Gizem Dolu Bir Kasabanın Genç Sakinleri: Riverdale Oyuncuları

Aleyna

Haberler

19 Ocak 2021

Gizem Dolu Bir Kasabanın Genç Sakinleri: Riverdale Oyuncuları

Riverdale, birçok farklı ve kaliteli yapıma imza atan Amerikan CW kanalının bir dizisi. Gençlik dizisi gibi görünen bu yapım, aslında gizem ve gerilim dolu bir hikayeye sahip. Riverdale oyuncuları ise birbirinden yetenekli gençler. 2017 yılından bu yana ekranlarda olan diziyle tanıdığımız, sevdiğimiz birçok oyuncuyu ilerleyen tarihlerde de ekranlarda sık sık göreceğiz gibi duruyor.

Riverdale enteresan bir dizi kurgusuna sahip. Şöyle ki aslında karakterler çizgi romanlardan uyarlama. Amerika’nın en büyük çizgi roman yayınevlerinden biri olan Archie Comics’in yarattığı tiplemelerden esinlenilmiş Riverdale karakterlerinde. Zaten başkahramanın adı da Archie.

Dizide olaylar küçük bir kasabada geçiyor. Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve huzurlu bir yer gibi görünen bu kasabada gizemli olaylar yaşanmaya başlar. Jason Blossom isimli genç bir öğrencinin beklenmedik ölümü kasabada bir şok dalgası yaratır. Lisede okuyan diğer öğrencilerden bazıları kendini cinayeti soruşturmaya adamışken kasabaya yeni taşınan Veronica da olaylara dahil olur. Bu şekilde başlayan hikaye genel olarak kasabanın karanlık yüzüne ve gençlere odaklanıyor diyebiliriz.

Riverdale’in bugüne kadar 4 sezonu yayınlandı. 5. sezonu da 2021’in ocak ayı itibariyla ekranlarda. Biz bu yazımızda sizlere Riverdale oyuncuları hakkında merak edilenleri sunacağız. Karakterleri de tek tek anlatacağız. Böylece, başta gençler olmak üzere, birçok kişinin heyecanla takip ettiği bu yapımı ve oyuncuları daha yakından tanıyabilirsiniz.

Archibald “Archie” Andrews – K. J. Apa

Archie, hikayenin odak noktasındaki kahraman. Okulun gözde öğrencilerinden biri. Futbol oynar, müzikle de ilgilenir. Ayrıca yakışıklı bir gençtir. Hal böyle olunca kasabadaki güzel kızlar Archie’den gözlerini alamazlar. Yani aslında kendisi lisenin en popüler erkeği. Ama Archie daha sakin bir yaşam sürmeyi tercih eder. Okul, aile ve aşk hayatını dengede tutmaya çalışan bu gözde gencin hayatı yaşanan olaylarla beklenmedik bir yön kazanır. Jason Blossom’un ölümü ve ardından kasabaya yeni taşınan Veronica ile tanışması, Archie’nin hayatını değiştirir. 

Riverdale oyuncularının listesinin en başında 17 Haziran 1997 doğumlu isim K.J. Apa yer alıyor. Yeni Zelandalı oyuncu müzikle de ilgileniyor. İlk olarak Yeni Zelanda televizyonlarında yayınlanan Shortland Street isimli pembe dizide boy gösteren K.J. Apa, sonrasında A Dog’s Purpose isimli sıcak bir aile filminde rol aldı. Ardından da Riverdale projesi geldi. Başarılı oyunculuğu ile ilerleyen dönemlerde kendinden sık sık söz ettireceğini düşündüğümüz yetenekli oyuncunun geçtiğimiz yazdan beri model Clara Berry ile beraber olduğu biliniyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KJ Apa (@kjapa)’in paylaştığı bir gönderi

Elizabeth “Betty” Cooper – Lili Reinhart

blank

Betty, Riverdale’in sempatik yüzü. Hem iyi niyetli hem de çok sevecen olan bu karakter, Archie’nin yakın arkadaşı. Aslında Archie’ye sırılsıklam aşık. Ama bir türlü Arcihe’ye açılamayan bu tatlı kız tam bir örnek öğrenci. Ailesi tarafından da her yönüyle takdirleri toplayan Betty’nin hayatında Veronica’nın gelişi ve diğer olaylarla beraber yeni bir sayfa açılır. 

Lili Reinhart, 13 Eylül 1996 tarihinde Amerika’da doğmuş. Daha önce kısa filmlerde ve bazı dizilerde rol alan ismin esas çıkışı Riverdale ile oldu. Aslında Riverdale Lili Reinhart’ı yalnızca bize tanıtan bir proje değil. Oyuncunun kendisi için de çok önemli bir yapım. Bir röportajında depresyonun en karanlık günlerinden Riverdale ile çıktığını söyleyen Lili Reinhart, bu projenin kendisinin en büyük şansı olduğunu düşünüyor. Bu kara günlerin ardından kendini iyi yaşamaya veren Lili Reinhart’ın Swimming Lessons isimli bir de şiir kitabı var!

Depresyonu boşver Lili! Sana gülmek çok yakışıyor!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lili Reinhart (@lilireinhart)’in paylaştığı bir gönderi

Veronica “Ronnie” Lodge – Camila Mendes

blank

Veronica, nam-ı diğer Ronnie, kasabanın en yeni sakini. New York’tan Riverdale’e taşınan bu kız hem akıllı hem de oldukça ilgi çekici yönleri var. Kendisini yeniden keşfetmeye çalıştığı bir yolculuk sürecinde Archie ve Betty ile yakınlaşan Veronica’nın çevresindeki insanları etkilediğini görüyoruz dizide. 

Camila Mendes, Brezilyalı bir ailenin kızı. 29 Haziran 1994 tarihinde Amerika’da dünyaya gelmiş. New York Üniversitesinde sahne sanatları üzerine eğitim alan isim, ilk olarak beste yapmak ve şarkı söylemekle ilgileniyormuş. Ekranlarda ilk görünmesi ise IKEA reklamları ile olmuş. Ardından Riverdale oyuncuları arasında katılan isim, yakın dönemde The Perfect Date, Dangerous Lies gibi Netflix filmlerinde de rol aldı. Güzel oyuncu bir süredir profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan Grayson Vaughan ile beraber. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

camila mendes (@camimendes)’in paylaştığı bir gönderi

Forsythe “Jughead” Jones – Cole Sprouse

blank

Jugheah, dizinin anlatıcısı. Zaman zaman aralarında tartışmalar yaşansa da kendisi Arcihe’nin en yakın arkadaşı. Fakat diğer insanlara karşı gayet mesafeli olduğunu görüyoruz bu karakterin. Yaşıtlarından oldukça farklı bir yapıya sahip olan Jugheah, okumaya ve araştırmaya düşkün bir genç. Çok zeki olması sebebiyle dikkatleri üzerine çeken Jughead’in bilinmeyen yönleri de yok değil.

Cole Sprouse, Riverdale oyuncularının en ünlülerinden. İkiz kardeşi Dylan Sprouse ile beraber Disney Channel’da yayınlanan The Suite Life of Zack & Cody ve The Suite Life of  Deck dizilerinden hatırlayabilirsiniz kendisini. 4 Ağustos 1992 tarihinde İtalya’da dünyaya gelen genç ve yakışıklı oyuncu, neredeyse 1 yaşından beri ekranlarda. Tüm zamanların en iyi dizilerinden sayılan Friends’te Ben Geller, kitleleri kırıp geçiren That’70s Show’da Billy karakterine hayat veren Cole Sprouse, daha birçok projede karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bugünlerde Reina Silva isimli bir modelle birlikte olduğu söylenen isim, bir zamanlar dizideki rol arkadaşı Lili Reinhart ile beraberdi.

Kendisinin Instagram hesabı da incelemeye değer…

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cole Sprouse (@colesprouse)’in paylaştığı bir gönderi

Hermione Lodge – Marisol Nichols

blank

Hermione, kasabaya yeni taşınan bir isim. Veronica’nın annesi. Eşinden ayrıldıktan sonra kızıyla beraber New York’tan ayrılan bu kadının taşınmak için Riverdale kasabasını seçmesinin özel bir nedeni var. O da, Fred Andrews ile iletişime geçmek. Bu çabanın sebebini öğrenmek içinse diziyi izlemek şart.

2 Kasım 1973 tarihinde dünyaya gelen Marisal Nichols, Amerikalı. Ama kökenleri Meksika’ya dayanıyor. 1996 yılından beri ekranlarda boy gösteren ismin en çok bilinen projesi ise, 24. Onun dışında birçok CSI dizisinde ve Law & Order gibi suç temalı diğer yapımlarda da karşımıza çıkan Marisol Nichols’un çeşitli sinema filmlerinde rol almışlığı da var. Önümüzdeki dönemde de onu Spiral isimli korku filminde izleyeceğiz. 2008 yılından beri görüntü yönetmeni Taron Lexton ile evli olan ismin, 12 yaşında bir de kızı var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Marisol Nichols (@marisolnichols)’in paylaştığı bir gönderi

Cheryl Blossom – Madelaine Petsch

blank

Cheryl, kasabanın varlıklı ailelerinden birinin kızı. Ve bu kız aynı zamanda ölen Jason Blossom’um ikiz kardeşi. Kardeşinin ölümüne kadar mükemmel bir hayat süren Cheryl, lisenin en popüler kızı unvanını taşırken her şey alt üst olur. İkizinin öldürmesi ile başa çıkmakta zorlanan Cheryl için hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmaz.

Madelaine Petsch 18 Ağustos 1994 tarihinde Washington’da doğmuş. Ailesi tarafından vejeteryan olarak yetişirilen Madelaine, 14 yaşından sonra vegan olmaya karar vermiş. O zamandan beri hayatına vegan olarak devam eden isim, tam bir hayvan hakları savunucusu. Farklı kuruluşlarla hayvan hakları üzerine farkındalık çalışmaları yürüten ismin ilk bilinen projesi Riverdale. Ayrıca kendisi YouTuber. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Madelaine Petsch (@madelame)’in paylaştığı bir gönderi

Josephine “Josie” McCoy – Ashleigh Murray

blank

Josie, kendini beğenmiş ve oldukça hırslı bir kız. Josie and the Pussycats isimli bir müzik grubu var. Kendisi de grubun solistli. Her zaman ön planda olmak isteyen bu kız, spotlar altında yaşamayı çok sever.

Ashleigh Murray hayat veriyor Josie karakterine. Amerikalı oyuncu ve şarkıcı, 18 Ocak 1988 doğumlu. İlk ses getiren projesi Riverdale olan isim, sonrasında Riverdale spin-off projesi Katy Keene’de de rol aldı. Aynı dönemde kendisini beyaz perdede Valley Girl isimli bir müzikalde de izledik. Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ismin bu aralar herkesten sır gibi sakladığı, gizemli bir sevgilisi var.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ashleigh Murray (@iamamurray)’in paylaştığı bir gönderi

Alice Cooper – Madchen Amick

blank

Alice, Betty’nin annesi. Riverdale kasabasının yerel gazetesinde editör olarak çalışır. Oldukça mükemmelliyetçi bir yapıya sahip olan bu kadın, kızına hep daha iyisi olması için sürekli baskı yapar. Çok yüksek beklentileri sebebiyle zaman içerisinde kızı ile arası açılır. 

Riverdale oyuncuları arasında tecrübesiyle dikkat çeken Madchen Amick, 12 Aralık 1970’te Amerika’nın Nevada eyaletinde doğmuş. Ailesinin kökenleri Almanya’ya dayanır. Madchen Amick’in kariyeri ise daha çok televizyon odaklı diyebiliriz. Çünkü kendisi en çok dizilerde ve televizyon filmlerinde boy gösteriyor. İlk projesi ise, 1989 yılında yayınlanan Star Trek: The Next Generation dizisi. Sonrasında Türkçeye İkiz Tepeler olarak çevrilen Twin Peaks dizisinde “Shelly Johnson” karakterine hayat vererek ününü artıran isim, yıllar içerisinde sayısız projede yer aldı. 1992 yılından beri evli olan Madchen Amick’in eşinin adı David Alexis. Çiftin 2 de çocuğu var. 

50 yaşında ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş Madchen Amick…

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mädchen Amick (@madchenamick)’in paylaştığı bir gönderi

Frederick “Fred” Andrews – Luke Perry

blank

Fred, Archie’nin babası. Kendisinin büyük ve başarılı bir inşaat şirketi var. En büyük ümidi ise, oğlunun bir gün onun yerini alarak şirketini yönetmeye başlaması. Bu nedenle oğlunun müzik sevdasına çok destek olmak istemez. Ama futbol oynamasına ses çıkarmaz.

1990 ve 2000 yılları arasında yayınlanan Beverly Hills dizisinde “Dylan McKay” karakterine hayat veren ve bu yapım ile ünlenen Luke Perry, 11 Ekim 1966 tarihinde doğmuş. Amerika’da doğup büyüyen isim, birçok yapımda rol aldı. Riverdale sonrasında Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood filminde rol alan isim, filmin çekimlerinden kısa bir süre sonra geçirdiği inme sonrasında hayata veda etti. 10 yıl boyunca Rachel Sharp ile evli kalan ismin ardından bıraktığı 2 çocuğu var. 

blank

Hiram Lodge – Mark Consuelos

blank

Hiram, kasabaya yeni taşınan Veronican’nın babası. Hermione’nin de boşandığı eşi. Yasa dışı işlerle uğraşan ve bu nedenle hapse düşen bu adam, oldukça tehlikeli ve güvenilmez bir karakter. 

30 Mart 1971 tarihinde İspanya’nın Zaragoza şehrinde dünyaya gelen isim, ilk çıkışını All My Children dizisi ile yaptı. Bu dizideki rol arkadaşı Kelly Ripa ile 1996 yılında evlenen Mark Consuelos, Riverdale’e kadar birçok Amerikan dizisinde rol aldı. Çiftin mutlu evliliklerinden 2 erkek 1 kız olmak üzere 3 çocukları var.

Çok güzel bir aile!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mark Consuelos (@instasuelos)’in paylaştığı bir gönderi

Kevin Keller – Casey Cott

blank

Kevin, ikinci sezonda dahil olan bir karakter. Betty’nin çok yakın bir arkadaşı. Lisenin en popüler gençlerinden biri olan Kevin, Betty’ye her zaman destek olur. Ayrıca Kevin, dizinin eşcinsel karakteri olarak da dikkatleri çekiyor.

Casey Morgan Cott, bugüne kadar çok fazla yapımda rol alan bir isim değil. Riverdale, onun kariyerinin başlangıç projelerinden biri. 8 Ağustos 1992 tarihinde Amerika’nın Ohio eyaletinde doğan Casey, televizyon öncesinde memleketinde birçok tiyatro oyununda rol almış. Küçüklüğünden beri amatör olarak tiyatro ile ilgilenen isim zamanla ustalaşmış. Eğitimini de oyunculuk üzerine alan yakışıklı ismi önümüzdeki dönemlerde sık sık göreceğiz. Ayrıca kendisi evliliğe giden ilk adımı atmış bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde sevgilisine evlenme teklifi eden oyuncu, bu durumu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile duyurmuştu. Bugüne kadar sevgiliyle çok fazla objektif karşısına çıkmayan Casey Cott da özel hayatını gözler önünde yaşamayı sevmeyenlerden. 

Aşırı sempatik değiller mi?

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Casey Cott (@caseycott)’in paylaştığı bir gönderi

Forsythe “F.P.” Jones – Skeet Ulrich

blank

Forsythe Jones, Riverdale kasabasının tenha yerlerinde yaşayan bir suçlu çetesinin lideri. Çetenin adı, Southside Serpents. Yolu bir şekilde gizemli ölümü araştıran genç grubuyla kesişen bu adamın gruptan biriyle acayip bir bağlantısı da var. O kişi ise dizinin anlatıcısı rolünde izlediğimiz Jughead karakteri. 

Riverdale oyuncuları listesine 2. sezonda katılan Skeet Ulrich 90’lı yılların popüler filmleriyle hayatımıza girmiş olan Amerikalı bir aktör. Onu en çok Scream (Çığlık) filmlerindeki “Billy Loomis” karakterinden hatırlıyoruz. 20 Ocak 1970 tarihinde dünyaya gelen isim, kariyerinin ilk yıllarında çok fazla bilinmeyen yapımlarda rol almış. Kendini gösterdiği ilk önemli yapım ise 1996 yılında Winona Ryder ile beraber rol aldığı Boys filmi. Kendisi bu filmde güzeller güzeli Winona Ryder’ın erkek arkadaşı olarak rol almıştı. Sonrasında farklı sinema ve televizyon filmleriyle gündeme gelen ismin dizi anlamında ise çok fazla çalışması yok. 2 defa evlenip boşanan ve bir kere de nişan bozan Skeet Ulrich artık ilişkilerini gözlerden uzak yaşamaya çalışıyor. Tecrübeli oyuncunun ilk evliliğinden ikiz çocukları olduğunu söylemeden de geçmeyelim. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skeet Ulrich (@skeetulrich)’in paylaştığı bir gönderi

Riverdale’in şu aralar 5. sezonu yayınlanıyor. Büyük bir kitle tarafından ilgiyle takip edilen dizinin herkese hitap ettiğini söylemek doğru olmaz. Archie Comics karakterlerine aşırı bağlı olan fanlar arasından diziyi beğenmeyen ve uyarlanan karakterleri orijinallerine göre yetersiz bulan çok isim var. Ama biraz entrika, gençlik, macera ve gizem arayan izleyiciler Riverdale dizisinin gayet başarılı olduğunu düşünüyor. Çünkü yapım zaman zaman karanlığa odaklanan sahneleri ve sır peşinde koşan kahramanları ile izleyicisini kendine çekiyor. Bu nedenle Riverdale için “kesinlikle şans verilebilir bir dizi” değerlendirmesi yapabiliriz. Siz de biraz farklılık arıyorsanız Riverdale’in birkaç bölümünü izleyerek dizi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Chilling Adventures Of Sabrina Dizi İncelemesi

The 100 Oyuncuları

Kralın Kızı Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz