Zamanında Neler İzlemişiz! Acun Ilıcalı, Nurgül Yeşilçay, Teoman ve Selami Şahin Aksiyon Filmi Çekmiş

Aleyna

Haberler

12 Ocak 2021

Zamanında Neler İzlemişiz! Acun Ilıcalı, Nurgül Yeşilçay, Teoman ve Selami Şahin Aksiyon Filmi Çekmiş

2002 yılının çok izlenen filmlerinden biri de Teoman, Nurgül Yeşilçay, Acun Ilıcalı, Selami Şahin gibi isimleri buluşturan aksiyon filmi “Mumya Firarda”ydı. Ama sonuç o kadar garipti ki, uzun süre aksiyon filmi çekmeye cesaret edebilen olmadı!

Mumya Firarda afişi

Türk sinemasının durgun olduğu 2000’li yılların başında bir aksiyon filmi aradan sıyrıldı, “Mumya Firarda”! Dönemin en popüler müzisyenlerinden Teoman’ı, yıldızı yeni parlayan Nurgül Yeşilçay’la buluşturan film çok dikkat çekti. Yan rollerde ise usta müzisyen Selami Şahin, o zamanlar “firarda” olan Acun Ilıcalı ve usta oyuncu Tarık Pabuççuoğlu gibi isimler vardı.

Mumya Firarda

Mısır’la ortak çekilen filmin kadrosunda Mısırlı oyuncular da vardı. Luksor’dan başlayıp Kahire, İstanbul ve Kapadokya’ya uzanan bir kaçakçılık öyküsünü anlatan film, 10 ülkede gösterime girdi. Türkiye’de de bu aşırı alakasız kadro ve konu sayesinde çok dikkat çekti. Ama film gişe başarısına ulaşsa da yerden yere vuruldu!

“Rezil oldum”

Teoman ve Nurgül Yeşilçay

Teoman, filmde tarihi eser kaçakçılığını önlemeye çalışan bir MİT ajanını oynadı. Ünlü müzisyen, 2000’li yıllarda sık sık denediği oyunculukta geçer not alamayınca, açık açık “Mumya Firarda filminde rezil oldum” dedi. Hatta “Mumya Firarda”nın yönetmeni Erdal Murat Aktaş, “Filmdeki en büyük hata aslında Teoman’ın oynamasıydı” bile dedi!

Tek Rezil Olan Teoman Değil!

Acun Ilıcalı

Ama Acun Ilıcalı’nın filmde üstlendiği role bakınca rezil olan tek kişinin Teoman olmadığı ortaya çıkıyor! Acun Ilıcalı’nın çaresizce oyunculuk yapmaya çalışmasına bakar mısınız?

Acun Ilıcalı, o zamanlar “Televole”nin zıpır muhabiri olarak biliniyordu ve “Acun Firarda” programıyla asıl popülaritesini kazanmaya başlamıştı. Bu yüzden dikkat çeken uluslararası bir yapımda oynamak istemesi doğal. Ama keşke yapmasaymış!

“Ne yaptık biz”

Nurgül Yeşilçay story

Nurgül Yeşilçay da birkaç ay önceki karantina döneminde arşivi karıştırırken bu sahnenin fotoğrafını buldu. Bir güzel de dalga geçti!

Nurgül Yeşilçay story

Nurgül Yeşilçay, kadrodaki bazı isimlerle toplanıp ara sıra “Mumya Firarda”yı izlediklerini ve gülmekten koptuklarını anlattı. Gerçekten de çok komik bir filme benziyor, bulursanız kaçırmayın!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz