Yaşadığı Saldırıdan Sonra Serenay Sarıkaya Sessizliğini Bozdu, Instagram’dan Açıklama Yaptı: “Çaresiz Hissett…”

Aleyna

Haberler

24 Ocak 2022

Yaşadığı Saldırıdan Sonra Serenay Sarıkaya Sessizliğini Bozdu, Instagram’dan Açıklama Yaptı: “Çaresiz Hissett…”

Serenay Sarıkaya geçtiğimiz günlerde Etiler’de yol alırken, bir saldırgan tarafından aracı tekmelenmişti, güzel oyuncu bu yaşanan olayın ardından otomobili ve evini değiştirmek zorunda kalarak korku dolu günler yaşamıştı. Bu olayı kendisine takıntılı olan bir hayranının yaptığını ifade eden Serenay Sarıkaya, geçtiğimiz günlerde magazincilere; “Uzun zamandır yakın çevreme ve bana tehdit oluşturacak hareketlerde bulunuyordu. Evime kadar gelip böyle ciddi şeyler yapacağını düşünmemiştim açıkçası.” açıklamasını yapmıştı.

Serenay Sarıkaya Sessizliğini Bozdu!

Bu yaşananların ardından ilk kez sessizliğini bozan güzel oyuncu, Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile kendisine destek olan ve yardım eden emniyet teşkilatına teşekkür etmeyi ihmal etmedi; “Herkese merhaba, son günlerde basına da yansıyan ve geçtiğimiz birkaç aylık süre boyunca bana, iş arkadaşlarıma, yakın çevreme zarar verme eğiliminde olan, korku dolu anlar yaşatan, tehdit eden ve psikolojik baskı yaratan şahısla ilgili emniyet teşkilatımızın olaya müdahale etmesi ve konuyu adli birimlere taşıması sonucu mahkeme tarafından bir karara varıldı. Bu süre zarfında kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimi, etrafımdaki sevdiğim insanları koruyamadığım duygusu ile ne kadar kahrolduğumu sizlere tarif etmem mümkün değil. Çok ama çok üzgünüm… Bu ve benzeri nice hikâyeleri her gün bir sürü kadının yaşadığını bilmenin verdiği sorumluluk ile bu mesajı paylaşmak istedim. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Aile içi ve Kadına Şiddet Mücadele Birimlerinden Komiser Nurdan Hanım, Komiser Betül Hanım, Komiser Züleyha Hanım ve ekiplerine bu süreci müthiş bir hassasiyetle yürütüp ben ve benim gibi kadınların yalnız olmadıklarını hatırlattıkları için teşekkür ederim.

blank

Onlar gibi güçlü polis kadınların varlığını bilmek açıkçası içimi bir nebze daha rahatlattı. Nurdan Hanım bir de ‘KADES’ uygulamasından bahsetti. Tüm kadınların telefonunda MUTLAKA olması gereken bu uygulama; doğrudan yakınınızda olan ilgili birimleri haberdar ediyor ve daha hızlı müdahaleyi mümkün kılıyor. Lütfen yükleyin… Dilerim yazdıklarım faydalı olabilir. Sevgiyle kalın…”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz