Dehşete Düşürdü! Söylemezsem Olmaz’ın Yorumcusu Bircan Bali de Yangından Sağ Çıkmış: “Alevleri tanıyorum…”

Aleyna

Haberler

31 Temmuz 2021

Dehşete Düşürdü! Söylemezsem Olmaz’ın Yorumcusu Bircan Bali de Yangından Sağ Çıkmış: “Alevleri tanıyorum…”

Sevilen magazin programı “Söylemezsem Olmaz”ın sunucusu Bircan Bali, memleketi Osmaniye’yi de etkileyen orman yangınları için seferber oldu. Bu çabasının altında kendisinin de yangından sağ çıkmasının yattığını ise kimse bilmiyordu!

Yangın

Birkaç gündür süren orman yangınları, önceki gün kontrolden çıktı, hem de en az 9 ilde! Yangın bölgelerinden gelen videolar, her şeyini kaybeden insanların çaresizliklerini ve hayatını kaybeden hayvanları gösterdikçe tüm Türkiye kahroldu. Yangınların bir kısmının sabotaj olduğu düşünülse de, bu konuda bir kanıt yok. En büyük sebep de şiddeti giderek artan ve bir krize dönüşen iklim değişikliği. Yaşanan afet gösterdi ki, Türkiye’nin bu krize karşı elle tutulur bir hazırlığı yok! Bir yandan yangın söndürme uçaklarıyla ve Türk Hava Kurumu’yla ilgili skandallar konuşulurken, halk yardım paketleri ve fidan bağışı kampanyası örgütleyerek yarasını sarmaya başladı. Ünlü isimler de bu kampanyaların önemli birer parçası oldu.

Memleketi İçin Seferber Oldu

Bircan Bali

Kontrolden çıkan yangını ilk duyuran ünlülerden biri, “Söylemezsem Olmaz”ın yorumcusu Bircan Bali’ydi. Memleketi Osmaniye’ye giden ünlü isim, İstanbul’a dönüş yolunda yanan yerleri saniye saniye görüntüledi. İki gündür de olayı duyurmak ve yardım kampanyası örgütlemek için elinden geleni yapıyor. Son paylaşımıyla, kendisinin de bir zamanlar böyle bir yangından sağ kurtulduğunu anlattı ve takipçilerini kalbinden vurdu.

Lisedeyken benzer bir yangından sağ çıktığını söyleyen Bircan Bali, o günü tüm detaylarıyla anlattı. “Birden çığlıklar yükseldi, kavga vardır deyip açmadım kapıyı.. Annemler yok, aman bir şey olur falan. Sonra iyice yükseldi çığlıklar, apartman ağlıyordu sanki. Kapıyı bir açtım yüzüme alev çarptı, her yer duman yanıyor bina.. Evimiz yanıyor.. Kardeşimi çıkarmam lazım .. Ben ölsem de olur ama onu çıkarmam lazım. Battaniye aldım üzerimize, onu da kucağıma sardım .. Alevlerin içinden iki kat inmeye başladım, o iki kat 20 km gibiydi.. Saçlarım yandı biraz çıkışı gördüm, attım kardeşimi dışarı sonra ben..” diyen Bircan Bali, o anları tekrar yaşadı.

Bircan Bali story

Bir mucize dileyen ünlü isim, “Ben yangını yaşadım alevler yüzüme çarptı. Ben o sıcağı biliyorum. Cehennem burası dediğim… O yüzden içim paramparça, o yüzden 48 saattir ağlıyorum.. Ben o alevleri tanıyorum, o çaresizliği tanıyorum…” sözleriyle takipçilerini kalbinden vurdu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz