Güncel beIN Sports Haber Frekans Bilgileri (Açıklamalı Anlatım)

Aleyna

Haberler

19 Ocak 2021

Güncel beIN Sports Haber Frekans Bilgileri (Açıklamalı Anlatım)

Digiturk yayın platformunun spor paketinin ilk ve tek şifresiz kanalı olan beIN Sports Haber, sporseverlerin en çok izlediği kanalların başında geliyor. En güncel spor haberlerini takip edebileceğiniz ve spor dünyasındaki en sıcak gelişmeleri uzmanlarından dinleyebileceğiniz spor programlarını izleyiciyle buluşturan beIN Sports Haber’i cihazınızın frekans ayarını yaparak kolaylıkla izleyebilirsiniz.

beIN Sports Haber, Türkiye’nin en sevilen spor kanallarından biri. Digiturk ve Kablo TV üzerinden yayın yapan beIN Sports Haber’i frekans ayarını yaptıktan sonra evinizde rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ayrıca beIN Connect ve Youtube üzerinden de canlı bir şekilde takip edebileceğiniz kanalın frekans bilgilerini öğrenmek istiyor ve frekans ayarını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak beIN Sports Haber’i izleyebilmek için gerekli olan tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

Platformlara Göre beIN Sports Haber Kanal Numaraları

Her yayın platformu kendine özel işleyişe sahiptir. Bu sebeple de bir kanalın numarası bulunduğu platforma göre değişiklik gösterebilir. Sizin için beIN Sports Haber’i izleyebileceğiniz kanal numaralarını bulunduğu platformlara göre listeledik:

 • Digiturk: 83. Kanal (HD)
 • Kablo TV: 223. Kanal (HD)

beIN Sports Haber Frekans Bilgileri

beIN Sports Haber’i izleyebilmek için yapmanız gereken ilk şey televizyonunuzun frekans ayarını tamamlamak. Bazı cihazlarda bu işlem otomatik yapılabilirken bazı cihazlarda manuel yapmak zorunda kalabilirsiniz. Aşağıda bulunan beIN Sports Haber frekans bilgilerini cihazınızdaki ilgile yere manuel bir şekilde girerek kanalı rahatlıkla izleyebilirsiniz.

beIN Sports Haber Türksat 4A Uydu Frekansı

 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12378 Mhz
 • Polarizasyon: Horizontol (Yatay)
 • Symbol Oranı: 30000
 • FEC: 3/3

beIn Sports Haber Eutelsat Uydu Frekansı

 • Uydu: Eutelsat 7C
 • Frekans: 10804 Mhz
 • Polarizasyon: Horizontol (Yatay)
 • Symbol Oranı: 30000
 • FEC: 5/6

beIN Sports Haber Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Eğer gelişmiş bir cihaza sahipseniz otomatik aramayla istediğiniz kanallara ulaşabilirsiniz. Fakat gelişmiş bir cihazınız yoksa veya otomatik arama yapmanıza rağmen istediğiniz kanala ulaşamıyorsanız manuel frekans ayarı yapmanız gerekebilir. Manuel frekans ayarı yapmak çoğu kişi için ilk etapta zor bir işlem olarak algılanabilir. Ancak manuel frekans ayarları, kanal frekansı doğru bilindiği sürece oldukça kolay bir işlemdir. Frekans ayarı yapmanız için önemli olan tek şey yukarıda yer alan beIN Sports Haber’in frekans bilgilerini cihazınızda yer alan gerekli alanlara girmek. Şimdi beIN Sports Haber frekans ayarlama için gerekli olan adımları tek tek detaylıca inceleyelim.

1. Adım

Frekans ayarı için yapmanız gereken ilk şey kumandanızdaki “Menu” tuşuna basmak olmalı. Bu tuş bazı kumandalarda “Setup” veya “OK” ismiyle de yer alabilir. Bu tuş genellikle kumandanın merkezinde olur. Bu tuşa bastıktan sonra karışınıza cihaz kurulumuyla ilgili seçeneklerin olduğu bir sayfa gelecektir. Bu menüde “Kanal arama”, “Kanal ekleme”, “Otomatik kanal ekleme” gibi seçenekler görebilirsiniz. Kumandanın yön tuşlarıyla “Kanal ekleme” seçeneğine gelin ve ok işaretine tıklayın.

2. Adım

Karşınıza gelecek pencerede “TP frekansı”, “Alış frekansı”, “Uydu frekansı” gibi seçenekler göreceksiniz. Bu seçeneklerden birine yön tuşları yardımıyla gelip karşısındaki boş alana listenize eklemek istediğiniz kanalın alış frekansını kumandada bulunan tuşlarla girmelisiniz. beIN Sports Haber için bu numaralar 12378 olmalıdır. 

3. Adım

Aynı pencere üzerinden devam ederek bu adımı tamamlayabilirsiniz. Aşağı yukarı yön tuşlarını kullanarak “Sembol rate” veya “Sembol oranı” yazan seçeneğe gelmelisiniz. Bu seçenek karşısındaki boş alana beIN Sports Haber için gerekli olan sembol oranını girmelisiniz. Bu numaralar 30000 olmalıdır.

4. Adım

Bu adımda da yine aynı pencereden devam etmelisiniz. Kumandanın yön tuşlarının yardımıyla polarizasyon ayarını Horizontol (Yatay) olacak şekilde yapmalısınız.

5. Adım

Yine aynı sayfadan devam ederek “FEC” seçeneğine gelmelisiniz. Kumandanın sağ ve sol tuşlarını kullanarak “FEC” ayarını beIN Sports Haber için 3/4 yapmalısınız. Bazı uydu alıcılarında “FEC” ayarı bölümü olmayabilir. Eğer cihazınızda böyle bir ayar bulunmuyorsa yapmanıza gerek yoktur.

6. Adım

Tüm ayarları beIN Sports Haber’in frekans bilgilerine göre yaptıktan sonra “OK” seçeneğine tıklayın. Böylece cihazınız kanal için gerekli tüm bilgileri hafızasına kaydeder.

7. Adım

Son adımda yapmanız gereken tek şey kanal listenizde beIN Sports Haber’i aratmak. “Aramayı başlat” veya “TP tara” seçeneğine tıklayarak bu işlemi başlatabilirsiniz. Arama işlemi sonunda beIN Sports Haber kanalı listenize kaydedilecektir. 

TRT Türk Frekans Bilgileri

TRT Spor 2 Frekans Bilgileri

A Spor Frekans Bilgileri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz