Yıllar Sonra İtiraf Etti! Aşk Mantık İntikam’ın Esra’sı Burcu Özberk’ten Eski Dizisiyle İlgili Şaşırtan Açıklama

Dilek

Haberler

12 Temmuz 2021

Yıllar Sonra İtiraf Etti! Aşk Mantık İntikam’ın Esra’sı Burcu Özberk’ten Eski Dizisiyle İlgili Şaşırtan Açıklama

Ünlü oyuncu Burcu Özberk, son röportajında eski dizilerinden biriyle ilgili skandal bir açıklama yaptı. Setteki erkek dayanışmasından bahseden Burcu Özberk’in sözleri kafaları karıştırdı.

Burcu Özberk, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı’nı bitirdikten sonra bir süre televizyondan uzak kaldı. Ama hocası ve daha sonra “Çocukluk” dizisinde başrolü paylaştığı Erdal Beşikçioğlu’nun yönlendirmesiyle İstanbul’a geldi. İlk işinde dönemin fenomen dizisi “Muhteşem Yüzyıl”da oynayacak kadar şanslı biriydi! Daha sonra da 2015’in en sevilen dizilerinden “Güneşin Kızları”nda oynadı. Dizi bittiğinde o da rol arkadaşları Hande Erçel, Berk Atan ve Tolga Sarıtaş gibi bir başrol oyuncusuna dönüştü. O günden beri başrollerden inmeyen Burcu Özberk, bugünlerde “Aşk Mantık İntikam” ile ekrana geliyor.

Romantik komedilerle yıldızı parlayan Burcu Özberk, yine bir romantik komedi olan “Aşk Mantık İntikam” ile olay yarattı. Ünlü oyuncu, Hürriyet’ten Hakan Gence’ye verdiği röportajda bunun sebebini anlattı: “Romantik komedi tamamen enerjiye yönelik ve doğaçlama gerektiriyor. Kendinden bir şeyler katmalısın. Anın içinde olup o matematiği çözmen lazım. Hep settesin, hep çok diyaloğun var ve enerjinin asla düşmemesi lazım. Ve romantik komedi seyircisi beni kabul etti. Yorumları okuyorum, ‘Burcu var, güzel bir iş gelir’ diyorlar. Demek başarabilmişim.” Ama söylediğine göre Burcu Özberk’i kabul edemeyen birileri de oldu!

Erkek Dayanışması

Burcu Özberk

Hakan Gence, son yıllarda kadın oyuncuların setlerde yaşadıkları zorlukları anlatmaya başlamasını hatırlattı ve “Sen hiç psikolojik ya da fiziksel şiddete maruz kaldın mı?” diye sordu. Burcu Özberk ise erkek oyunculardan beklenmeyen “hep güzel olmak” ve “iyi görünmek” gibi durumların psikolojik şiddet olduğunu söyledi.

Burcu Özberk

Sonra da eski işlerinden birinde yaşadığı şaşırtıcı bir durumu anlattı: “Yönetmen ve erkek başrol oyuncusu ekip oldular, her şeye müdahale ediyorlardı, bunu kabul etmedim. Ama sonra sana ‘problemli’ diyorlar. Kadınlarda maalesef kendini korumak problemmiş gibi gösteriliyor. Ama öyle bir şey yok, sesimizi çıkarmak çok önemli.” Burcu Özberk’in kimlerden bahsettiği pek anlaşılmasa da, hayranları sosyal medyada tahmin yarışına girdi. Setlerde yaşanan ayrımcılıklara sesini yükselten Burcu Özberk’i biz de tebrik ediyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz