Defne Samyeli Sedat Peker’in Tweet’ine Öyle Bir Yanıt Verdi ki: “Kuran’ın iftira ile ilgili…”

Aleyna

Haberler

26 Mayıs 2021

Defne Samyeli Sedat Peker’in Tweet’ine Öyle Bir Yanıt Verdi ki: “Kuran’ın iftira ile ilgili…”

Son dönemin en sansasyonel ismi Sedat Peker, bugün yaptığı paylaşımla ortalığı birbirine kattı. İddiaların hedefindeki isim olduğu söylenen Defne Samyeli ise çok sert bir dille kendini savundu.

Sedat Peker

Son dönemin en büyük gündem maddesi kuşkusuz ki Sedat Peker’in yaptığı paylaşımlar ve skandal iddiaları. Bir süre önce yurt dışına kaçmak zorunda kalan organize suç örgütü lideri, çektiği YouTube videoları üzerinden adeta bir savaş açtı. Pek çok önemli ismi skandal iddialarla itham eden Sedat Peker’in videoları 30 milyon izlenmeyi geçti. Gerilim tırmandıkça Sedat Peker’in iddiaları da büyüdü. Son olarak, akşam saatlerinde bir paylaşım yapan Sedat Peker, yine çok ağır iddialar ortaya attı.

Türkiye gündemine bomba gibi düşen bu iddianın ardından herkes Defne Hanım’ın kim olabileceğini tartışmaya başladı. Çoğu sosyal medya kullanıcısı, bu iddianın hedefindeki ismin Defne Samyeli olduğunu düşündü. Okların kendisine çevrildiğini gören Defne Samyeli ise en az bu paylaşımdaki kadar sert bir dille Sedat Peker’i yalanladı.

“Kul hakkına sığdı mı?”

Defne Samyeli

Defne Samyeli, resmi Twitter hesabından “Kul hakkına sığdı mı?” diye sorarak zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Ben o ‘Defne Hanım’ değilim. Ama görüyorum ki, gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweet’lerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği ‘Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne’ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz. Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an’ın iftirayla ilgili hükümlerine ve de kul hakkına atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendisinin ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.

Bir kul, bir birey, bir anne, bir kız kardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi olmak’ bunu gerektirir.

Özür Açıklaması Geldi

Sedat Peker ise Defne Samyeli’nin sert sözlerinin ardından bir özür mesajı yayınladı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz