“Çocuk Gelişimi” Bölümünde Okuyan Ceyda Düvenci Sınıfını Tam Notla Geçti: “Alnımın teri vallahi!”

Aleyna

Haberler

16 Ocak 2021

“Çocuk Gelişimi” Bölümünde Okuyan Ceyda Düvenci Sınıfını Tam Notla Geçti: “Alnımın teri vallahi!”

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, eğitime hiç ara vermeyen isimlerden biri. Tüm işlerinin arasında bir de “çocuk gelişimi” okuyan Düvenci, sınıfını tam notla geçti!

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, eşi Bülent Şakrak ve iki çocuğuyla beraber İstanbul-Bodrum arasında geçen bir hayat sürüyor. İş yoğunluğu, çocukların bakımı vs. derken Düvenci’nin kafasını kaşıyacak vakti kalmaz diye düşünüyorduk. Ama durum böyle değilmiş!

Eğitimden Eğitime Koşturuyor!

Ceyda Düvenci ve Melisa

Ceyda Düvenci, sık sık katıldığı seminerlerin ve workshopların hakkında paylaşım yapıyor. Serebral palsili kızı Melisa’nın gelişimi için de durmadan kitap okuyor ve eğitim almaya çalışıyor. Tam bir “eğitim gönüllüsü” olan Düvenci, bu arada üniversiteye de gidiyor!

“Çocuk Gelişimi” Okuyor!

Ceyda Düvenci

Ceyda Düvenci, okul yıllarında oldukça başarılı bir öğrenciymiş. Düvenci, Marmara Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Ama oyunculuğa gönül verince sık sık o konuda da eğitim almış. Hatta üzerine de Kadir Has Üniversitesi’nde “Film ve Drama” dalında yüksek lisans eğitimi almış. Bunu da yıllar sonra aldığı diplomasını paylaşınca öğrenmiştik!

Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak

Düvenci’yi yüksek lisans da kesmemiş gibi görünüyor. Çünkü İstanbul Üniversitesi’nde “Çocuk Gelişimi” bölümüne başladı. Hatta sınavları geçebilirse klinik psikoloji dalında da yüksek lisans eğitimi almak istediğini açıkladı. Bunu da başardıysa helal olsun!

“Alın terim vallahi”

Ceyda Düvenci

Ceyda Düvenci, Instagram’dan dönem sonu notlarını paylaştı. Gördüğümüz yüksek ve zaman zaman da tam puanlardan ünlü oyuncunun hala çalışkan bir öğrenci olduğunu anladık!

Ama Ceyda Düvenci’yi üzen bir mesele de vardı. Ünlü oyuncu, sınavda boş bıraktığı sorulardan birini paylaştı. Soru özel gereksinimli çocuğa sahip ailelerin yaşadıklarıyla ilgiliydi. Yani Düvenci’nin ailesiyle!

Ceyda Düvenci story

Düvenci, “Neyi işaretleyeceğimi bilemedim çünkü biz hepsini yaşıyoruz” dedi ve sorunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Bize de özel gereksinimli çocuklara yönelik tavrımızı sorgulamak düştü.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz