Güncellenen Uçankuş TV Frekans Bilgileri (En Detaylı Anlatım)

Aleyna

Haberler

15 Ocak 2021

Güncellenen Uçankuş TV Frekans Bilgileri (En Detaylı Anlatım)

Uçankuş TV, magazin haberlerine meraklı izleyicilerin takip ettiği bir kanal olarak öne çıkıyor. İnternet ve uydu üzerinden, 4 kıtada 24 saat yayın yapan Uçankuş TV, ağırlıklı olarak magazin içeriklerine yer verirken ayrıca haber, müzik ve eğlence programlarıyla da izleyicisine ulaşıyor. 

Uçankuş TV, birçok yayın platformunda varlığını sürdürüyor. Uçankuş TV’nin yer aldığı platformlar; Türksat 4A, Digitürk, D-Smart, Kablo TV, Turkcell TV +, Tivibu, Vodafone TV şeklinde sıralanabilir. Bu platformların herhangi birinden izleyebileceğiniz Uçankuş TV’yi kendi cihazınızda aramak istediğinizde frekans ve kanal bilgilerine sahip olmanız gerekir. Bu yazıda manuel arama yapmak istediğinizde elinizin altında olması gereken frekans bilgilerini ve uygulama aşamalarını bir araya getirdik. 

Platformlara Göre Uçankuş TV Kanal Numaraları

Her yayın platformunun kendine özgü bir sistemi olduğundan, kanal numaralarının sıralaması da farklı olabilir. Yer aldığı bütün platformlara göre Uçankuş TV’nin kanal numaralarını aşağıya topladık:

 • TKGS (Türksat Kanal Güncelleme Sistemi) HD: 31 SD: 22 
 • Digitürk: 50
 • D-Smart: 39
 • Kablo TV: 38
 • Türkcell TV +: 45
 • Tivibu: 59
 • Vodafone TV: 58

Uçankuş TV Frekans Bilgileri

Ağırlıklı olarak magazin haberleri içeren Uçankuş TV yayınlarını izlemek için yukarıda sıraladığımız kanal numaraları yeterli olmayabilir. Otomatik aramaya imkan tanıyan gelişmiş cihazlar, ilk kurulum esnasında bütün kanalları barındırsa da sonradan arama yapma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu durumda uydu üzerinden Uçankuş TV yayınını izlemek istediğinizde frekans bilgilerine sahip olmalısınız. 

Frekans ayarlarını manuel olarak kendiniz de yapabilirsiniz. Cihazınızın kumandasıyla bu ayarları yapmak mümkün. Hangi bilgiyi hangi satıra gireceğinizi bilmeniz yeterli olacaktır. Doğru şekilde yaptığınız takdirde işleminiz hafızaya kaydedilecek, her seferinde ayar yapmanıza gerek kalmayacaktır. Dört kıtada yayın yapan Uçankuş TV’nin  bu ayarlarını yapabilmek için sahip olmanız gereken frekans bilgileri şöyledir:

Uçankuş TV HD Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12245
 • Polarizasyon: Yatay (H)
 • Sembol Oranı: 27500
 • FEC: 5/6

Uçankuş TV HD Türksat 4A Doğu BEAM Uydu Frekansı 

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12589
 • Polarizasyon: (H) Yatay
 • Sembol Oranı: 13750

Uçankuş TV HD Türksat 4A Uydu Frekansı Afrika Paketi

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 18668
 • Polarizasyon: Dikey (V)
 • Sembol Oranı:22500

Uçankuş TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Sahip olduğumuz bu frekans bilgileriyle Türksat 4A üzerinden Uçankuş TV frekans ayarlarını uygulama aşamasına geçebiliriz. Bu adımları takip ederek istediğiniz zaman frekans ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.

1. Adım

Uzaktan kumandanızın üzerinde “Menu” veya “Setup” düğmesini bularak ana menüye girin. Bazı kumandalarda “OK” düğmesi de menüyü açabilir. Kumandanın yön tuşları ile menüde ilerleyerek “Kurulum” seçeneğine girin. Uydu alıcısının marka ve modeline göre bu başlığın altındaki seçenekler değişiklik gösterebilir. Bu pencerede “Kanal Arama”, “Manuel Arama” “Kanal Ekleme” ya da “Elle Arama” başlıklarından hangisi beliriyorsa “Aşağı-Yukarı” tuşları ile ona gelin ve “OK” tuşuna basın. 

2. Adım

Burada yine uydu alıcınızın marka ve modeline göre değişecek olan bir seçenek karşınıza çıkacak. “TP frekansı”, “Transponder”, “Uydu Frekansı”, “Alış Frekansı” seçeneklerinden hangisi görünüyorsa onu “OK” ile seçin. Kumandanızın rakam tuşlarını kullanarak buraya girmeniz gereken sayı, frekans bilgisidir. Uçankuş TV HD yayını için “12245” sayısını tuşlayın.

3. Adım

Bundan sonraki uygulama için kumandanın yön tuşuyla bir alt satıra geçin. Burada “Sembol Oranı” ya da “Symbol Rate” başlığı yer almalıdır. Yine kumanda üzerindeki rakamları kullanarak “27500” sayısını tuşlayın.

4. Adım

Bir alt satıra geçtiğinizde “Polarizasyon” ya da “Pol” şeklinde bir başlık göreceksiniz. Buradaki seçiminizi kumanda üzerindeki okları ve “OK” tuşunu kullanarak yapın. Uçankuş TV için “Yatay (H)”, yani Horizontal seçeneğini “OK” ile sabitleyin.

5. Adım

Sonraki satıra geçtiğinizde “FEC” ayarını seçmeniz gerekecek. “5/6” kodunu yine kumandanızın yön tuşlarını kullanarak girin. Karşınıza bu ayar çıkmayabilir çünkü uydu alıcı modellerinin bazılarında bu satır bulunmaz. Eğer sizin kullandığınız modelde bu alan yoksa, kodu girmeniz şart değil.

6. Adım

Bütün bilgileri girdikten sonra kumandanızın “OK” tuşuna basmalısınız ki, alıcınız Uçankuş TV frekans bilgilerini hafızasına kaydetsin. Bundan sonra yapacağınız işlem “Aramayı Başlat” veya “TP Tara” şeklinde isimlendirilmiş seçeneği tuşlamak. Uydu alıcısı, arama işlemini bitirdikten sonra girdiğiniz bilgilere göre bulduğu Uçankuş TV kanalını listenin sonuna kaydedecektir. Kanalı daha sonra istediğiniz sıraya atayabilirsiniz.

NTV Frekans Bilgileri

Ulusal Kanal Frekans Bilgileri

CNN Türk Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Sibel 3 Mart 2021

Sevgili ucankus tv benim tüplü tvde yayininizi alamıyorum ne yapmam gerek

Yorum Yaz