Çağla Şikel’den Aşı Olduktan Sonra Gelen Yorumlara Net Cevap: “… siz benim cesaretime inanamadınız.”

Aleyna

Haberler

30 Aralık 2020

Çağla Şikel’den Aşı Olduktan Sonra Gelen Yorumlara Net Cevap: “… siz benim cesaretime inanamadınız.”

Çağla Şikel, koronavirüs aşısı için gönüllü oldu. Instagram’dan paylaştığı aşı olurken çekilen görüntülerin ardından söylentiler, yorumlar yağmur gibi yağdı. Ünlü manken Çağla Şikel de bu yorumlara açıklama niyetiyle uzun uzun yazdığı bir post paylaştı. Bakalım, Çağla Hanım’ın aşı için gönüllü olmasının sebebi neymiş?

Hem Türkiye’de hem de tüm dünyada Covid-19 pandemisine çözüm olması için aşı üretme çalışmaları aylardır sürüyor. Birkaç aydır da Çin’de üretilen bir aşının ülkemize getirilmesi söz konusuydu. Bu durumdan sonra Türkiye, aşı yaptırmak isteyenler ve istemeyenler olarak ikiye bölündü. Çağla Şikel ise tartışmalara girmeden aşı gönüllüsü oldu. Bunu da Instagram’dan paylaştığı bir postla takipçilerine duyurdu.

Faz 3 gönüllüsü olarak coronavac aşımı oldum ?? Koronadan korkun, aşıdan değil ??” sözlerini postun altına not eden Çağla Şikel, aşıya davet ediyordu.

Çağla Şikel aşı yaptırdıktan sonra, bu sürecin nasıl işlediğinden bahsetti. “TV programım dolayısıyla başından beri bu işin içindeyim. Değerli bilim insanlarıyla konuşma şansım oldu ve aşı yaptırmaya karar verdim. Bunun için önce Sağlık Bakanlığı’na başvuruyorsunuz. Uygun görülürseniz PCR, antikor gibi birtakım tahliller yapılıyor. Bir sıkıntı görmezlerse aşıya çağırıyorlar.” sözleriyle gönüllü olmak isteyenlerin neler yapabileceklerini duyurdu.

Çağla Hanım, aşının yan etkilerini ve nasıl hissettiğini merak edenlere ise; “Gayet iyi hissediyorum. Yaptırdığım aşıya güveniyorum.” sözlerini söyledi. Ünlü manken bir de aşı olurken çektiği videoyu paylaşmıştı. Bu süreci herkese göstermek istedi belli ki. Buna rağmen inanmayanlar ve olumsuz yorum yapanlar bir hayli fazlaydı.

Çağla Şikel’den Tüm Yorumlara Cevap Geldi

Çağla Şikel, aşı yaptırdıktan sonra bir hayli tepki gördü. Aşının gümrüğe takıldığını söyleyenler, yaşlılar ve kronik hastalar dururken neden Çağla Şikel’in yaptırdığını sorgulayanlar, aşıyı bir vitamin aşısı zannedenler…

Çağla Şikel de tüm bu yorumların önünü kesmek ve sürece netlik kazandırmak adına açıklama yaptı. “Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de cesaretime inanamadınız.” sözleriyle de öfkesini belirtti adeta! Çağla Hanım’ın bu açıklamayı paylaştığı postun altına ise alkış emojileri yağdı. Yaptığı açıklama ise şöyle:

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz