Yasak Elma’nın “Yıldızı” Eda Ece’yi Bir Zamanlar Adını Feriha Koydum Dizisinde İzlemişiz!

Aleyna

Haberler

6 Aralık 2020

Yasak Elma’nın “Yıldızı” Eda Ece’yi Bir Zamanlar Adını Feriha Koydum Dizisinde İzlemişiz!

Türk dizilerinde canlandırılan kadın tiplemeleri hemen hemen aynıdır. Senaryolarda iki tip kadın vardır. İlki; saf, merhametli ve kandırılmaya müsait köy kadını ya da genç kız. İkincisi ise; fettan, kötü kalpli genç/yaşlı iş kadını. Bu klişelerin arasında kötü karakterin yüzüne doğruları çat çat söyleyip haddini bildiren bir karakter var ki, izlerken içimin yağları eriyor. O karakter; Yasak Elma dizisinin Yıldız Argun’u, yani Eda Ece.

Yasak Elma dizisinde canlandırdığı “Yıldız Argun” karakteriyle hepimizin gönlünü çelmeyi başardı Eda Ece. Hem yeteneği hem de estetiksiz güzelliği ile adından sıkça söz ettiriyor. Sansasyonel magazin dünyasından uzak duran güzel oyuncuyu sadece oynadığı dizi ya da filmlerde görebiliyoruz. Yer aldığı birkaç yapımı hepimiz biliyoruz ama eminim bilmedikleriniz sizi oldukça şaşırtacak!

Tiyatrodan Oyunculuğa!

Eda Ece Çocukluk

Oyunculuktan öncesi de var Eda Ece’nin. İlk kez 13 yaşında “Hey Girl” isimli bir dergide kapak kızı olarak boy göstermiş. Ayrıca, ilkokuldan beri tiyatroya ilgisi olduğunu röpörtajlarında sık sık dile getiriyor. Hatta şöhretini de buna borçlu. Bir gün, tiyatro sahnesinde menajer Tümay Özokur’un dikkatini çekmeyi başaran Eda Ece’ye oyunculuk teklifleri gelmeye başlıyor!

İlk Set Heyecanı: Bez Bebek!

Eda Ece Bez Bebek

Eda Ece’nin rol aldığı ilk yapım, konuk oyuncu olduğu Bez Bebek. Simsiyah saçları ve abartlılı makyajıyla onu tanımak oldukça güç. Bez Bebek dizisinde rol aldığında yaşı henüz 19’muş!

Pis Yedili’de Başrol!

Eda Ece Pis Yedili

Eda Ece’nin ilk profesyonel deneyimi Pis Yedili dizisinde oynadığı Cimbom – Günçiçek karakteri ile başladı. Hepimizin tanıdığı bir isim haline gelmesi 2011 yılına dayanıyor. O dönem 21 yaşında olan güzel oyuncu dizide, bir lise öğrencisini canlandırıyordu. O yıllarla ilgili tek pişmanlığı dizi gereği saçını sarıya boyatması olmuş! Sürekli açıcılarla boyanan saçı, yanmış ve saçlarının toparlanması çok uzun zaman almış. Artık kuaför hatası mı yoksa saça çok sık işlem yapılmasından mı bilmiyorum!

Sesine Dublaj Yapmışlar: Adını Feriha Koydum!

Eda Ece’nin, bir dönemin efsane dizisi Adını Feriha Koydum’da rol aldığını biliyor muydunuz? Muhtemelen Adını Feriha Koydum dizisinin fanatikleri bile Eda Ece’yi kolay kolay fark edememiştir. Tam 9 sene önce 2011 yılında; siyah düğün topuzuna benzeyen saçı, koyu renk makyajı, abartılı kıyafetiyle bugün tanıdığımız Eda Ece’den çok daha farklı biri duruyor karşımızda! Hele de Eda Ece’nin sesine montaj yapmaları? Gerçekten çok şaşırdım!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz