Unutmayın ki Bana Hiçbir Şey Olmaz: Netflix Türkiye Çok Konuşulan Zamlardan Sonra Abone Sayısını Açıkladı!

Aleyna

Haberler

7 Mart 2021

Unutmayın ki Bana Hiçbir Şey Olmaz: Netflix Türkiye Çok Konuşulan Zamlardan Sonra Abone Sayısını Açıkladı!

Türkiye’nin en çok konuşulan dijital platformu olan Netflix, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde abonelik ücretlerine yaptığı zamla gündeme geldi. Birden bire fiyatlarını neredeyse ikiye katlayan Netflix; sosyal medyadan gelen eleştirilerin hedefi olmaktan kaçamadı.

Netflix

Özellikle Twitter ve Ekşi Sözlük’te büyük bir kesimi rahatsız eden bu fiyat güncellemesinden sonra, birçok kişi aboneliğini iptal edeceğini söylemişti. Fakat Netflix’ten eleştirilere Gülben Ergen stilinde bir cevap geldi, güncel abone sayısını açıklayan Netflix Türkiye; “Unutmayın ki bana hiçbir şey olmaz!” mesajı verdi.

Netflix

Netflix Türkiye’de Büyük Atılımlar Yapmaya Devam Ediyor!

Televizyon kanallarının yerini yavaş yavaş dijital platformlar almaya başladı. Özellikle ülkemizde uzun yayın saatleri ve bitmek bilmeyen reklamlar izleyicileri oldukça yoruyor. Televizyon kanallarına bağımlı olmak istemeyen çoğu kişi; Netflix, Amazon Prime, Blu TV, Puhu TV gibi dijital platformlara kaymaya başladı.

Netflix

Dijital platformlara alışan bir seyircinin, yeniden televizyon kanallarını izlemesi oldukça güç. İstediği programı, istediği zaman, istediği şekilde ve reklamsız izleyebilen biri tekrardan televizyon kanalının kurallarına uymak ve 25 dakika reklam seyretmek ister mi? Tabii ki istemez. Hal böyle olunca, Netflix gibi dijital platformlar Türkiye pazarı için daha çok bütçe ayırıyor ve projeler geliştirmeye başlıyor.

öykü karayel netflix

Netflix’in ilk Türk yapımı projesi bildiğiniz gibi “Hakan: Muhafız” idi. Birçok ülke tarafından sevilen bu dizinin ardından; Netflix, Türkiye için daha büyük bütçeler ayırmaya başladı. Bu senenin sonuna kadar 10’dan fazla Türk yapımı dizi ve film izleyeceğiz.

Netflix’in Fiyat Güncellemesi!

Netflix, Türkiye için büyük bir bütçe ayırınca, Türk abonelerin üyelik fiyatlarını arttırmak zorunda kaldı! Fakat “zam” kelimesinden nefret eden bizler için; Netflix’in bu fiyat güncellemesi büyük bir lince sebep oldu. Netflix’in yeni fiyatları artık şu şekilde;

blank

Büyük bir fiyat güncellemesi yapan Netflix, sosyal medyadan tepki alınca Gülben Ergen’in “Unutmayın ki bana hiçbir şey olmaz!” mottosuyla, Türkiye’deki abone sayılarını üyeleriyle paylaştı. Şu an Türkiye’de tam 3.5 milyon aktif üyesi olduğunu açıklayan Netflix; linçlere aldırış etmeden yoluna devam ediyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz