Camdaki Kız’ın Nalan’ı Burcu Biricik’in Ardından Oyuncu Şükran Ovalı da Furyaya Katılan İsimlerden: “Sana Ne Lan”

Aleyna

Haberler

30 Haziran 2021

Camdaki Kız’ın Nalan’ı Burcu Biricik’in Ardından Oyuncu Şükran Ovalı da Furyaya Katılan İsimlerden: “Sana Ne Lan”

Son dönemlerde kadınlara, çocuklara ve LGBTİ+ bireylere yönelik saldırılar bitmek tükenmek bilmiyor. Dün de İstanbul Kadıköy’de şort giydiği için bir kadına saldıran Yavuz Atsız’a karşı sosyal medya ayağa kalktı. Camdaki Kız dizisinin Nalan’ı Burcu Biricik’in ardından oyuncu Şükran Ovalı da olaya sessiz kalmadı. İşte sosyal medyadan yayılan “Sana ne lan” tepkisi!

Elmalı Davası Bitmeden…

Daha sosyal medya Elmalı Davasındaki skandalı üzerinden atamadan maalesef başka bir skandal daha gündemde yerini aldı. Dün İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Şükran Tüfekçi adlı bir kadın sırf şort giydiği için yoldan geçmekte olan Yavuz Atsız’ın saldırısına uğradı. Saldırgana değil o anları telefonuna kaydetmesine engel olmaya çalışanlara rağmen Tüfekçi, yaşadığı saldırıyı kaydedip sosyal medyadan paylaşmayı başardı.

Sana ne Lan Benim Ne Giydiğimden…

Kendisiyle beraber babasına da hakaret eden Yavuz Atsız’a karşı tek başına kendisini savunan Şükran Tüfekçi’nin bu paylaşımı kısa süre içerisinde ünlü isimler tarafından da destek bulmaya başladı. Genç kadın olayın görüntülerini “Bu ülkede sadece şort giydiğiniz için sokakta yürürken bir anda orospu, şıllık, ahlaksız olabilirsiniz. babanıza gavat denilebilir, bu şerefsizin yüzünü herkes görsün diye paylaşıyorum. SOYUNUZ KURUSUN” ifadeleriyle paylaştı.

Kendisi de Şort Giyiyor

Genç kadının paylaşımlarına destek veren Mor Dayanışma ise; “Kendi bekçiliğini yapmayıp şort giyip kumar oynayan Yavuz Atsız isimli erkek sokak ortasında kız kardeşimiz Şebnem Tüfekçi’yi şort giydiği için taciz edip hem babasına hem de kendisine küfür ederek şiddet uyguladı! Şort giymişim kime ne? Tesettürlü olmuşum sana ne? Sanane. Tüm saldırılarına inat 1 Temmuzda İsyandayız” mesajını yayınladı.

İstediğimizi Giyeriz

blank

Ardından Camdaki Kız dizisinden tanıdığımız Burcu Biricik ve Şükran Ovalı gibi isimlerden de destekler gelmeye başladı. Burcu Biricik Friedrich Nietzcsche’nin bir sözünü yayınlarken Şükran Ovalı da şortlu bir fotoğrafıyla destek verenler arasına katıldı.

blank
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz