Bu Reklam Hepsini Meşhur Etti! Tuba Büyüküstün, Rüzgar Erkoçlar, Yasemin Özilhan, Hande Katipoğlu…

Aleyna

Haberler

11 Aralık 2020

Bu Reklam Hepsini Meşhur Etti! Tuba Büyüküstün, Rüzgar Erkoçlar, Yasemin Özilhan, Hande Katipoğlu…

2000’lerin başında yayınlanan öyle bir reklam var ki, bir parçası olan herkes şu an star oldu! İzleyince çok şaşıracaksınız.

2000’li yıllarda televizyon reklamları en az şu anki kadar önemliydi. İnternetin pek yaygın olmadığı yıllarda en dikkat çekici reklam kampanyaları televizyonlarda yapılıyordu. Bu reklamlarda oynamak da oyuncular için çok önemliydi çünkü tüm Türkiye yüzünüze aşina oluyordu ve pek çok fırsatın kapısı açılıyordu. Ama bu reklamların içinde öyle bir tanesi var ki, oyuncularının her birine ayrı ayrı şöhret getirdi!

“Molped’in var mı”

Reklam fotoğrafı

2002 yılında Molped markası ünlü şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar’ı reklam yüzü yaptı ve ciddi bir kampanyaya girişti. 2002 ve 2004 arasında çok dikkat çeken reklam filmleri hazırlayan firmanın şüphesiz en çok dikkat çeken işi “Molped’in var mı” temalı olan filmdi. O dönem herkesin birbirine şakayla karışık bu soruyu yöneltmesine neden olan reklamın asıl bombası ise dört liseli genç kızı canlandıran oyunculardı!

Yanlış görmediniz, o oyuncular Tuba Büyüküstün, Yasemin Ergene, Nil Erkoçlar ve Hande Katipoğlu! 2003’te oyunculuğa çocukken başlayan Nil Erkoçlar hariç diğer oynayanlara fazla bir getirisi olmasa da onlar da sonradan ülkenin en çok tanınan yüzleri oldu!

Nereden Nereye?

Rüzgar Erkoçlar

Reklam çekilirken henüz 17 yaşında olan ve sonrasında oyunculuğa daha prestijli işlerde devam eden Nil Erkoçlar, 2013 yılında geçirdiği ameliyatın ardından Rüzgar Erkoçlar olarak yeni bir hayata başladı.

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün o sırada 21 yaşında bir üniversite öğrencisiydi. Reklamda kendisini beğenen ünlü yapımcı Tomris Giritlioğlu’yla tanışıp dizi setlerine transfer oldu. 2004’te “Çemberimde Gül Oya” dizisinde canlandırdığı Zarife karakteriyle tanınan Büyüküstün, bugün tartışmasız şekilde ülkenin en önemli starlarından biri oldu.

Yasemin Ergene

Yasemin Ergene, reklam çekilirken 18 yaşında ve İstanbul’a oyunculuk eğitimi almaya gelen, bir yandan da modellik yapan bir genç kızdı. Reklamdan sonra yapımcıların dikkatini çekti ve “Aşk Oyunu”, “Doktorlar” gibi dizilerle kariyerinin zirvesine çıktı. İzzet Özilhan ile tanışmasının ardından onunla evlendi ve oyunculuğu bıraktı. Yasemin Özilhan olarak geçen sezon “Mucize Doktor” dizisine konuk olarak hayranlarını mutlu etti.

Hande Katipoğlu

Hande Katipoğlu, reklam çekilirken 21 yaşında, oyunculuk ve sunuculuk eğitimi alan bir gençti. Sonrasında sunuculuk ve oyunculuk deneyimleri olsa da patlamasını 2010’da yayınlanan “Yahşi Cazibe” dizisiyle yaptı. Şu anda ülkenin en popüler kadın komedyenlerinden biri olarak kariyerine devam ediyor.

Bir reklam nelere kadirmiş değil mi?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz