Yonca Evcimik’in Skandal Şarkısına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: “Pişman Oldum…”

Aleyna

Haberler

27 Kasım 2020

Yonca Evcimik’in Skandal Şarkısına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: “Pişman Oldum…”

90’lı yıllarda en sevilen ve en tanınan pop sanatçılarından biriydi Yonca Evcimik. Bir nesil Yonca Hanımın, “Bandıra Bandıra” ve “Aboneyim Abone” şarkılarıyla büyüdü resmen, aramızda bu şarkıları hatırlayanlar vardır.

Bir dönem televizyonda çocuk programı da yapan Yonca Evcimik, uzun zamandır sessizliğini koruyor ve ekranlardan, müzik piyasasından, magazinden uzak sakin bir hayat sürüyordu. Taa ki 25 Kasım tarihine kadar!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününde Skandal Şarkı: Ayıp Şeyler!

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” pek çok ünlünün “Kadın Cinayetlerine Son!” paylaşımlarıyla devam ederken, Yonca Evcimik bu önemli ve hassas günde skandal bir rap şarkıyla gündeme bomba gibi düştü! Tabii olumlu olarak değil!

Yonca Evcimik’in “Ayıp Şeyler” isimli şarkısı, Youtube’ta kısa sürede yüzbinlerce kişi tarafından dinlendi ve büyük tepki topladı! Bu tepkinin sebebi şarkının içinde şu tarz sözlerin yer almasıydı: ““Sen kadınsın zekisin, ama bazen de gerçekten aşırı cinssin, bakma sevgilime be kadın çıkacak adın, mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma, nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle, açarsan mahremini içeri girer işte öyle”

Yonca Evcimik, toplumsal olayları yeni tarzı “rap” ile ele almak ve farkındalık yaratmak istemiş sanırım ama keşke hiç bu topa girmeseydi! Prim kokan bu çabası, ters tepti!

“Anlamayan Kadın Programı İzlesin!”

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününde, kadının en büyük düşmanının yine kadın olduğunu bizlere hatırlatan Yonca Evcimik, gelen tepkiler üzerine Instagram’da kendini savunduğu bir gönderi yayınladı:

Ne diyorduk bu duruma; “Özrü kabahatinden de beter” miydi, neydi?

Bu açıklamasının ardından, Yonca Hanıma gelen tepkiler çığ gibi arttı! Youtube videosu 2 gün gibi kısa bir sürede 50 binin üzerinde disslike aldı. Twitterda tepkiler gecikmedi:

Burak Akkul: Pişman Oldum!

Yonca Evcimik’in başrolünü oynadığı, bir dönemin efsane dizisi “Çılgın Bediş” yaratıcılarından biri olan Burak Akkul, böyle bir skandala sessiz kalamadı ve “Yonca Evcimik öylesine bir şarkı yapmış ki, ben 20 yıl önce Çılgın Bediş’i yazdığıma pişman oldum.” sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

Twitter’dan gelen bazı tepkiler:

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz