21. Yüzyılın En İyi Dizisi Seçilen Breaking Bad’in Türk Uyarlaması Geliyor

Aleyna

Haberler

5 Şubat 2021

21. Yüzyılın En İyi Dizisi Seçilen Breaking Bad’in Türk Uyarlaması Geliyor

Dünyanın en iyi dizileri arasında olan ABD yapımı Breaking Bad dizisinin Türk uyarlaması geliyor. Uyarlama hakkı satın alınan dizisinin senaryosuna başlandı.

Breaking Bad Sonunda Türkiye’de!

Sadakatsiz ve Hekimoğlu dizilerinin ardından bir başka başarılı yapımın uyarlaması geliyor. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Breaking Bad dizisi Türk ekranlarına çıkmaya hazırlanıyor. Altın Küre ödülüne sahip olan dizinin uyarlanacağı haberi televizyon dünyasında heyecanla karşılandı.

Uyarlama Hakkı Satın Alındı

blank

Uzun bir süredir dizinin Türk uyarlamasının olacağı basında yer alıyordu ancak projeye dair resmi bir adım atılmıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise dizinin hayranlarını heyecanlandıracak bir haber geldi. Daha önce de sayısız başarılı projeye imza atan Limon Yapım, Breaking Bad’in uyarlama hakkını satın aldı.

blank

Proje Hazırlığı Başladı

Lisede eğitim veren bir kimya öğretmenin başına gelenleri konu alan dizinin Türk uyarlaması için geri sayım başladı. Limon Yapım, ABD yapımı olan dizi için senaryo yazımına devam ediyor. Breaking Bad’in Türk uyarlamasının çekimlerine ne zaman başlanacağı ise merak konusu.

Breaking Bad Türkiye Oyuncu Kadrosu

blank

Dizinin orijinalinde Bryan Cranston ve Aaron Paul gibi önemli oyuncular yer almış ve ikilinin yakaladığı uyum dizinin başarıya ulaşmasında etkili olmuştu. Breaking Bad’in uyarlama haberi ile en çok merak edilen konulardan biri de kadroda hangi oyuncuların yer alacağı oldu. Haberin ardından dizinin Türk hayranları, Erdal Beşikçioğlu ve Halit Ergenç gibi isimlerle tahminde bulundu.

Eleştiri Geldi

blank

Breaking Bad’in hikayesinde uyuşturucu gibi RTÜK’ün karşı çıktığı unsurlar yer alırken, dizinin hayranları Türk versiyonu için endişe duymaya başladı. Breaking Bad’in Türk televizyonlarında yayınlanmasının zor olduğunu düşünen izleyiciler, projenin dijital üzerinden yayınlanıp yayınlanmayacağını da merak ediyor.

“Yapmayın” Yorumu

Haberin kısa sürede yayılmasının ardından, izleyiciler sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Bir çok sosyal medya kullanıcısı “Yapmayın” yorumu ile başarılı dizinin Türk uyarlamasına tepki gösterdi.

Benzer Haberler

Turan 5 Şubat 2021

Boyle bir diziyi asla Türkiye rtuk yü izin vermez ancak sacma sapan dızı cekılır se izin verirler.. Bence bu diziyi cekılıp netflix gbı sirkete satılıp o yayınlaması laızm bakayım ozmn da Türkiye izn verıyormu verıyormu görsün

Can 6 Şubat 2021

Bence de yapmasınlar. Bir kere aslına yaklaşma ihtimali zaten çok düşük. Bir de bizim memlekette 120 dakika, bakismalar, müziklerle şişirilmiş, ucuz bir yapım breaking bad e hakaret olur. Bir de metamfetamin yerine ayran mi yapacaklar zaten nasıl olacak 😀 Umarım böyle bir işe girmezler, pek akıllıca değil.

Arda 6 Şubat 2021

Bir şeyi de tadında bıraksalar olmaz mı cidden ya hayranı olduğum breaking bad den soğumaktan korkuyorum

Asdf 7 Şubat 2021

En beğendiğim dizidir ama bence yapılmamalı rtük şiddete falan tamam bir şey demiyor ama konu meth olunca sessiz kalmazlar 🙂

Yorum Yaz