Ahbap’ın Kurucusu Haluk Levent Yasakların Gelmesiyle İşsiz Kalan 20 Bin Aileye Gıda Kolisi Hazırladı!

Aleyna

Haberler

1 Aralık 2020

Ahbap’ın Kurucusu Haluk Levent Yasakların Gelmesiyle İşsiz Kalan 20 Bin Aileye Gıda Kolisi Hazırladı!

Sarkıcı Haluk Levent, kurduğu Ahbap Derneği’yle yardıma muhtaç insanlara ve hayvanlara destek olmaya devam ediyor. Şarkıcı, sokağa çıkma yasaklarının güncellenmesiyle birlikte işsiz kalacak olan aileler için bakın nasıl bir yardım çağrısı yapıyor.

Depremzede Hayvanlara Kucak Açmıştı

30 Ekim tarihinde İzmir’de meydana gelen şiddetli deprem sonrasında insanlar kadar hayvanlar da zarar görmüştü. Pek çok insan bunu göz ardı ediyor değil mi? Haluk Levent ise bu hayvanları yardımsız bırakmamıştı. Kendisinin söylediğine göre; 88 kedi, 8 köpek, 2 at ve 2 eşeği sahiplenmişti. Bu hayvanların bakımı ise Kemalpaşa’da kurduğu çiftlikte sağlanıyordu.

Yaşanan bu talihsiz depremde zarar gören insanlara da yardım eli uzatmaktan geri kalmayan Haluk Levent, 20 aileye bir yıl boyunca kira desteğinde bulunacağını duyurmuştu. Ayrıca hazırladığı yardım kolilerinin de haddi hesabı yoktu. Yardım sever şarkıcı bu hareketiyle tüm Türkiye’nin gönlünü fethetmişti.

Minik Kedi “Pudra”

İzmir depreminde zarar gören hayvanlardan biri de bu minik kediydi. Haluk Levent, bu kediyi kendisi özel olarak sahiplendiğini söylemişti. Sevimli kedinin adını ise “pudra” koymuştu.

20 Bin Aileye Gıda Kolisi

Yardım sever şarkıcının tüm Türkiye’ye sağladığı destekler saymakla bitmez! Depremin yaşanmasından bir ay sonra yavaş yavaş etkileri unutulmaya başladı. Türkiye’den İzmir’e giden yardımlar azalmaya başlasa da Haluk Levent hiçbir zaman desteğini çekmedi. İstanbul-İzmir arasında mekik dokuyan şarkıcı bu kez de işsiz kalan ailelere el uzatmaya hazır.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün itibariyle yeni yasakları duyurduğunu biliyorsunuz. Güncellenen yasaklar arasında hafta sonu tamamen sokağa çıkma yasağı yer alıyor. Hal böyle olunca iş yerlerinin tekrar kapatılması veya daha az çalışması kaçınılmaz oluyor.

Haluk Levent de yasakların gelmesiyle pek çok insanın işsiz kalacağını biliyordu. Bu durumu daha önceden planlayan Levent, gelen tüm yardımlarla 20 bin aileye yetecek şekilde gıda kolisi hazırladı. Şimdi ise bu yardımları tüm Türkiye’ye sunmaya hazır.

Haluk Levent, dün akşam Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin Ahbap Derneği’nin resmi web sitesine başvurmaları gerektiğini söylüyor. Haluk Levent’in bu güzel paylaşımı bizim aracılığımızla da tüm Türkiye’ye duyurulur!

Ahbap Derneği’nin yardım sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz