzere olan MİT İstihbarata Karşı Koyma Birimi Başkanı Murat Bey, emekli olma hayalleri kurarken, MİT Müsteşarı’nın talimatı ile özel bir yetki ile donatılmış yeni bir yapılandırma içinde kendisini bulur. Bu birim ise bir milat olacaktır.

Askeri tecrübeleri, stratejik harekat kabiliyetleri olan üst düzey operasyon şefi Hamza, dünyanın çeşitli yerlerinde yeraltı bağlantılarıyla ünlü olan İbrahim çalıştıkları farklı birimlerden özel yetkili kişiler tarafından emir ile istenir. Teşkilat’ın parlayan isimlerinden olan analiz uzmanı Gökçe ise dünya çapında enerji alanında akademik kariyerini sürdürmektedir. Yağız Ali ve hackerlik ile ünlü olan Begüm’ün de kadroya katılması ile birlikte ekip tamamlanır.

TRT 1 ekranlarına yeni bir soluk getiren Milat dizisi tüm Türkiye’yi ekranları başına bağlamayı yayınladığı ilk bölümleri ile birlikte başarıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz