Yasak Elma’nın Ender’i Şevval Sam’dan Olay Yaratacak İsyan! Devlet Aciz Değil Hükümet Olarak Siz Acizsiniz

Aleyna

Haberler

3 Ağustos 2021

Yasak Elma’nın Ender’i Şevval Sam’dan Olay Yaratacak İsyan! Devlet Aciz Değil Hükümet Olarak Siz Acizsiniz

Ülke çapında neredeyse 120 noktada çıkan orman yangınları konusunda herkes elinden geleni yapmaya çalışırken sosyal medya dün yurt dışı yardımları konusunda adeta ikiye bölünmüştü. Bir grup çaresizce tüm dünaydan yardım talep ederken bir grup da bu yardım talebini acizlik olarak görmüştü. Yasak Elma dizisinde Ender karakterine hayat veren Şevval Sam ise tartışmada açıkça taraf olarak “Sizsiniz aciz!” çıkışı yaptı ve dahasını da getirdi. İşte Şevval Sam’ın olay yaratacak paylaşımı!

Olay Yaratan Yardım Çağrısı

Birkaç gündür sosyal medya üzerinden başlatılan dünyaya yönelik yardım çağrısı konusunda sosyal medya adeta ikiye bölünmüştü. Kimi ünlü isimler yardım çağrısını daha da çoğaltmaya çalışarak çağrıya destek verirken kimi ünlüler de bu çağrıyı ülkecek düştüğümüz bir acz olarak değerlendirip paylaşmadıklarını deklare ettiler. Yangınlar dört koldan alev alev devam ederken sosyal medyada da bu tartışma büyük bir hızla sürmeye devam ediyor.

Derdimiz Artık Sizinle Bile Değil!

blank

Hemen hemen birçok konuda toplumsal duyarlılığı ve dobralığı ile tanıdığımız Yasak Elma dizisinin oyuncularından Şevval Sam da bugün bu tartışmaya dahil oldu. Hem de ne dahil olmak. Ünlü şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam, bi2cümle’nin paylaşımını Instagram hesabından paylaşarak adeta içini döktü. Bi2cümle’nin yazısını olduğu gibi alıntılayan Şevval Sam story’sinde “Yardım istedik diye devleti aciz göstermişiz. Devlet aciz değil hükümet olarak siz aciz ve beceriksizsiniz. Derdimiz artık sizinle bile değil. Doğamız, yeşilimiz, insanımız daha fazla mahvolmasın istiyoruz” paylaşımına yer verdi.

Ve Siz Gideceksiniz!

blank

Şevval Sam, ardından da Youtube’da felsefe, kültür, sanata dair içerikler üreten Pelin Dilara Çolak’ın paylaşımını story olarak paylaştı. Ünlü oyuncunun da paylaştığı “Bu arsızlığı, bu pişkinliği, bu kötülüğü kabul etmiyorum” diyen story ise “Yeniden yeşerteceğiz her şeyi. Ve siz gideceksiniz.” cümleleri ile sonlanıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz