Yeşilçam Efsanesi “Canım Kardeşim”in Küçük Kahraman’ı Kahraman Kıral Şimdi 57 Yaşında: Görenleri Şaşırtıyor!

Aleyna

Haberler

25 Nisan 2021

Yeşilçam Efsanesi “Canım Kardeşim”in Küçük Kahraman’ı Kahraman Kıral Şimdi 57 Yaşında: Görenleri Şaşırtıyor!

Yeşilçam’ın en unutulmaz filmleri arasında yer alan Canım Kardeşim, izleyen herkesi ağlatıyor! Tarık Akan, Halit Akçatepe, Metin Akpınar gibi usta isimlerin başrolünde olduğu Canım Kardeşim’in en dikkat çekici karakteri şüphesiz küçük Kahraman! Kahraman Kıral’ın canlandırdığı Kahraman karakterinin masumiyeti ve yüzünde gizlediği hüzün seyircileri kalbini derinden yaraladı.

Canım Kardeşim

“En Şanslı Çocuklardan Biriyim!”

5 yıl boyunca Yeşilçam’da beraber oynamadığı ünlü kalmayan Kahraman Kıral şimdilerde 57 yaşında ve ailesinden kalan mobilya şirketinin yöneticisi. Hürriyet Gazetesinden Eda Solmaz’a konuşan Kahraman Kıral’a göre kendisi en şanslı çocuklardan biriymiş; “Ben Türk sinemasının en şanslı çocuklarından biriyim. Fatma Girik, Kartal Tibet, Filiz Akın, Tarık Akan, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Kemal Sunal hepsiyle oynadım. Çalıştığım yönetmenler de çok önemliydi Lütfi Akad, Ertem Eğilmez, Memduh Ün…”

Kahraman Kıral

Meğerse “Evlat” filminde Armağan Çağlayan’la birlikte son ikiye kalmış Kahraman Kıral; “1972 yılında, 8 yaşındaydım. Hürriyet Gazetesi’nde bir filmde oynaması için çocuk oyuncu aranıyor ilanı çıkmıştı. Sosyal ortamlarda biraz rol yapan bir yanım olduğu için ailem, bu ilanı görünce ‘İster misin’ diye sordu. Ardından Fatma Girik, Murat Soydan ve Erkem Bora’nın yer aldığı ‘Evlat’ filminin seçmelerine katıldım. Birçok çocuk arasında son ikiye kaldım. Birkaç sene önce diğer çocuğun Armağan Çağlayan olduğunu öğrendim. Kısa bir çekim yaptılar, ardından da filme seçildim. Şimdi çocuklar pedagoglarla hazırlanıyor. 70’lerde bir anda kendimizi setin ortasında buluyorduk.”

Kahraman Kıral

Okul Hayatını Seçmiş!

Kahraman Kıral 5 yılda toplam 16 filmde rol aldıktan sonra sinema defterini kapatmış. Aynı dönemlerde de erotik film furyası başlayınca okuluna ve derslerine ağırlık vermeye karar vemiş; “5’inci sınıftan sonra dersler ağırlaşmaya başlayınca bu oyun dönemi bitti. O dönem Yeşilçam’da da seks furyası başladı. Otomatikman oyunculuk sona erdi. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünü kazandım. Ama erkenden iş hayatına atılabilmek için okulu bıraktım. Aile mesleğimiz mobilyacılık. 20 küsur senedir amcamla beraber mobilya şirketinin genel müdürlüğünü yapıyorum.”

Kahraman Kıral

Reklam Teklifini Reddetmiş!

Hala kendisi ulaşan hayranları da varmış Kahraman Kıral’ın; “Yeşilçam’la alakası olan çok ciddi bir grup var. 20-25 yaşında çocuklar bile ‘hayranınız’ diye yazıyor. Bu durum gurur verici. Hâlâ daha hatırlanıyor olmak çok hoş. Kızım da filmlerimi çok beğenir.” Hatta Kahraman Kıral 20’li yaşların sonunda bir reklam teklifi almış ama reddetmek zorunda kalmış; “Çünkü iş hayatına atılmıştım böyle bir şey için çok zaman yoktu. Eskiye rağbet var şimdi. Büyük konuşmamak lazım. Bir gün çarpıcı bir rol gelir, bakarız o zaman.”

Kahraman Kıral

Canım Kardeşim filmi için şanssız bir yapım olduğunu da ekliyor Kahraman Kıral; “Filmin şanssızlığı şuydu; Ertem Eğilmez o zamana kadar böyle bir film yapmamıştı. Tarık Akan’ın da hiç böyle bir rolü olmamıştı. Tarık Abi, yakışıklılığıyla salon jönüydü. Böyle sosyal bir filme girişmek herkes için çok yeniydi. Türk sineması için de… 15 sene sonra değeri anlaşıldı. Belki o dönem çok gişe yapmadı ama insanlar şimdi izlediklerinde ağlıyor, değer veriyor. Birçok insanın duygularına dokunduk. Bugün böyle bir film yapılsa yabancı dalda Oscar adayı gösterilir.”

Benzer Haberler

İsmail 8 Mayıs 2021

Film kapak resminde Halit Akçatepe ismi yazmaması enteresan gerçekten.

Yorum Yaz