“Çocukluk Travmalarım Var” Diyen Burcu Biricik’ten Oyunculuğa Dair Şok Açıklamalar: “Bazı Şeyler Değişmek Zorunda!”

Aleyna

Haberler

28 Mart 2021

“Çocukluk Travmalarım Var” Diyen Burcu Biricik’ten Oyunculuğa Dair Şok Açıklamalar: “Bazı Şeyler Değişmek Zorunda!”

Kısa bir süre sonra Kanal D’nin yeni projesi Camdaki Kız seyirciyle buluşacak! Gülseren Budayıcıoğlu’nun kaleme aldığı kitaplardan uyarlanan dizilere bir yeni daha ekleniyor. Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı’nın başlattığı bu “uyarlama dizi” furyasına Camdaki Kız da dahil olmaya hazırlanıyor. 8 Nisan’da ilk bölümüyle ekrana gelecek olan dizi bakalım reytinglerde yüzleri güldürebilecek mi?

Camdaki Kız

Dizinin yayınlanmasına günler kala, Camdaki Kız dizisinde Nalan karakterini canlandıran Burcu Biricik; Hürriyet gazetesinden Hakan Gence’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ailesi, evliliği, kariyeri ve geçmişinden pek çok anekdot paylaşan Burcu Biricik, her rol önceki psikoloğa gidiyormuş!

Burcu Biricik’in Boşanma Travması!

Burcu Biricik

Burcu Biricik’in Camdaki Kız dizisinde canlandırdığı Nalan karakterini; küçüklüğünden kalan travmalarla boğuşmaya çalışa genç bir kız. Hakan Gence ise Burcu Biricik’e çocukluktan kalan bir travması olup olmadığını soruyor. Burcu Biricik ise; “Mutlaka benim de perde arkasında ve çocuklukta travmalarım var. Ama bir şekilde hikâyenin doğru tarafında bulundum. Anneannem, dedem, abim, dayım, annem… Çok güzel bir ailenin içinde büyüdüğüm için oradan çok güzel sıyrıldım.” Anne ve babasının küçük yaşta ayrıldığını söyleyen güzel oyuncu; “Ben çok küçük yaştayken ayrıldılar. Annemle kaldım. Sevgiyle büyüdüm ve o travmalardan kurtuldum. Zamanında ‘Şartlar ne olursa olsun bu senin hayatın ve ona göre yaşaman lazım’ dedim kendime. Hakikaten de o yara ve eksiklikleri hayatımda tamamladım.”

Her Karakterden Önce Psikoloğa Gidiyormuş!

Burcu Biricik

Burcu Biricik, Hakan Gence’nin “Hiç psikoloğa gittin mi?” sorusuna ise; “Evet, gittim. Önceden bir derdim varsa gitmeye özen gösteriyordum. Ama şu an özellikle oyuncu olmamla alakalı, daha düzenli gitmeye çalışıyorum. Hep tatlış rollerde oynamıyoruz, çok derinliği, ciddi sıkıntıları olan rollere girip günün 20 saatini o karakterle geçirdiğinde günün sonunda bir psikoloğa gidip arınman gerekiyor. Bir de son zamanlarda projelerden önce gidiyorum. Eskiden her projemden önce oyuncu koçuna gitmeye çalışıyordum, şimdi her projeden önce psikoloğa gidiyorum. Tabii oyuncu koçundan öğrendiğim çok güzel şeyler oluyor. Ama işin psikolojisine girdiğinde ‘Çocukluğunda bunları yaşamış bir karakterin günümüzdeki yansıması nasıl olur’ sorusunun cevabını psikologdan daha iyi öğreniyorsun. Bu sebeple ön çalışmalarımı son dönemde bir psikologla yapıyorum.” şeklinde cevap veriyor.

“Bazı Şeylerin Değişmesi Gerekiyor!”

Burcu Biricik

Türkiye’de pek çok kişiyi güzelliğiyle etkilemeyi başaran Burcu Biricik; Hakan Gence’nin “Kariyerinde yeteneğin dışında güzellik ne kadar etkili oldu?” sorusunda ise herkesi şaşırtıyor; “Başlangıçta güzelliğin etkili olmama ihtimali yok. Sistemin nasıl döndüğünü biliyoruz, zayıfsak, güzelsek hemen o kapı açılıyor. Ama güzellikle sadece kapıyı aralayabiliyorsun. Yapımcının da seyircinin de görmek istediği bir görsel var. Ama o görselden başka bir şeyin yoksa o kapı aralandığıyla kalıyor ve sonra koşup diğer kapıları açamıyorsun. Özellikle yabancı işleri izleyince görüyorum ki bazı şeyler değişmek zorunda. Bu iş güzellikle olacak bir şey değil. Ben güzel bir şey görünce değil, gerçek bir şey görünce inanıyorum. O yüzden gerçekliğe yönelmemiz gerekiyor. Gerçek güzelse güzel olmalı, değilse olmamalı.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz