Turgut Alp Diriliş Ertuğrul’da Tapınak Şövalyesi Oldu

Turgut Alp Diriliş Ertuğrul’da Tapınak Şövalyesi Oldu

Diriliş Ertuğrul dizisinin yayınlanacak olan yeni bölümlerinde Ertuğrul’un büyük bir tuzağa düşürülmesinden sonra yaşananlar konu alınacak. Üstad-ı Azam, ölümcül bir şövalye yarattığı Turgut Alp’in artık savaşmaya hazır olduğundan emin olmaya başlamıştır.

Halime ise kardeşi Yiğit’in esir olarak tutulduğu Tapınakçı kalesinden kurtulabilmesi için El Aziz ile evlenmeyi kabul etmek üzeredir. Fakat babası Tapınakçıların numaralarına geldiğini ve evliliğin İslam dünyasında büyük çaplı bir savaş başlatabileceğini sezince, nikahı bozarak evliliğe karşı çıkmaya başlar. Bu karar El Aziz’i oldukça sinirlendirmiştir. Karakterinin zedelendiğini düşünen El Aziz, Tapınakçılara bu gerçekleri yansıtmak istemeye başlamıştır.

El Aziz’in İntikam Planları

El Aziz, nikahın bozulması ve evlilik hayallerinin suya düşmesi üzerine Komutan Günhan’a Kayı Obasına saldırması için emir vermiştir. Günhan ise Kayıların toplantısında intikam planı için saldırgan tavırlar sergileyerek konuşup savaş başlatmak istemektedir. Fakat Gündoğdu, Günhan’ın karşısına Halep Komutanı Nasır’ı esir aldıkları halde çıkartınca savaş planları da boşa gider. Nasır’ın sonu ise asla beklendiği gibi olmaz.

Diğer yandan Toyda beyliğini ele geçirmek ve hakimiyet kurmak için planlar yapmakta olan Kurdoğlu, Tapınakçılar ile olan işbirliğini daha da ilerletmiştir. Kurdoğlu obaya bey olabilmek için Gündoğdu üzerine oynamaya başlar. Fakat Ertuğrul’da Kurdoğlu’nun kafasındaki planları sezmektedir. Planları ortaya çıkarabilmek için zaman kollayan Ertuğrul, obada bulunan hainleri temizlemek için harekete geçmeye başlar.

 

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz