Masterchef’te Uğur Diskalifiye Edildi Ama TV8 Yarışmalarında Skandalları İle Elenmeyen Birçok İsim Var!

Aleyna

Haberler

1 Aralık 2020

Masterchef’te Uğur Diskalifiye Edildi Ama TV8 Yarışmalarında Skandalları İle Elenmeyen Birçok İsim Var!

TV8’in mihenk taşlarından olan Masterchef yarışması ülkemizde reyting rekorları kırarken; geçtiğimiz akşam diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz isimli yarışmacının diskalifiye şekli ve sebebi Türkiye’nin gündemine oturdu!

2012-2013 yıllarında yazdığı Tweetlerin ortaya çıkmasının ardından, Masterchef programından ağlayarak ve özür dileyerek diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz’e internet dünyasından destek mesajları yağıyor!

Acun Ilıcalı ve ekibine ise yağan şey destek değil eleştiri! Genç bir yarışmacının bütün ülke karşısında rezil olarak diskalifiye edilmesine ve kariyerinin baltalanmasına özellikle Twitter kullanıcıları sessiz kalamadı:

Twitter’da gündem olan bir diğer konu; skandallara karışmış olmasına rağmen bir şekilde TV8’de yer almaya devam eden isimler! Öyle isimler varki bu listede “Uğur Yılmaz Deniz’in ne suçu vardı, Reyting kaygısına mı kurban gitti?” diye düşünmeden geçemiyor insan!

Yasin Obuz’dan Küfür!

Kısmetse Olur, Yemekteyiz, Masterchef ve Survivor programlarından tanıdığımız Yasin Obuz bildiğiniz gibi ünlü olabilmek için bütün programlarda şansını deneyen biriydi ve Masterchef’te şansı yaver gitti! Lakin, 2019 yılında Yemekteyiz programına katıldığı dönemde; Söylemezsem Olmaz programının sunucularından Ece Erken hakkında, fake bir hesaptan ağıza alınmayacak küfürler ettiği için davalık olmuştu!

Ayrıca, Twitter’da ve Intagram canlı yayınlarında herkese neredeyse ana avrat dümdüz gittiğine de şahit oluyoruz! Bu videoda kime sinirlendiği bilinmez ama yanındaki hanımefendiye küfür etmenin yanında saldırıyor neredeyse!

Yasin Obuz Küfür

Bu şekilde pek çok vukuatı bulunan hem de bu vukuatları 2012 senesine dayanmayan Yasin Obuz, TV8’in projelerinde bulunmaya devam ediyor! Hatta Acun Ilıcalı’nın desteğiyle Ala isimli bir şarkı bile çıkarttı! İki yüzlülük mü desem, reyting kaygısı mı? Bilemedim.

Somer Sivrioğlu’ndan İhanet!

Uğur Yılmaz Deniz, geçtiğimiz gece Masterchef’ten elenirken; jüri üyelerinden olan Somer Sivrioğlu “Umarım dersini almışsındır” diyerek kendisine ahlak dersi verdi. Lakin, ilk sezonun sonunda eşini Masterchef’in editörlerinden evli bir kadın ile aldattığını çabuk unutmuş gibi duruyor Somer Şef.

Hatta bu yüzden 18 yıllık eşinden ayrılmış ve Türkiye’ye yerleşmişti! Gizli saklı yapılanlar TV8’e göre ahlaksızlık sayılmıyor ve yaptırım uygulanmıyor sanırım.

Somer Sivrioğlu

Somer Sivrioğlu’nun eski eşi Aslı Sivrioğlu “Arkadaşlarımın restoranda görüp bana haber vermesiyle öğrendim. Daha sonra da mesajlaşmalarını yakaladım.” diyerek ihaneti nasıl öğrendiğini anlatmıştı.

Pascal Nouma’dan Tribünlere Hareket!

Ülkemizin sevilen isimlerinden olan Pascal Nouma’da Beşiktaş’ta oynadığı dönemlerde yaptığı skandal gol sevinci ile Beşiktaş’ta gönderilmişti! Beşiktaş’ı öne geçiren golü attıktan sonra, karşı takımın seyircilerine dönerek elini şortuna sokması çok konuşuldu!

2017 senesine geldiğimizde, Galatasaray Beşiktaş derbisinde yorumculuk yapan Pascal Nouma; Fransız spikerden Galatasaray taraflarına el hareketi yapmasını istemesi de skandallar listesinde!

Pascal Nouma’yı Beşiktaş’tan attıran o hareket, Acun Ilıcalı için normal kabul edilmiş olacak ki; 2011 ve 2015 yıllarında Survivor programında izledik kendisini.

Ve Tecavüzü Destekleyen Nihat Doğan!

2015 yılında Survivor, All Star formatıyla karşımıza çıktı! Eskiden Survivor’da yarışmış ve akıllara kazanmış isimlerin kapışacağı bir sezon olacaktı, bu yarışmacılardan biri de Nihat Doğan olarak kamuoyuna duyuruldu!

Yüreğimizi yakan Özgecan Aslan cinayeti ardından, Nihat Doğan Twitter’dan mide bulandıran bir tweet atma gafletinde bulundu:

Nihat Doğan Tweet

Çok büyük tepkiyle karşılaşan Nihat Doğan, o sene All Star’a Acun Ilıcalı’nın açıklamasıyla dahil edilmedi! Bu kararın doğru olduğunu düşündük, tecavüzü meşrulaştıran birini ekranlarda görmek istemiyorduk!

Peki, sonra ne oldu? Ekranlardan uzak duran Nihat Doğan 2018 senesinde Acun Medya tarafından Survivor’a dahil edildi! Acun Ilıcalı’nın bu hamlesi uzun süre konuşulmaya devam etti ama Nihat Doğan’ın 2018 macerası uzun soluklu da olmadı!

Merak ettiğimiz konu ise şu, Nihat Doğan’ın tecavüzcüyü haklı gören Tweeti Acun Ilıcalı tarafından 3 yılda zaman aşımına uğrarken; Uğur Yılmaz Deniz, 2012’de kalma Tweetleri yüzünden neden milyonlarca kişi önünde özür dilemeye zorlandı ve ağlatıldı? Reyting uğruna genç bir insanın hayatıyla oynamak bu kadar mı kolay?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz