Defne Samyeli, Demet Evgar ve Nilüfer’den Zehir Zemberek Açıklamalar: Dünyadan Yardım İster Hale Geldik

Aleyna

Haberler

2 Ağustos 2021

Defne Samyeli, Demet Evgar ve Nilüfer’den Zehir Zemberek Açıklamalar: Dünyadan Yardım İster Hale Geldik

Ülkede günlerdir bir türlü kontrol altına alınamayan ve alınamadıkça çeşitli tartışmalara neden olan orman yangınları bu kez de sosyal medyayı ve ünlüleri ikiye böldü. Kimileri sosyal medya üzerinden dünyadan yardım çağrıları yaparken kimileri de bu yardım çağrılarını utandıkları için paylaşmadıklarını açıkladılar. Ama bunlar arasında öyle isimler konuştu ki, adeta zehir zemberek açıklamalar yaptılar. İşte Nilüfer, Defne Samyeli ve Demet Evgar gibi ünlü isimlerin öfkeli ve oldukça da etkili paylaşımları!

Defne Samyeli

Orman yangınlarının günlerdir söndürülememesi ve yeterli uçak kapasitesinin olup olmadığı tartışmaları sürüp giderken bir anda sosyal medyaya yurtdışından yardım talepleri düşmeye başladı. Ve bu talepler de ünlüleri ve sosyal medya kullanıcılarını adeta ikiye böldü. Bu konuda oldukça sert açıklamalardan birisi de Defne Samyeli’den geldi. Ünlü manken ve sunucu Defne Samyeli “Devletin görevi nedir? Tam da doğadan ya da başka yerden gelecek bu gibi tehditlere karşı hazırlıklı ve tedbirli olmak, ekonomik ve siyasi gücüyle bu olaylar sonucu oluşacak olumsuzlukları düzeltmek değil midir?” dedi. Oldukça uzun paylaşımında en dikkat çekici bir başka bölüm ise şöyleydi: “Egemenlik hakkını oylarla milletten ödünç alan yasamanın yönettiği bu devlet, milletine bir açıklama borçludur.”

Demet Evgar

En son Alev Alev adlı dizide oynayan usta oyuncu Demet Evgar da “Bir evin içinde şiddete maruz kalan çocuklar gibiyiz. Gün içinde şiddetin hangi türüyle mücadele etmek zorunda kalacağımızı bilmeden, birbirine sarılan kardeşler gibi. Aynı acılara maruz bırakılan…” şeklinde bir açıklama yaparak hepimizi yeniden duygulandırdı. Hatta yalnızca orman yangınları değil bugün üniversite öğrencisi Azra Gülendam’ın cesedinin bulunması da Evgar’ın söylediklerini bir kez daha anlamlı kıldı. Gerçekten de hepimiz bir evin içerisinde şiddete maruz kalan çocuklar gibiyiz…

Nilüfer

Ünlü şarkıcı Nilüfer de sosyal medya üzerinden yapılan yardım çağrılarına karşı olduğunu açıkladı ve: “Türkiye’nin dünyaya karşı böylesine aciz durumda görünmesi benim milli duygularımı yaralıyor. Benim içime sinmedi ve paylaşmadım. Bunu yapacaksa diplomatik yollarla devlet yapmalıdır.” şeklinde bir sosyal medya paylaşımı yaptı.  

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz