Demet Evgar ve Ceren Moray’lı Avlu Dizisiyle İlgili Bomba Gelişme! Bakın Neler Yaşandı?

Aleyna

Haberler

25 Mayıs 2021

Demet Evgar ve Ceren Moray’lı Avlu Dizisiyle İlgili Bomba Gelişme! Bakın Neler Yaşandı?

Şu anda Alev Alev dizisinin başrolünde yer alan Demet Evgar’ın daha önce Ceren Moray, Nursel Köse, Deniz Barut gibi isimlerle birlikte oynadığı Avlu dizisinden yeni haber var. Yayınlandığı dönemde iyi bir izleyici kitlesine sahip olan Avlu dizisi ekranlara veda etmişti. Ama…

Avlu’dan Haber Var!

Cezaevinde çekilen ve tutuklu kadınların hayata tutunma hikayelerini konu alan Avlu dizisinden yeni bir haber var. Birsen Altuntaş’ın haberine göre dizinin yapımcısı ve oyuncuları aslında Avlu’nun devam etmesini istiyorlar. Ancak projenin herhangi bir kanala satışı gerçekleşmediği için şu anda hala beklemede olduğu öğrenilen bilgiler arasında. Yani gerek senaryosuyla, gerek yapımcılığı ve oyuncularıyla her şeye hazır olan dizinin tek eksiği kanal. Yayınlanacak bir kanal bulunduktan sonra artık Avlu’nun seyircilerle buluşmasının önünde hiçbir engel kalmayacak gibi görünüyor.

Demet Evgar Efsanesi

blank

Avlu dizisi Demet Evgar’ın yine efsane olduğu yapımlardan birisiydi. Dizide eşinden şiddet gören Evgar (Deniz) yine böyle bir olaya maruz kalırken bir anda kızı bu duruma müdahale eder. Hatta annesini babasından korumaya çalışırken babasını yaralar. Kızını bu durumdan kurtarmak ve onun hapse girmesine engel olmak isteyen Demet Evgar tüm suçu üstlenir ve kızı yerine hapse girer. Böylelikle de cezaevinde hayatta kalma mücadelesi başlamış olur. Başka kadın mahkumların zulmüne uğrayan diğer kadınlarla bir araya gelir. Hatta bir arada vermiş oldukları dayanışma ve mücadele ile adalet arayışlarını tüm ülkeye duyurmayı başarırlar. Ve cezaevine ilk girdiği günle artık bir alakası kalmaz. Büyük bir değişim göstererek güçlü bir kadın haline gelir.

Kadınların Dönüşümü

blank

Bugünlerde yayınlanan Alev Alev dizisindeki Cemre karakterinde olduğu gibi Avlu’da da Deniz’in yaşadıkları karşısında güçlendiğini görürüz. Son dönemlerde özellikle kadına yönelik şiddet ve kadınların adalet arayışlarının daha güçlü bir hale gelmesiyle Demet Evgar’ın üstlendiği bu rollerle bu konuya ses getiren oyunculardan oldu. Ne diyelim, umarız Avlu da yeniden bir mecra bulur ve izleyicilerle yeniden buluşabilir.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz