Ahmet Kural ve Pelin Karahan’lı TRT1’in Yeni Dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs”ın İlk Fragmanı Çıktı Yürekler Yandı!

Aleyna Özyaman

Haberler

9 Mart 2021

Ahmet Kural ve Pelin Karahan’lı TRT1’in Yeni Dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs”ın İlk Fragmanı Çıktı Yürekler Yandı!

TRT1’in son dönemde dizilerinde yakaladığı başarıyı tartışmaya gerek yok. Geçtiğimiz yıllarda “Diriliş: Ertuğrul” ile başlayan yükseliş, bu yıl “Masumlar Apartmanı” ile devam etti. Yayınlandığı gün izleyicileri ekran başına kilitleyen Masumlar Apartmanı, hem güçlü oyuncu kadrosu hem de kaotik hikayesiyle seyircilerin kalbine taht kurdu!

Masumlar Apartmanı

Geçtiğimiz günlerde ise TRT1’in yeni dizisi “Teşkilat” görücüye çıktı. İlk bölümüyle reyting rekoru kıran Teşkilat, bir istihbaratçının hayat öyküsünü anlatıyor. Bu kadar başarılı yapımlara ev sahipliği yapan TRT1’in yayınlanacak yeni bir dizisi daha var, o da “Bir Zamanlar Kıbrıs”

“Bir Zamanlar Kıbrıs” Dizisi Geliyor!

Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun başrollerini paylaşacağı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde gerçek bir hayat hikayesine yer verilecek. Henüz yayın tarihi için net bir açıklama yapılmamış olsa da Mart ayının son haftalarına doğru yayınlanması bekleniyor.

Geçmişte yaşanan vatan mücadelesinin anlatılacağı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusu da en az oyuncu kadrosu kadar ilgi çekici: Tarihler 1963’ü gösterdiğinde Kıbrıs’ta yaşayan ailelerden birisi de sakız tüccarı Dereli ailesiydi. Dereli ailesi, başlarına gelecek olan felaketlerden habersiz hayatlarına devam ederken; tarihe “Kanlı Noel” olarak geçen olaylar başlar. Diğer Türk aileler gibi Dereli ailesi de bu saldırılardan nasibi alır. Birbirinden ayrılmak zorunda kalan Dereli ailesi, yaşadıkları bölgeden sürgün edilince; diğer binlerce Türk aileyle birlikte göç etmek zorunda kalırlar. Bu göç esnasında, Dereli ailesinin babası Kemal Dereli; hem kendi ailesinin hem de sürgün edilen binlerce Türk ailesinin lideri olur.

Kıbrıs’ta yaşayan Türk aileler için zorlu hayat mücadelesi devam ederken; Türkiye’den Kıbrıs’a görev için gönderilen Ankaralı, birden bire Kıbrıs’ta kahramana dönüşür. Ankaralı ve Dereli ailesinin hikayelerinin anlatıldığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisisinin ilk fragmanı yayınlandı. Dizinin fragmanı bile içimizi acıtmaya yetti!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz