Çekimler Mayısta Başlıyor! Eren Bülbül’ü Anlatan Filmin Başrol Oyuncuları Belli Oldu

Aleyna

Haberler

7 Nisan 2021

Çekimler Mayısta Başlıyor! Eren Bülbül’ü Anlatan Filmin Başrol Oyuncuları Belli Oldu

Heyecanla beklenen “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmiyle ilgili detaylar belli olmaya başladı. Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünü anlatan filmin başrol oyuncusu seçildi.

Eren Bülbül filmi afişi

Son yılların gişe canavarları “Ayla”, “Müslüm” ve “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmlerine imza atan Mustafa Uslu, bu kez bambaşka bir öykü anlatacak. Ünlü yapımcı, 2017 yılında PKK’lıların saldırısı sonucu ölen Eren Bülbül’ün öyküsünü sinemaya uyarlamaya karar verdi. Dijital Sanatlar imzalı filmin çekimleri önümüzdeki ay Eren Bülbül’ün öldürüldüğü yerde başlayacak.

Bir “Kesişme” Öyküsü

Eren Bülbül Ferhat Gedik

Eren Bülbül, dört yıl önce Trabzon’un Maçka ilçesinde jandarma ve PKK arasında çıkan çatışmaya şahit oldu. Bu esnada, PKK’lı grubun erzak almak için bir eve girdiğini gören Eren Bülbül, hemen jandarmaya haber verdi. Daha sonra da evi göstermek için güvenlik güçlerine eşlik etti. Ne yazık ki, ekip eve giderken PKK’lıların saldırısına uğradı. Çıkan çatışmada Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu.

Eren Bülbül

Annesi ise “Benim çocuğum şehit olmak isterdi ama askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil” diyerek isyan etti. Kahreden olayın ardından, Eren Bülbül’ün “Kimse de çıkıp demiyor ki, Eren iyi ki varsın” paylaşımı ortaya çıktı ve yıllarca konuşuldu. Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’in ailesinden onay alan yapımcılar, filmin ismi için de slogana dönüşen bu cümleyi seçti. Filmin adı “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” oldu.

Başrol Oyuncusu Belli Oldu

Eren Bülbül Ayşe Bülbül

Filmin çekimleri 5 Mayıs’ta Trabzon’a bağlı Maçka ilçesinde başlayacak. Senaryo ekibinde de yer alan Özer Feyzioğlu’nun yöneteceği filmin çekimleri Hatay, Çukurca, Ankara ve İstanbul’da devam edecek. Müzikler ise ünlü müzisyen Fahir Atakoğlu’na ait. Asıl sürpriz, filmin çok özel bir sahnesinde Trabzonsporlu futbolcuların da oynaması.

İsmail Hacıoğlu

TV100’den Birsen Altuntaş’ın özel haberine göre, başrol oyuncusu da nihayet belli oldu. Ferhat Gedik’i ise “Ayla” filmindeki olağanüstü performansıyla gönüllere taht kuran İsmail Hacıoğlu oynayacak. Ferhat Gedik’in eşi Cemile Gedik rolü ise Alayça Öztürk’e emanet. Eren Bülbül rolü ise o bölgede yaşayan ve bugünlerde oyuncu koçu tarafından çalıştırılan bir gence ait.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz